Close

Facebook kurucusu Zuckerberg’in Facebook paylaşımları silindi

zuckerberg

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Facebook paylaşımlarının, şirketi hakkında çok önemli bilgiler olması sebebiyle silindiği gündeme geldi.

Business Insider sitesi, Zuckerberg’in geçmişte paylaştığı bazı Facebook paylaşımlarının birkaç yıl önce silindiğini; kamuya açık olan mesajların şirketin önemli bilgilerini içerdiği için Facebook tarafından yok edildiğini yazdı.

mark zuckerberg

Konuyla ilgili Facebook sözcüsü tarafından yapılan açıklamada da söz konusu paylaşımların teknik bir arıza nedeniyle yanlışlıkla silindiği, yeniden kurtarılma garanti olmayacağı için de paylaşımlarla ilgili geri yüklenme çalışması yapılmadıği ifade edildi.

Haberde, kaybolan paylaşımlar arasında Instagram’ın satın alınması gibi şirketin yakın geçmişi ile ilgili kritik bilgiler bulunduğu iddia edildi.

Haber sitesi, kaybolan paylaşımların 2006-2009 yılları arasında Zuckerberg tarafından kamuya açık bir şekilde paylaşıldığı, bu paylaşımların sayısının tahmin edilenden daha fazla olabileceğini yazdı. 

mark zuckerberg 2

Ayrıca, Facebook patronunun 2007 – 2008 yılları arasında sosyal paylaşım sitesinde sıkça paylaşımda bulunduğu, buna rağmen söz konusu yıllar arasında hiçbir paylaşımın görünür olmadığının altı çizildi.

Facebook sözsücü ise haber sitesine, toplam kaç paylaşımın silindiği hakkında bilgi sahibi olmadıklarını aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a comment
scroll to top