Close

Kadınlar için orgazm pozisyonları

Orgazm pozisyonları nelerdir?

Romantic Happy couple in bed enjoying sensual foreplay.

Kadın orgazmı ve kadın cinselliği yıllar boyu insanlık tarihinin en merak edilen konusu olmuştur. Özellikle hala yaşanan bir tabu olması nedeni ile merakları daha fazla üstüne çekmektedir. Bu nedenle yıllarca yapılan araştırma ve deneysel çalışmalar sonucu konu uzmanları birçok yeni keşif yapmışlardır. Kadın orgazmı ve derinlemesine incelikleri de bu keşifler arasında bulunmaktadır. Kadın orgazmı karmaşık bir meseledir. Alt tabanında biyolojik ve psikolojik neden ve gerçekler yatmaktadır. 

Kadınlar için en rahat seks pozisyonları

Seks insan doğasının bir parçası olarak hem temel ihtiyaçlar skalasında yer alır hem de insan evriminde kültürel ve biyolojik önem taşır. Fakat tarih boyunca insan ırkı için hep sorunlu bir konu olmuştur. Geleneksel yapılar, kültürel farklılıklar ve toplumsal bakış açıları göze alındığında konu içerisinde en büyük sorun ve tabuyla karşılaşılan mesele kadın cinselliği olmuştur. Bu nedenledir ki kadın orgazmı cinsellik ana başlığı içerisinde en merak edilen konu olmuştur. 

Kadın orgazmında seks esnasında eylemselliğe dökülen pozisyonlar oldukça önem taşır. Kadınlar için en rahat seks pozisyonları arasında erkek partnerin üstte olduğu ve cinsel ilişkide aktif rolü üstlendiği misyoner pozisyon başı çekmektedir. Bunun nedeni ise kadının pasifize olmasının yanı sıra bacaklarda tam açılma yaşanabileceği için vajinaya penis girişi yani penetrasyon için en uygun ortamı sağlıyor olmasıdır. Misyoner pozisyonu dışında doggy pozisyonu da yine kadının en rahat ettiği pozisyondur. Bunun nedeni ise kadının partneri ile yüz yüze gelmiyor oluşudur.

Kadınlar için orgazm pozisyonları

Kadının orgazmının erkek orgazmına oranla daha zor olduğu bilinen bir gerçektir. Yeterli ıslaklık sağlanması durumu, ön sevişme süresi gibi etkenler kadın orgazmını etkileyen ve tetikleyen meselelerdir. Bu nedenle bazı pozisyonlar kadının daha rahat ve daha çabuk orgazma ulaşmasını sağlamaktadır. Bu pozisyonların başında misyoner gelmektedir. Çünkü kadının hareketinin kısıtlanması ile birlikte kadın sadece orgazma odaklanarak daha çabuk orgazm olabilmektedir. Bunun yanı sıra klitorise yapılacak baskı ile birlikte orgazmın süresi de azalmaktadır. Bunun tam tersi olarak kadının üstte olduğu ve seks sırasında aktif rolü üstlendiği pozisyonlar da kadını daha kolay orgazma götürmektedir. Bunun nedeni ise kadının istediği ritmi seçebilmesi ve psikolojik olarak hükmetme arzusunu gidermesidir.

Seksi daha çok duygusal bir aktivite olarak gören kadınlar için ise partneri ile yüz yüze gelebildiği pozisyonlar orgazma ulaşmada birincidir. Yani kısacası pozisyondan ziyade kadının ne istediği ve partneri ile olan ilişkisi aslında orgazma gitmek için temel olan bağlamdır. Partneri ile iletişimi iyi olan kadınların seks sırasında ne istediğini söylemesi ile birlikte kadınların orgazmı daha çabuk ve daha sık yaşadığı bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top