Close

Hint yağının faydaları nelerdir?

Hint dizilerinden sonra popülerleşen hint yağının faydaları saymakla bitmez. Kadınlar cilt ve saç için kullansa da sağlığımız açısından da birçok faydası bulunuyor.

Eklem ağrıları

Eklem yerlerinizde ağrı veya sızı yaşıyorsanız hint yağı kullanmanız tavsiye ediliyor. Problem yaşadığınız bölgeye bir miktar hint yağısürerek ağrısını azaltabilirsiniz.

Bağışıklık sistemi

Hint yağının içinde yer alan yararlı bileşenler bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Aynı zamanda kaşların hızlı uzamasını ve gürleşmesini sağlıyor.

Saç bakımı

Hint yağının en çok bilinen ve en çok yararlanılan faydalarından biri de saçlardır. Seyrek, güçsüz ve uzamayan saçlarda kullanılabiliyor. Saç köklerine masaj yaparak kullanımı tercih ediliyor.

Kaş ve kirpik

Saçların uzamasını ve gürleştirmesini sağlayan hint yağı, elbette kaş ve kirpikte de bu faydasını gösteriyor. Kadınlarda yaş ilerledikçe kaş dökülmesi gözleniyor. Buna engel olmak için hint yağı tercih edilebiliyor.

Kepek ve saçkıran

Antibakteriyel özelliği sayesinde bakteri ve mantarlara karşı oldukça etkili bir yöntem olabiliyor. Hatta kepek, saçkıran ve saç derisinde oluşan kuruluğa hint yağı oldukça etkili bir çözüm yolu oluyor.

Yara izleri

Yara izleri konusunda da oldukça etkili olan hint yağı çok fazla tercih ediliyor. Hint yağı derinin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlayarak yara izlerini tedavi edebiliyor.

Sivilce

Ergenlik döneminde karşımıza çıkan sivilce ve ardından kaybolmayan lekeleri ile hepimiz sıkıntı çekiyoruz. Burada da hint yağı etkisini gösteriyor. Hem sivilce oluşumunu engelliyor hem de lekelerini azaltıyor.

Çatlaklar

Çatlaklar,hızlı kilo alıp vermeden dolayı oluşuyor. Kadınların daha çok rahatsız olduğu bir durum. Hint yağının nemlendirici özelliği sayesinde hint yağı çatlak derisinin düzelmesini sağlıyor. Bunun için çatlayan bölgeye masaj yaparak sürmek yararlı oluyor.

Tırnaklar

İki üç kere oje sürdükten sonra kırılan ve sararan tırnaklar için de hint yağı birebir. Bunun yanı sıra hızlı uzamasını da sağlıyor.

Vücut masajı

Vücutta oluşan ağrıya, kaslardaki ve eklemlerdeki acı için hint yağı ile masaj yapıldığı zaman ağrıların azaldığı gözleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top