Close

Gittikçe yaygınlaşan yeni trend kaş usturası

Beauty woman applying makeup.

Kaş usturası, son zamanlarda güzelliğine düşkün kadınların makyaj çantalarında yer almaya başladı. Pratik kullanımı sayesinde pek çok kişi tarafından büyük memnuniyet kazanan kaş usturaları, gün geçtikte trend haline gelmeye devam ediyor. İlerleyen dönemlerde kaş usturalarına sık sık rastlanacak gibi duruyor.

Kaş usturası nedir?

Kaş usturası, öncelikli olarak kaşları almak için kullanılan bir üründür. Ayrıca kaşlara şekil vermek için de kullanılır. Ancak detaylı anlatmak gerekirse, diş fırçası görünümüne sahip ufak bir nesnedir. Kaşlara işlem yapılacak kısımda jilet bulunmaktadır. Kıvrımlı yapısı sayesinde de kullanımı oldukça kolaydır.

Kaş usturası, ülkemizde son dönemlerde popüler olmaya başlayan bir üründür. Ancak yurt dışında kullanımı oldukça yaygındır. Sağladığı kolaylıkları pek çok kişiden duymak mümkündür.

Kaş usturası, cımbız ya da ip ile alınmaya oranla çok daha avantajlı bir üründür. Çünkü cımbız ya da ip ile kaş alındığı zaman, o bölgelerde tahriş ve zedelenme meydana gelebilir. Bu da ilerleyen dönemlerde kaş bölgelerinde sıkıntılara yol açar. Oysa kaş usturası, kıvrımlı yapısı ve cilde zarar vermeyen tasarımı ile kaşlara en mükemmel şekli verir. Ayrıca kaş usturası ile kaşlara şekil verme işlemi hem evde hem de profesyonel kuaförlerde yapılabilir. Evde uygulayabilmek için kullanımını en ince ayrıntılara kadar öğrenmiş olmak gerekir. Aksi takdirde cilde ciddi anlamda zarar verilebilir.

Kaş usturası, birden fazla kez kullanılabilecek bir üründür. Ustura ucundaki jiletin körelmesi durumunda çıkarılıp yerine yenisi takılabilir. Ayrıca plastik kapağı sayesinde ürünün muhafaza edilmesi de oldukça kolaydır. 

Kaş usturası nasıl ve ne için kullanılır?

  • Kaş usturasının kullanım amacı kaşları almak ve kaşlara düzgün şekil vermektir.
  • Yalnızca kadınlar değil, özellikle yurt dışında pek çok erkek tarafından da kullanılır.
  • Ele gelmeyen tüylerin alımında oldukça etkili bir üründür.
  • Kaş usturası, kaşların çıktığı yönün tam tersi yönüne sürülerek uygulanır.
  • Kullanımını kolaylaştırmak adına, işlem öncesinde bölgeye nemlendirici cilt kremi ya da bebek yağı sürülebilir. Bu şekilde cildin tahriş olması da engellenmiş olur.
  • Kaş usturası, kullanımı oldukça kolay bir üründür. Ancak yine de kullanırken dikkatli olmak gerekir.
  • Bölgeyi nemlendirdikten sonra, istenilen şekli verecek şekilde hareket ettirilir.

Kaş usturası nereden temin edilebilir?

Kaş usturası, son zamanlarda yeni yaygınlaşmaya başlayan bir ürün olduğu için her yerde bulmak mümkün değildir. Ancak yurt dışı ve yurt içi internet sitelerinden, profesyonel güzellik malzemeleri satan yerlerden temin edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top