Close

Mikro Kaynak Uygulaması

 

Saç kaynağı kısa saçlı veya ince telli, seyrek saçlı kadınların saçlarına yaptırdıkları saç protezidir. Mikro kaynak ise saç kaynak alanında en son çıkan tekniklerinden biridir. Bu teknik ince tutam saçlar üzerinde gerçekleşir. Şeffaf veya siyah kapsül granüllerinin ısı yoluyla saçlara tutturulma işlemidir. Mikro kaynak, bir başka teknik olan boncuk kaynağa göre daha ince saç tellerinde uygulandığı için daha gür ve estetik bir görüntü sağlar. Bu uygulama diğer saç kaynak çeşitlerine göre, kaynağın saçta kalım süresinin uzun tutmayı sağlar. Normal kaynaklar 6 ayda bir değiştirilmesi ve yenilenmesi gerekirken, mikro kaynak saçta 9 aya kadar kalabilir.

Mikro Kaynak Uygulamasının Avantajları

·         Mikro kaynakta kullanılan şeffaf kapsüller sayesinde saçınıza uygulanan kaynak işlemi sonrasında, kapsüller kendi saçınızın rengini alır.

·         Bu uygulama sayesinde saçlarınız toplandığında kaynak saçlarınız belli olmaz ve temiz bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

·         Mikro kaynak, tüm saç tiplerine uygun olarak gerçekleşebilir. Kısa ve yıpranmış saçlara bile uygulanabilir. Ve doğal bir görünüm kazandırır.

·         Diğer kaynak çeşitlerine nazaran daha uzun süre kalıcılığı bulunr.

·         Boncuk kaynakta dipten taranmayan saçlar, mikro kaynak ile dipten tarama şansı sunar.

·         Daha öncesinde kullanılan kaynak saçlar ve çıtçıt saçlar bu yöntem ile tekrardan düzeltilip, mikro kaynak işlemi uygulanabilir.

·         Mikro kaynak, uygulanan saç diplerinde ağrı veya batmalara sebep olmaz.

·         Saçların uzunluğu ve hacmini artırır.

·         Yanlış kesim uygulanan ve yıpranan saçların görüntüsünü örtebilir.

Mikro Kaynak Zararlı Mıdır?

Mikro kaynağın saça kimyasal bir işlem uygulanmadığı takdirde zararı yoktur. Fakat saçlarınız ince telli ve az ise mikro kaynak yapılması önerilmez. İnce telli saçlara uygulanan kapsül işlemi tarama veya yıkama işlemi sırasında saçınızı koparabilir ve canınız yanabilir. Mikro kaynak ve kaynak çeşitlerinin zararlarını görmek istemiyorsanız saçınıza uygulanan mikro kaynağın kullanım talimatlarına uymalısınız. Mikro kaynak kullanıldığı süre boyunca her 2 ayda bir bakım gerektirir. Bu bakım işlemi, kadınların aylık 300 tel saç dökmesinden kaynaklıdır. Dökülen saçlar kaynak engelini aşamadıklarında, kapsüllerin etrafında birikir ve saçın karışmasına sebep olur. Bakım sırasında dökülen saçlar temizlenir ve güçsüzleşen kaynaklarınız sağlamlaştırılır. Mikro kaynak kullanım süresi boyunca aşırı sıcak sularda duş ve saç yıkanması sakıncalıdır. Derinizin tahriş olmasından kaynaklı olarak saçlarınızdaki yağ oranı düşer ve kuruluğa sebep olur. Saçlarınızdaki kuruluk kepeklenmeyi artırdıktan sonra kaynak engelini aşamaz ve kaşıntı yapar. Bu kaşıntı cilt sorunlarınıza sebep olabilir. Mikro kaynak çok kısa saçlara uygulanabilir. Fakat ne kadar uygulanmış olursa olsun, kısa saçlara çok sıkı ve güçlü bir şekilde uygulandığı için saça sıkı uygulandığı için ağrılara ve yine aynı şekilde kaşıntılara sebep olur. Kaynakta kullanılan malzemeler ciddi zararlar verebilir. Kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. Kaynakların çıkarımı esnasında kimyasal kullanıldığı takdirde saç kimyanız ve dengeniz değişebilir. Kaynak bilinçli ve kontrollü kullanıldığı takdirde avantajlıdır. Kaynak kullanımınızı talimatlara uyarak gerçekleştirmeniz en sağlıklısı olur. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top