Close

Evlerde kablo dağınıklığına son

Kablo dağınıklığına karşı çözümler

Woman plugging in a wire

Kablo dağınıklığı günümüzde evlerimizde yaşadığımız en büyük dertlerden biri. Teknolojinin gelişimi ve her şeyin elektronik hale gelmesi ile evlerde iyice artan kablo sayıları bu dağınıklığı bir felakete dönüştürebiliyor. Peki, kullanmak zorunda olduğumuz bunca elektronik aletin kablolarını nasıl düzenli bir hale getirebiliriz? 

Kablo toplayıcı süpürgelikler

Kablo dağınıklığına karşı kullanılabilecek en basit çözümlerden biri süpürgeliklerinizi kablo kanallı süpürgeliklerden tercih etmek olabilir. Duvar diplerinde bulunan süpürgelikler kabloları saklamak için en iyi yerdir. Alacağınız kablo kanallı süpürgelikler ile kablolarınızı kimsenin göremeyeceği şekilde odanızın dört tarafında dolaştırabilirsiniz.

Duvar kablo kanalları

Kablo dağınıklığına karşı dekoratif ve pratik bir diğer çözüm ise duvarlarınız için alabileceğiniz duvar kablo kanallarıdır. Oldukça dekoratif renk ve tasarımlara sahip duvar kablo kanalları ile süpürgeliklerin uzanamayacağı yerlere iletmeniz gereken kablolarınızı saklayabilirsiniz. Kablo kanalları sayesinde kablolarınız istediğiniz her yerden geçecek ve kimse onları fark etmeyecek bile.

Kablo toplayıcılar

Kablola dağınıklığının toparlanmasının en güzel yollarından biri oldukça düşük fiyatlara bulabileceğiniz dekoratif kablo toplayıcılardan satın almaktır. Hemen her yapı markette satılan dekoratif kablo toplayıcılar oldukça pratik çözümler sunar. Bazı kablo toplayıcılar daha klasik yöntemler sunarken, bazıları ise oldukça modern yöntemlerle kablolarınızdan kurtulmanızı sağlar. Örneğin bir çeşit kablo toplayıcısı olan spiral kablo toplayıcılar ile kablolarınızı sarabilir ve televizyon sehpanızın arkasına saklayabilirsiniz. Bir diğer tip kablo toplayıcı ise kablo toplayıcı kutulardır. Oldukça güzel tasarımlara sahip kablo toplayıcı kutular adeta kablolarınızı bir dert olmaktan çıkarıp dekoratif bir tasarımın parçası haline getirir. Bunların dışında kablo toparlayıcı kılıflar da kullanılabilir.

Kablolarınızı dekorasyonun bir parçası haline getirmek

Bazen mesele tamamen nasıl baktığınızla ilgilidir. Kablolar eğilip bükülebilen malzemeler olduğundan, onları yaratıcı fikirlerle kolayca dekorasyonunuzun bir parçası haline getirip kablo dağınıklığından kurtulabilirsiniz. Bazen kablolarınızın üstüne yapıştıracağınız yapraklarla onları bir sarmaşık gibi duvara tırmandırabilir, bazense onları muntazam bir paralellikle yan yana asarak simetri takıntılı misafirlerinize görsel bir şov yaşatabilirsiniz. Kablolarınızı dekorasyonunuzun bir parçası haline getirmek, içine yeterince yaratıcılık katıldığında en iyi ve en ilgi çekici çözüm olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top