Close

Evde yumurta akı maskesi yapın, bebek gibi cilde sahip olun!

YAĞLI CİLTLER İÇİN YUMURTA AKI MASKESİ

Bu maskenin temelinde yağlı cildin nem dengesini kontrol altına almak vardır. Yumurta akı ciltteki fazla yağı emer, gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur, gergin ve pürüzsüz bir görüntü oluşmasına katkı sağlar. Gözeneklerin de küçülmesiyle, yağlı ve karma ciltlerde sıklıkla karşılaşılan siyah nokta gibi sorunların da giderilmesinde olumlu rol oynar.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz yumurta akı maskesini yaparken dikkatli davranmanız gerekebilir. Çünkü yumurta akı yapısı itibariyle kurutucu bir malzemedir. Maskeyi uyguladıktan sonra nemlendirme işlemini gerçekleştirmeli, haftada bir defadan fazla bu maskeyi uygulamamalısınız. Nemlendirme işlemini de doğal bir şekilde halletmek istiyorsanız, yumurtanın sarı kısmını bu görev için kullanabilirsiniz. Yumurta sarısı iyi bir doğal nemlendiricidir.

YUMURTA AKI MALZEMESİ NASIL YAPILIR?

1 yumurtanın akıyla sarısını ayırın akını bir kaseye alın. İyice çırparak köpürmesini sağlayın. Yumurta akını yalnızca bu haliyle de cildinize sürüp maske olarak kullanabilirsiniz ancak etkilerini arttırmak adına 1 tatlı kaşığı un ve 1 tatlı kaşığı bal da eklemeniz daha faydalı olacaktır. Karışım homojen bir kıvam aldığında temizlemiş olduğunuz cildinize uygulayabilirsiniz. Uygulamadan önce cildinizde makyaj kalıntısı olmamasına özen gösterin. Cildinize yaydığınız bu karışım yaklaşık 15 dakika durduktan sonra kurumaya başlayacak. İyice kuruduktan sonra ılık bir suyla cildinizi maskeden temizleyebilirsiniz.

YUMURTA AKI MASKESİ SİVİLCELERİN YOK OLMASINA YARDIMCI OLUYOR

Maskeyi ilk uyguladığınız andan itibaren yüzünüzdeki gerginliği ve sıkılaşmayı hissedeceksiniz. Bu hissin asıl sebebi ciltteki fazla sebumun emilmesi ve yağ dengesinin sağlanmasıdır. Fazla yağlanma neticesinde ortaya çıkan sivilcelerin de bu denge sonucunda gözle görülür derecede azaldığını göreceksiniz. Yumurta akı maskesini haftada 2 kez yapabilirsiniz, en etkili sonuçlar için düzenli uygulamayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top