Close

Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik

Yaşamın her alanında güzellik önemli bir yere sahiptir. İlk görüşte verilen kararları dahi olumlu yönde etkileyen bir faktördür güzellik. Kadınlar için ise çok daha büyük bir yere sahiptir. Güzellik kaygısı ile yapılan birçok şeyin ucu ise estetiğe dayanmaktadır. Sadece dış görünüş için değil, estetik hayatın her alanında yer almaktadır. Evinizin dekorasyonundan, ofisinizin dizaynına kadar her alanda estetik kaygısı vardır. Bu kadar günlük hayata yerleşmiş olan bu ihtiyaç; tabiki kadınların özel hayatında da varlığını göstermektedir. Güzellik ve estetik kaygısı yalnızca bunlarla sınırlı kalmamış, son zamanlarda dışarıdan görünmeyen ama kişilerin kendinde fark ettiği sorunlu bölgeler içinde sıkça başvurulur olmuştur. Bu; Genital Estetik yönteminin gözle görülür ölçüde tercih ediliyor olmasından da anlaşılabilir. Cinselliğin kadın erkek herkes için önemli bir yere sahip olduğu yaşamda; kadınlardaki estetik kaygı burada da ön plana çıkmaya başlamıştır. Elbette yalnızca estetik amaçlı değil, sağlık açısından da tercih edilen Genital Estetik, son yıllarda daha rahat dile getirilebilir hale gelmiştir.

Kadın bedeni eskiden beri, yalnızca kişisel olarak değil, hayatın her alanında ilgi odağı olmuştur. Resimden heykele, modadan müziğe, her türlü sanatsal alanda kadın figürü hep odak noktası halindedir. Bununla birlikte güzellik kavramının da yaşamın içine yer etmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Sadece dış görünüş  değil, bedenlerindeki estetik sorunlar da kadınlar için önem kazanmaya başlamıştır. Birçok kadın ise güzellik kaygısından ziyade psikolojik anlamda kendini iyi hissetmek için bu yöntemlere ihtiyaç duymaktadır. Özellikle Genital Estetik kadınların bazılarında normal doğum sonrası oldukça gereklilik arz eden bir duruma gelmiştir. Zor doğum, sık çocuk doğurma gibi faktörler genital bölgede deformasyona yol açabilir. Buda kadının karşı cinsle olan ilişkisinde oldukça sıkıntı yaşamasına yol açabilir. Kadının kendine güvenini olumsuz etkiler. Kendini iyi hissetmek adına atılan en doğru adım ise; Genital Estetik yaptırmaktır.

Genital Estetik Kimlere Yapılabilir?

Genital Estetik yalnızca doğum yapma, veya cinsel tecrübeler sonucu ihtiyaç haline gelen bir durum değildir. Doğuştan estetik sorunu ile doğan birçok insan vardır. Genital bölgede ki bozukluklara ; klitorisin anormal büyüklüğü (doğuştan), sarkmış klitoris, büyük dudaklar veya birbirine orantısız dudaklar, vajinal genişleme, sarkma gibi başlıca sorunlar sıralanablir. Bütün bu estetik bozuklukların günümüz yaşantısında çözümü ve tedavisi elbette mümkündür. Uzman Hekimler kontrolünde tespiti yapılmalı ve hekimin tavsiye ettiği yol izlenerek tedavi seçeneğine gidilmelidir. Çünkü bu yaşanan sıkıntıların birçoğu cinsel anlamda kişileri güvensizliğe ve kaygıya itmektedir. Zamanla cinsel haz alamama, isteksizlik gibi sorunları da beraberinde getirebilir. Bunlar hem kadını hem de partnerini olumsuz durumlara sokuyor, ilişki kötü yönde etkileniyorsa çözüm aramak ve sonuca ulaşmak için harekete geçmek en doğrusudur. Peki kimler Genital Estetik yaptırabilir şimdi bunu kısaca ele alalım.

Öncelikle doğuştan itibaren var olan sıkıntıların ileri yaşlarda psikolojik olarak rahatsızlık vermesi, kendini iyi hissetmeye engel olan durumlar yaratması; bireyin gelişim sürecini tamamlamasından sonra ailenin kontrolünde araştırılabilir ve çözüm sağlanabilir. Bunun yanı sıra kadınların en çok karşılaştıkları sorunlar normal doğum ve sonrasında sıklıkla yaşanmaktadır. Doğum yapmaya bağlı vajinada meydana gelen sarkma, genişleme gibi sorunlar ise doktorların gösterdiği yol izlenerek tedavi edilebilir. Sonuçta bu sıkıntıların bir kısmı estetik uygulama ile düzeltilirken, bir kısmı da cerrahi operasyonlar gerektirmektedir. Özellikle vajina sarkması idrar torbasına baskı uyguladığından; ciddi bir sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu ameliyatlarda Genital Estetik alanına girer ve bu başlık altında adlandırılır. Kendini psikolojik olarak rahat hissetmek isteyen, kendine güveni artsın isteyen veya sağlık açısından kaygılanan her kadının bu yöntemleri tercih etme hakkı vardır. Estetik alanında ve tıp dünyasında her geçen gün değişen ve gelişen teknoloji; gönül rahatlığıyla insanları bu yöntemlere başvurmaya teşvik etmektedir. Estetik müdahale sonucu yapılan düzeltmeler kişinin hayatına olumlu etkiler sağlar. Günlük yaşantınıza çok etki etmese bile, iç dünyanıza büyük oranda etkisi olan bu durumun göz ardı edilmemesi gerekir. Peki bu estetik yöntemleri nelerdir ve ne şekilde uygulanır şimdi bunlara göz atalım.

Genital Estetik Yöntemleri ve Tüm Bilinmeyenler
Genital Estetik Yöntemleri ve Tüm Bilinmeyenler

Genital Estetik Yöntemleri ve Tüm Bilinmeyenler

Bugüne kadar bu problemlerin birçoğu cerrahi müdahale ile yapılsada; gelişen teknoloji çeşitli alternatifleri doğurmaktadır. Cerrahi yöntemde sıkça yapılan vajen daraltılması veya toparlanması; genişleyen doku parçasının çıkarılıp küçültülmesi, gevşeyen kas dokusunun da sıkıştırılması ile tedavi ediliyordu. Bu yöntemlerin çoğunun genel anestezi gerektirmesi, iyileşme sürecinin uzaması ve onarılan dokuda deformasyonun tekrarlaması gibi durumlar bu yöntemin en büyük dezavantajı olarak görülmekteydi. Artık teknolojinin gelişmesi ve her geçen gün yenilenen tıbbi cihazlarla; radyofrekansın tıp alanına katkıları gözle görülür halde geldi. Genital Estetik alanında da artık çok kolaylık sağlayan bu yöntemle 30 dakika gibi kısa bir sürede muayenehane ortamında birçok sorun giderilebilir duruma ulaşmıştır. Kullanılan bu yöntemin bir diğer avantajı da ağrısız ve tek seansta sonuç veriyor olmasıdır. Ülkemiz bu alanda oldukça gelişmiştir. Yurtdışından bu amaçla gelen çok sayıda hastaya ev sahipliği yapmaktadır. Tıp dünyasının hızlı ilerleme kaydeden alanlarından olan estetik cerrahinin bu dalı; sürekli değişim ve gelişim içerisindedir. Hızlı bir şekilde bu değişime uyum sağlanıyor olmasıda türk doktorlarının tercih edilmesini artıran sebeplerdendir. Bu alanda ciddi bir turizm yapılıyor ve ülkemize önemli katkılar sağlanıyor olması da sevindirici gelişmeler arasında yer alır.

Genital Estetik; kadının hayatında yapılan önemli dokunuşlardandır. Çünkü kadın; kendi iç dünyası ve yapısı gereği güzel olana yatkındır. Cesaret etmesi zor görünen bu yöntemler; artık sıkça tercih edilir hale gelmiştir. Herşeyi kendini iyi hissetmek adına gerçekleştiren kadınlar; makyaj yapmak gibi, güzel giyinmek gibi kendilerine iyi gelen herşeyi yapabilecek güçtedir. Bununla birlikte cinsel hayatını kötü etkileyen yada kendinde rahatsızlık uyandıran estetik bozukluklarda yapılan düzeltmeler, kadına yenilik katacaktır. Genital Estetik ile yapılan tüm işlemler yüz güldürücü sonuçlar doğurmaktadır. Üstelik hastaların işlem sonrası kısa sürede normal hayatlarına dönmeleri, işlemlerin ağrısız ve acısız yapılıyor olması da kadınların konuya yaklaşımını kolaylaştırmakta. İlerlemiş ve hızlı tıbbi teknikler sayesinde; memnuniyet oranı da giderek artmaktadır. Bu işlemlerden sonra özgüveni artan bireyler, mutlu kadınlar ve daha güzel ilişkilerde beraberinde geliyor. Cinsel hayatı düzene girdiğinde de kadın daha çok zevk alır hale geliyor. Bütün bunlar ufak dokunuşlarla kişilerin hayatına büyük değişimler katıyor. Göz ardı edilmemesi gereken Genital Estetik bozukluklar, küçük ama etkileri oldukça fazla olan sonuçlar doğuruyor. Sağlık ve güzellik hayatın her alanında bizlere eşlik etsin istiyoruz. O zaman adım atmaktan korkmadan hayatınızda kendiniz için dokunuşlara yer vermeniz, sağlıkla güzelliği bir bütünde buluşturmanızın her an yeri ve zamanı olduğunu unutmayın. Her günü bir öncekinden güzel yaşamaya, iyi hissetmeye ve deneyimlemeye açılan kapıları aralamaya hazırsanız; merak ettiğiniz her şey bu yazıda. Aradığınız tüm detayları en ince noktasına kadar derlemeye ve size sunmaya özen gösterdik. Sağlıklı günlerde, estetik ve güzel olan herşey sizlerle olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top