Close

Magnorm Nedir?

 

Magnezyum vücutta doğal olarak oluşan bir mineraldir. Magnezyum vücuttaki birçok sistem için, özellikle de kaslar açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Magnorm, vücutta yeterli magnezyum sağlamak için ek olarak kullanılır. Magnorm ayrıca hazımsızlığı tedavi etmek için bir antasit olarak veya nadiren kabızlığı gidermek için müshil olarak kullanılır.

  • Magnorm’u doktorunuzun tavsiyelerine uygun kullanmanız gerekir. 
  • Magnorm’u yiyecekle ağız yoluyla almanız gerekir. Ayrıca bir bifosfonat (örn., Alendronik asit), digoksin, bir kinolon (örn., Siprofloksasin) veya bir tetrasiklin (örn. Doksisiklin) alırsanız, Magnorm’u almadan önce veya sonra 2 ila 4 saat içinde almayın. 
  • Bir doz Magnorm’u kaçırırsanız ve düzenli olarak kullanıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede almalısınız. Bir sonraki doz için fazla zaman varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Bir seferde 2 doz almayın. 
  • Magnorm’u kullanma hakkında sorularınız varsa doktorunuza danışın.

Magnorm Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir ilacın spesifik ve genel kullanımları vardır. Bir ilaç, bir hastalığı önlemek, bir dönemi bir hastalığı tedavi etmek veya bir hastalığı iyileştirmek için kullanılabilir. Ayrıca hastalığın belirli semptomunu tedavi etmek için de kullanılabilir. İlaç kullanımı hastanın aldığı forma bağlıdır. Enjeksiyon formunda veya bazen tablet formunda daha yararlı olabilir. İlaç tek bir rahatsız edici semptom veya hayatı tehdit eden bir durum için kullanılabilir. Bazı ilaçlar birkaç gün sonra durdurulabilir, ancak bazı ilaçların faydalanabilmesi için uzun süre devam etmesi gerekir.

Bu ilaç, kandaki düşük magnezyum miktarlarının düşmesini önlemek ve tedavi etmek için kullanılan bir mineral takviyesidir. Genellikle, dengeli bir beslenme planı normal kan magnezyum seviyeleri sağlar. Bununla birlikte, bazı durumlar vücudunuzun magnezyumunuzu diyetinizden değiştirebileceğinizden daha hızlı kaybetmesine neden olur. Bu durumlar, “su hapları” (furosemid, hidroklorotiyazid gibi diüretikler), zayıf bir diyet, alkolizm veya diğer tıbbi durumlarla (örn. Şiddetli ishal / kusma, mide / bağırsak emilim sorunları, kötü kontrol edilen diyabet) tedaviyi içerir.

Magnorm’un Yan Etkileri Nelerdir?

Vücutta yeterli magnezyum sağlamak için ek olarak kullanılan Magnorm’un yan etkileri şunlardır:

Şiddetli alerjik reaksiyonlar;

Döküntü,

Kurdeşen,

Kaşıntı,

Nefes almada zorluk,

Göğüste sıkışma,

Ağız, yüz, dudak veya dilin şişmesi,

Kahve telvesi gibi görünen kusma.

Magnorm Nasıl Kullanılır?

  • Bu ürünü talimatlara uygun olarak ağızdan almanız gerekir. Ürün paketindeki tüm talimatları izleyin. 
  • Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın. 
  • Ürün talimatları veya doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe mide rahatsızlığını ve ishali azaltmak için magnezyum takviyeleri bir yemekle almak en iyisidir. 
  • Sıvı bir ürün kullanıyorsanız, dozu dikkatlice ölçmek için bir ilaç ölçüm cihazı kullanın.
  • Doğru kaşık alamayacağınız için ev tipi kaşık kullanmayın. 
  • Süspansiyon kullanıyorsanız, her dozdan önce şişeyi iyice çalkalayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top