Close

Yaz sezonunun trend saç modelleri 2022

Yaz sezonunun trend saç modelleri 2022

Yaz sezonunun trend saç modelleri 2022

Yaz sezonunun trend saç modelleri 2022 yılında merak konusu. Saç trendlerini ve yeni modellerini takip eden okurlarımız sizlere saç alanında her gün farklı bilgiler aktarıyoruz. Bugünkü inceleme yaptığımız konu ise Yaz sezonunun trend saç modelleri 2022 yılında neler? Olacak. Kış sezonunun artık sonuna gelmekle birlikte bahar mevsimi hava koşullarını hissettirmeye başladı. 

Bu nedenle mevsimler değişince trendlerde değişmektedir. Nitekim kalın ve sıcak tutacak giysiler yerine ince ve serin tutacak kıyafetler tercih ettiğimiz gibi saç stillerinde de değişiklikler meydana gelmektedir. Peki Yaz sezonunun trend saç modelleri 2022 yılında hangileri olacak ? Uzman kuaförlere göre hangi saç stillerinin trend olacağını haydi sizlerle beraber inceleyelim.

Kadınların sıklıkla yaptıkları hatalardan biri başka bir kişide görüp beğendikleri saç modellerini kendilerine uygulamaktır. Oysa sizin yüz ve vücut tipinize yakışmayacak bir saç modeli ile olduğunuzdan daha uzun bir yüz, ya da daha küçük bir yüz, gibi görünümlere sahip olabilirsiniz.

Saç modelinizi seçerken yüzünüzün şekline dikkat ederek uygulama yapmanız oldukça önemlidir.

Başkasında harika duran bir saç modeli siz de aynı etkiyi vermeyebilir. Yaz sezonunun trend saç modelleri 2022 yazımızı okumaya devam ederek kendinize yakışan saçı bulabilirsiniz. 

  • Yüz yapınız küçükse genellikle daha kabarık veya iri dalgalı saç modellerini kullanabilirsiniz. Çünkü kabarık saçlar yüzünüzü daha toplu gösterebilir.Daha düz saçlar ise yüzünüze yapışarak yüzünüzün daha da küçük görünmesine neden olabilir. Gözlerinizi ortaya çıkarmaktan hoşlanan biriyseniz kahküllü modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Yüzünüz yuvarlak yapıda ise zayıf olsanız da kilolu görünebilirsiniz, bu nedenle kabarık ve dalgalı saçlardan uzak durmalısınız bu modeller sizin daha kilolu görünmenize neden olabilecektir.Yuvarlak yüzlü bayanlar çok kısa saçları tercih etmemelidirler, kullanabileceğiniz kısalık, çene altından daha kısa olmamalıdır. Ayrıca saçlarınızı ortadan ayırarak yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.
  • Uzun yüzlerde ise kahkül kullanarak yüzün daha orantılı görünmesini sağlayabilirsiniz. Alnınız geniş ise düz kahküller güzel duracaktır, alnınız dar ise katlı kahkülleri tercih edebilirsiniz.

Yüzünüzün saçla çerçevelenecek şekilde görünmesi, toplasanız bile yanlardan saç görünmesi daha iyi görünecektir.Saçınız da katlı modelleri kullanabilirsiniz. Dalgalı modeller de yüzün daha geniş görünmesini sağladığı için yüzün uzunluğunu kapatacaktır.Saçlarınızı yan taraftan ayırarak da görünümü dengeleyebilirsiniz.

  • Yüzünüz kare şeklinde ise çok kısa ve katlı saçlardan uzak durmalısınız. Çene hizasının altında uzunluğa sahip olan saçları ve yüzünüzün iki tarafını kapatacak, dalgalı saçları seçebilirsiniz. Saçlarda sıkı atkuyruklarından uzak durun .
  • Yüzünüz oval yapıda ise genellikle pek çok saç modeli size yakışacaktır.Saçlarınızı ortadan ayırarak ya da yüksek olmayan ensede topuz modeli size çok yakışabilir.Yüzünüzün üst kısmı, elmacık kemikleriniz geniş ve çene kısmının sivri yapıda ise saçlarınızı çeneye kadar düz ve çene altından kat verilen modelleri tercih edebilirsiniz.

 Alnınız dar ise kesinlikle saçlarınızda kahkül kullanmayın. Saçların ön kısımlarının en az kulak memesi hizasında olmasına dikkat edin. Yaz sezonunun trend saç modelleri 2022 tüyolarını vermeye devam ediyoruz.


En trend saç modelleri 2022

En trend saç modelleri 2022 yılında neler olacak öğrenmek ister misiniz ? En trend saç modelleri 2022 yılında gözü kara olmalısınız. Cesur ve gözü kara biriyseniz, En trend saç modelleri 2022 yılında ama cesurluk da sizde olacak. En trend saç modelleri 2022 yılında dalgalı gözler kabarık saçlar moda olacak. En trend saç modelleri 2022 yazımızı sizin için hazırladık.

Asimetrik Bob Kesim

Farklı, havalı, modern bir bob saç kesimi ile göz kamaştırmak varken, düz bob kesim de neymiş? Bu sezonun en havalı saç modellerinden olan asimetrik bob günlük hayatta kolaylıkla kullanabileceğiniz bir saç kesimidir. Asimetrik bob saçı elde etmek için saçı arkadan kısa ve önden daha uzun kestirin, böylece saçınız çene hattınızla simetri yaratacaktır. Dramatik bir görünüm yaratmak istiyorsanız, saçınızı ortadan değil yandan ayırmayı deneyin. En trend saç modelleri 2022 yılının da vazgeçilmezi olmaya devam ediyor..

Fransız Bob Kesim (French Bob)

Fransız kadınlarının çabasız, doğal güzellik anlayışlarını yansıtan bir saç kesimi var sırada: Fransız Bob! Yıka-çık bir saç modeli arıyorsanız, fransız bob sizin yeni favoriniz olmaya aday. Bu modern ve şık saç modelini, deniz tuzu spreyi ile hacimlendirerek kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kıvırcık Kahkül

Kahkül uzun yıllar boyunca sadece düz saçlı hanımların tercih ettiği, kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip hanımların ise ancak fön yardımıyla kullanabildiği bir modeldi. Fakat Naomi Campbell, Rumer Willis gibi ünlüler bu inancı altüst ediyor ve bizleri kıvırcık kahkül modası ile tanıştırıyor. Russian Doll dizisinin saç tasarımcısı Marcel Dagenais bu modayı şöyle açıklıyor: “Çalışan, modern kadının saçlarını düzleştirmek veya uzun uzun şekil vermek için yeterince zamanı olmuyor. Bu yüzden kadınlar artık doğal saç yapılarını ön plana çıkaran, natural modelleri daha çok tercih ediyor. Kıvırcık kahkül modası da böylece başlıyor.” yaz sezonunda kıvırcık perçemlerle sık sık karşılaşacağız! 

Lob Kesim 

Lob kesim (long bob) 2019 yılına damgasını vuran saç kesimlerinin başında geliyordu. Bu sene de lobun rahatlığından vazgeçmiyoruz! Saçınızı kısa kestirmek istiyor, ancak kısa bob kesim yüzünden  kısıtlanmak istemiyorsanız, lob sizin için mükemmeldir. Kısa bob kesimde olduğu gibi, kolayca saçınızı tarayıp çıkabilirsiniz. Şekillendirme ürünleriyle geri doğru tarayıp, sabitleyip meşhur slick-back görünümünü elde edebilirsiniz. İsterseniz maşa ile kıvırıp, romantik dalgalar elde edebilirsiniz. E daha ne olsun?
 

Uzun Perçemler

Bu sene kahküller oldukça moda: XXL perçemler, kıvırcık kahkül, kısa kahkül, dağınık perçemler….Şarkıcı Dua Lipa tarafından da sıkça kullanılan uzun perçemler, geniş alınlı hanımların favorisi olmaya aday gözüküyor. Eğer ilk defa kahkül kestirecekseniz, bu uzunlukta bir perçem sizin için daha rahat olacaktır. Sıkılırsanız daha uzun ya da daha kısa kullanma şansınız vardır. 

Yarım Topuz Modelleri

Özellikle uçuk kaçık bir tarzınız varsa bu saç modeli tam size göre. Geçtiğimiz sezon da trend olan yarım topuzlar bu sezonda biraz şekil değiştirerek karşımıza çıkıyor. 
Alın hizasında ya da saçın en tepesinde yapılan topuzlar bu sezon daha iddialı. Eğer sizde uçuk saç modellerini denemeyi seviyorsanız bu model tam sizlik!

Saça Fular Takma Modası Geri Dönüyor

Her yer takılan fular saça neden takılmasın ki? Bence çok da güzel olur; çünkü nostaljik bir görünüm her kadını zarifleştirir. Özellikle 2018 yazının saç trendlerine baktığımızda saçlara peştamel ya da havlu sarmak çok modaydı. Bu trendin modasının geçmeyeceği bilinen bir şeydi.

Zira şimdi de yerini fulara bırakıyor. Bu da bize gösteriyor ki bu yaz saça fular takmak çok ama çok moda olacak!

Örgü Modelleri
Örgü Modelleri


Örgü Modelleri

Yıllardır süregelen örgü modası bu yıl da çok trend! Biz kadınlar örgüden bir türlü vazgeçemiyoruz. Birbirinden farklı örgü çeşitlerini göreceğimiz bu yeni sezonda örgü saç modelleri arasında en trend olanı ise dağınık görünümlü örgü modelleridir. At kuyrukları şeklinde yapılan örgüler bile dağınık tarzda. Daha çok kullanılan ise ense hizasında yapılan salaş örgüler. Klasik sevenleri de es geçmemek gerek sımsıkı toplanmış örgü modelleri de mevcut! En trend saç modelleri 2022 yılında en favorilerden! 

Hacimli Saçlar

İnce telli saçlara sahip olan kadınlar bu haberi duyunca hiç üzülmenize gerek yok, sizler de saçlarınızı hacimli gösterebilirsiniz. Günümüzde her şeyin çaresi var Allah’tan! Yoksa modaya uyum sağlayamayacağınız için çok üzülürdük. Hacimli saçlarınız olsun istiyorsanız saç köpüklerinden ve kuru şampuanlardan alıp En trend saç modelleri 2022 yılına ayak uydurabilirsiniz.

scroll to top