Close

Kıl Tekniği Kaş

Kıl Tekniği Kaş

Kıl Tekniği Kaş

 

Kaş yüzdeki mimiklerin baş kahramanıdır. Bu yüzden kaşlarınızın sizin için çok önemli bir yeri var değil mi? Kaşlarınız çok seyrek olabilir. Görüntüsünden hoşlanmayabilirsiniz. Basit bir yöntemle bu sorununuza son verebilirsiniz. Bilirsiniz ki son zamanlarda oldukça popüler olan ve yoğun talep alan kıl tekniği size de yardımcı olur. Doğal bir görünüm yanında mimiklerinize etki etmez. Kıl tekniği dövmeden farklıdır. Peki kıl tekniği nasıl uygulanır? Aşağıda kıl tekniği uygulanışı ile ilgili soru işaretlerinizi giderici bilgiler vardır. 

Kaşta Kıl Tekniği Uygulanışı

Kıl tekniği ile kaşınız uzman kişiler tarafından hijyenik, tek kullanımlık iğnelerle kaşlarınızın arasına organik boyalarla ince çizgiler çekerek diplere nüfuz ettirme işlemidir. Dövmeden farklıdır. Derinin bir kat altına uygulanır. İnce çizimlerle istenilen şekil verilir. Kıl tekniği uygulanacak bölge iyice dezenfekte edilir, silinir. Ardından kişinin isteği üzerine uzman dahilinde ön çizim yapılır. Dövmelerde olduğu gibi. Ama tekrar söylemekte fayda var, dövmeden farklıdır. Sonra yapılan ön çizimin ardından kişi beğenirse kıl tekniği uygulamaya geçilir. Bu teknik özel bir cihazla yapılır. Acısız bir işlemdir. Uygulanırken uyuşturucu etkenler kullanılır. Yani lokal anestezi uygulanır. Bu teknik uygulanırken acele edilmemelidir. Bir saatten uzun sürebilir. Saç ve ten rengine uygun  renkler kullanılıyor. Bu işlemi yaptırmadan önce iyice yaptıranlara danışıp, araştırınız. Çünkü yapıldı mı geri dönüşü pek mümkün olmuyor. Kaşların yapıldıktan sonra iyileşmesi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ama genelde ortalama 30 gün içerisinde iyileşir. İyileştikten sonra seyrek kalan yerler tekrar 40 dakikalık bir işlemden geçirilir. Kıl tekniğinden sonra 15 gün o bölgeye makyaj ürünü uygulamamalısınız.   

Kıl Tekniği Yapımından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lekeler üzerine ve damar çatlamaları üzerine işlem uygulanamaz. Et benleri üzerine de kesinlikle uygulama yapılamaz. Hamileliğinizde ise doktor kontrolünde belki fakat yaptırmamanız daha iyi olur. Uygulanacak kişi adet döneminde bu uygulamayı yaptırmamalıdır. Uygulamadan sonra güneşe çıkılmaması gerekir. Kıl tekniğinden sonra sıcak banyodan kaçınılmalıdır. Saunaya, hamama gidilmemelidir. Kıl tekniğinde kanama olmaz. Uygulama sonrasında haliyle kabuk bağlama da olmaz. İnce deri döküntüleri belki olabilir. O da normaldir. Mutlaka uygulama sonrası her gün uygulanacak bakım kremi kullanılmalıdır. Kaş kıl tekniği sonrası normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Peki kalıcılığı ne kadardır? Kalıcılığını merak edenler okumaya devam edebilirsiniz.

Kıl Tekniğinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kalıcılığı kişinin cilt tipiyle ilgilidir. Eğer kişi yağlı bir cilde sahipse kalıcılık ömrü daha az olabiir. Ortalama 2-3 yıl ciltte kalır. Daha sonra cillten o boya atılır. Kaş kontürü kullanılınca kaşa renk açılmaları olabilir. 1 yıl sonra rötuş yapılabilir. Kıl tekniğinden sonra önerilen bakım kremi günde 2-3 kez kullanılmalıdır. Bu krem 4-5 gün kullanılmalıdır. Kıl tekniğinden 24 saat boyunca su değdirmemelisiniz. Solaryuma girme gibi bir durumunuz varsa kaşlarınızı kapatmalısınız. 4-5 gün boyunca krem süreceğiniz için kalem gibi ürünleri değdirmemelisiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top