Close

Misyoner pozisyonu sevenler için 9 neden

Misyoner pozisyonu nedir, nasıl olur?

Misyoner pozisyon, cinsel pozisyonlar arasında hoş bir tembellik olarak bilinir. Doggy kadar yoğun değil, kovboy kızı kadar seksi ya da nilüfer kadar egzotik değil fakat cinsel pozisyonların en rahat olanıdır. Bununla birlikte, misyoneri diğerlerinden daha çok tercih ettiğiniz için kendinizin biraz evcil ve duygusal olacağını düşünmenize rağmen, gerçekte en iyi cinsel pozisyon olarak görülmektedir. 

Misyoner pozisyonu neden seviliyor? 

  1. Misyoner pozisyonun sevilmesinin başlıca nedeni; göz kontağı kurulmasıdır. Göz kontağı ilişkide duygusal bağı gösterir ve cinselliği daha romantik hale getirir ve misyoner pozisyonu size bunun için bol miktarda fırsat sağlar.
  2. Ten değimini maksimum seviyeye çıkarır. Misyoner pozisyonu, sadece seks yapmak için uğraşmaktan ibaret değildir. Düzgün yapıldığında, tüm vücudunuzu kullanarak sıkıcı olmaktan uzaklaşırsınız ve eşinizi uyarmak için kullanabilirsiniz. 
  3. Misyoner pozisyonu, tatlı sözler fısıldamak için en uygun pozisyondur. Romantik bakışlar karşılığa dönüştüğünde, tatlı sözleri söylemek veya partnerinizi uyarmak için kulağına fısıldamak istiyorsanız doğru yerdesiniz.
  4. Klitoral uyarım ve erkeklik organının uyarımı için en iyi pozisyonlardan biri misyoner pozisyondur. Partnerinizin kasık bölgesi, doğrudan klitorise dokunmak için mükemmel bir konumda olduğundan, misyoner pozisyonu bir kadının daha fazla orgazma ulaşma şansını sağlamak için en iyi pozisyonlardan biridir.
  5. Ekstralar için mükemmel pozisyondur. Alet olmadan uyarma tekniğine hâkim olamadınız mı? Bu pozisyonda mini vibratör deneyebilirsiniz. Misyoner pozisyonu, bir dizi kullanışlı küçük seks oyuncaklarıyla bunun karşılığını gerçekten almanızı sağlar.
  6. Misyoner pozisyonu, G noktasını tam noktasından vurur. Sadece misyoner daha fazla klitoris eylemi anlamına gelmez, aynı zamanda, iyi konumlandırılmış bir yastık yardımıyla G-noktanızın da partiye katılacağı anlamına gelir.
  7. Size yeterli boşluğu vermekte yardım eden bir pozisyon olan misyoner pozisyonu köpek stilinin aksine daha derin nüfuz anlamına gelirken, bu yoğunluk seviyesi misyonerlerde fazla devreye girdiği bir durum değildir. Yanlış nefes alıp vermemek için yeterli bir derinlik, boşluk vardır.
  8. Misyoner pozisyonu biraz yaramaz olmanız için size olanak sağlayabilir ayrıca bir miktar uzlaşmacı hâkimiyet için çok uygun bir pozisyondur. Misyoner pozisyonu sıkıcı olmak zorunda değildir aslında partnerinizin işlevinden tam anlamıyla yararlanırken sırtınızın bir yere bağlı olmasından daha seksi bir şey yok denilebilir.
  9. Tembel hissediyorsanız misyoner pozisyonu harika demektir. İş yorgunluğundan bıkmış veya günün stresinden yorulmuşsanız sonucunda erken kalkmanız gerekiyorsa, gözleriniz kısmen kapalıyken yatay olma düşüncesi her zaman büyük bir avantaj olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top