Close

Hızlı saç uzatmanın en etkili 7 yolu

Şüphesiz ki, uzun ve bakımlı saçlar bir kadını en güzel gösteren ilk şeydir. Bu yüzden kadınların neredeyse hepsi saç uzatmayı sever ve hızlı saç uzatma konusuna her zaman ilgi duyarlar. Günümüze gelene kadar saç uzatma konusunda kadınlar birçok yol denemiş birçok ürün kullanmışlardır.

Yetişkin bir kadının saçı ayda ortalama 1.5 cm civarı uzarken çeşitli doğal tarifler ile uygulayacağınız kürler bu sayıyı az da olsa arttıracaktır. 1.5 cm 2 cm olsa ne yazar demeyin, ay dediğimiz çabucak geçiyor. Uygulamaya başlayıp sabırla devam ettikten birkaç ay sonra göreceksiniz ki arada ciddi fark olmuş. Bu yüzden hangi yöntemi deneyeceksiniz ilk önce sabırlı olmanızı tavsiye ederim. Hızlı saç uzatma doğrudan saça bakım yaparak olsa da içeriden de desteklemek gerekmektedir. Bunun için beslenme programınıza Folik asit (vitamin B9), A, B12, C, E, Biyotin (B7 veya vitamin H) vitaminlerini dahil etmelisiniz.

Yetersiz alınan besinler sağlık problemlerine sebep olduğu gibi saçı da olumsuz etkilemektedir. Beslenme alışkanlığınızı değiştirerek ihtiyacınız olan vitaminleri dengeli ve düzenli aldığınızda bir de saçlarınıza bakım yaptığınızda mucizenin uğramaması için hiçbir sebep kalmayacaktır.

Hızlı saç uzatma teknikleri şunlardır:

  • Saçlarınızı sık aralıklarla yıkamak,
  • Saçlarınızı kırabilecek tokalardan uzak durmak,
  • Beslenme programınızı düzenlemek,
  • Vitamin takviyesi almak,
  • Saç diplerinize masaj yapmak,
  • Saçlarınıza doğal maskeler uygulamak,
  • Ve en önemlisi saçlarınızın hızla uzadığını inanmak.

Hızlı saç uzatma doğal tariflerinin en bilinenleri şunlardır:

  • Soğan suyu

Soğan suyu,hızlı saç uzatma yöntemlerinde neredeyse en çok bilinendir. Sülfür bakımından zengin olan kırmızı soğan küçük parçalara doğranır rondodan geçirilir ve süzerek suyu çıkarılır. Çıkan soğan suyu 15 dakika saç diplerinde bekletilir ve ardından yıkanır.

  • Yumurta maskesi

Yumurtada saçları iyi gelecek birçok vitamin ve protein bulunmaktadır. Saçın uzunluğuna göre bir ya da iki yumurtayı, bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile çırpıp saç diplerinize sürün. 20 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Sıcak su olması halinde karışım saçınızdan kolay alınmayacaktır. Bu maskeden sonra saçınızın parlaklığına ve saç uzatma konusundaki başarısına inanamayacaksınız.

  • Hindistan cevizi yağı

Son dönemde bir çok blogger ve youtuber tarafından denenmiş çok popüler bir saç uzatma maskesidir. Katı hindistan cevizi yağı potasyum açısından zengindir. Saç derisini yağlı tutarak hızlı büyümesine yardım eder. Hızlı saç uzatma da işe yaradığı gibi zarar görmüş,yıpranmış saçları onarmada da mucize gibidir. Bu saydıklarımız dışında doğal saç maskelerinin bir sürü tarifleri vardır. Deneyip memnun kaldıklarınızı düzenli bir şekilde yaparsanız uzun  ve sağlıklı saçlara çok kısa sürede sahip olabilirsiniz.

scroll to top