Close

Kadınların mutluluk kaynağı genital bölge estetiği

Vajinal genişlik ve gevşeklik estetiği nedir?

Genital bölge estetiği yani o bölgenin düzgün görünmesi pek çok kadın için oldukça büyük önem taşır. Bu bölgede meydana gelen ve hoşa gitmeyen görüntü bazı kadınlar için mutsuzluk kaynağıdır. Bu tarz ameliyatlar, modern jinekoloji estetiği operasyonları arasında yer almaktadır. İşlevsel ve kozmetik sebeplerden ötürü genital bölge estetiği, birçok ülkedeki özel merkezler tarafından uygulanmaktadır.

Vajinal genişlik ve gevşeklik estetiği neden gereklidir?

Genital bölge estetiği için, bu alanda operasyonların yapılabildiğinin ve genital bölgeyle ilgili sorunların çözülebileceğinin öğrenilmesiyle, kadınlar, bu konuda operasyonlar yapan merkezlere çok fazla talep göstermeye başlamışlardır. Vajinal doğumlarla ya da dokuların yaşın ilerlemesiyle birlikte elastikiyetini kaybetmesi ve bir şekilde geçirilmiş travmalar veya bazı genetik hastalıklar sebebiyle vajinal dokular ve çevresindeki kasların gerginliği, sıkılığı ve gücü azalabilmektedir. Bazı çiftler, cinsel birliktelik sırasında vajinadaki gevşeklik nedeniyle tatminsizlik hisseder ve dolayısıyla da mutsuz olurlar.

Vulva dudaklarındaki asimetriden, fazla büyük olmasından veya doğumdan kaynaklanan vajina girişinde meydana gelen genişleme de genital bölgenin kötü görünmesine sebep olmakla beraber cinsel ilişki sırasında rahatsızlığa, sürekli ağrı hissine, aşırı hassasiyete hatta dar pantolon, mayo gibi şeyler giyerken rahatsızlık duyulmasına bile sebep olabilir.

Vajinoplasti operasyonu (vajen daraltma) nedir?

Genital bölge estetiği seçeneklerinden biri olan vajinoplasti operasyonuyla cinsel ilişki esnasında çiftlere rahatsızlık veren genişlik ve gevşeklik hissi düzeltilir. Ayrıca bu operasyon sırasında, stres, hapşırma, ıkınma gibi sebeplerle idrar kaçırma veya diğer sarkmalar da düzeltilebilmektedir. Dış genital bölgenin görüntüsünü düzeltmek için eğer uygun bulunursa genital bölge estetiği açısından önemli olan dudakların düzeltilmesi ameliyatı da beraberinde yapılabilir.

Vajen daraltma operasyonu genelde genital bölge estetiğini bozabilen birden fazla vajinal doğum yapmış ya da zorlu bebek doğurma hikâyesi olan hastalara uygulanmaktadır. Fakat henüz doğum yapmamasına rağmen yapısal olarak vajinasında genişleme şikâyeti olan ve bu durumdan rahatsızlık duyan hastalara da hekim tarafından uygun görülürse yapılabilmektedir.

Çoğunlukla cinsel ilişki sırasında duyulan bolluk hissi ve hava çıkarma sesinin gelmesi gevşemenin göstergesi kabul edilebilir. Genital bölge estetiği operasyonlarının amacı vajinadaki bollaşan kısmın cerrahi olarak çıkartılıp daraltmak, ayrıca da alt kısmındaki bağ ve kas dokusunu cinsel ilişki sırasında penisi daha güzel şekilde kavrayabilmesi için sıkılaştırmaktır.

Yaşın ilerlemesiyle bağ ve kas dokusu zayıflamaya başlar ve bu sebeple idrar torbası ve kalın bağırsağın vajinanın üzerine doğru sarktığı gözlenir. Hastanın genelde idrar kaçırma şikâyeti olur ve vajinasında eline gelen bir kitleden rahatsızlık duyar. Bu hastaların da vajina duvarlarına genital bölge estetiği yapılır. İdrar torbasının ve bağırsağın vajinanın duvarına doğru sarkan kısmı ortadan kaldırılır. 

Vajinal genişlik ve gevşeklik estetiği operasyonlarının yapılışı

Genital bölge estetiği operasyonları lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Ancak genelde hekimler tarafından hastalarının konforu, acı duymaması ve operasyonun daha rahat şekilde gerçekleşebilmesi için tamamen uyutularak yani genel anesteziyle yapılması tercih edilir. Genital bölge estetiği ameliyatları yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir. Ameliyat gerçekleştikten sonra birkaç saat gözlem altında istirahate alınmanın ardından hasta yürüyerek evine gidebilmektedir. 

Vajen daraltma işleminin sonrası

Genelde eriyen dikiş ipi kullanıldığından dikişlerinin alınmasına ihtiyaç duyulmaz. Hasta yaklaşık 1,5 ay sonra sorunsuz olarak cinsel ilişkiye girilebilir. Çiftler için oldukça memnuniyet verici bir operasyondur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top