Close

Gebelikte 27. hafta

27-haftalik-annelerde-kilo-eniyikadin

Anne adaylarının hamilelik sürecinde en çok dikkat etmesi gereken zaman dilimlerinden biri de 27. haftadır. Bu süre gebeliğin 8. ayına tekabül etmektedir. Peki, 27. hafta gebelikte bebeğin kilosu, boyu ve gelişimi nasıl olmalıdır? Gebeliğin 27. haftasına nelere dikkat edilmesi gerekiyor? 27. haftada anne adayları erken doğum riskiyle karşı karşıya mı?

Gebeliğin 27. haftasında bebeğin kilosu ne kadar olur?

Gebelikte 27. hafta anne adayları için çok önemlidir. Bu dönemlerde bebekte ciddi anlamda gelişimler söz konusu olmaktadır. 27. haftada doğum yapan annelerin bebekleri gelişimini neredeyse tamamlamış olduklarından bebeklerin yaşama şansları yüksektir. Gebelikte 27. haftada bebeğin kilosu 1 kilogramdır. Fakat bu durum anne adaylarına ve bebeğin gelişim özelliklerine göre de farklılık gösterebilmektedir.

Gebeliğin 27. haftasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Gebeliğin en önemli zamanlarından biri olarak bilinen 27. haftada, anne adayları bazı konulara dikkat etmelidir. Her şeyden önce sağlıklı besinlerin tüketilmesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü bebek annenin aldığı gıdalardan beslenmektedir. Anne adayları ne kadar iyi beslenirse bebekler de o kadar sağlıklı gelişim göstereceklerdir. Gebeliğin 27. haftasında dikkat edilmesi gerekenler arasında diğer önemli konu ise annelerin bu süreç içerisinde sağlığa zararı bulunan herhangi bir maddeyi tüketmemeleridir. Aksi takdirde bebek sağlıksız koşullardan ciddi anlamda etkilenecektir.

Gebeliğin 27. haftasında bebeğin boyu ve gelişimi nasıldır?

Hamile annelerin en çok merak ettiği konulardan biri de gebeliğin 27. haftasında bebeğin boyu ve gelişiminin nasıl olduğudur. Hamileliğin 8. ayında bebek boyu 40 santime kadar ulaşabilmektedir. Bebeğin gelişimi ise neredeyse tamamlanmış sayılır. Öyle ki erken doğum söz konusu olduğunda 27. haftalarda bebeklerin yaşaması mümkündür. Böyle durumlarda bebekler uygun ortamların sağlanmasıyla yaşama tutunmaktadırlar. Gebelikte 27. hafta, bebeğin ışığa karşı duyarlılık kazandığı haftalardır.

27.haftada anne adayları erken doğum riskiyle karşı karşıya mı?

27.haftaya ulaşmış anne adayları sağlıklı bir gebelik süreci geçiriyorsa erken doğum söz konusu olmayacaktır. Ancak erken doğum gerçekleşse bile bebeklerin yaşaması mümkündür. Çünkü gelişimlerini tamamlamışlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top