Close

Ombre Saç Bakımı

 

Saçlarınıza farklı renklerde yeni görünüm katmak ve yeni modanın trendlerine uyumlu bir görünüm yakalamak istiyorsanız ombre saç modelleri tam size göre olabilir. Birçok kadının tercihi olan ombre saçlarınıza daha parlak, daha canlı ve daha modern bir görünüm katar. Saçlarında ışıltıyı yakalamak isteyenlerin vazgeçilmezi olan ombre uygulamaları son yıllarda tüm dünyada trend haline gelmiştir. Hem doğal hem de trend bir görüntü yakalamak için ombreyi deneyebilirsiniz. Ünlü isimlerin de sık sık tercih ettiği ombre saç modelleri şık ve modern bir görünüm sağlamak için tercih edilebilir. 

Saçlarınızda sarı tonlarının geçişini ışıltılı bir şekilde yaratacak olan ombre saç modelleriyle tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır. Saçlarınıza doğal görünümünden hiçbir şey kaybettirmeyecek olan ombre ile aynı zamanda saçlarınız beslenir ve çok daha parlak bir görünüme kavuşur. Son zamanlarda herkesin gözdesi olan bu saç modeliyle ışıltınızı artırırken son trend saç modelini de yakalamış olacaksınız.

Harika Ombre Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Son zamanların trendi olan ombre ile modern bir görünüme kavuşabilirsiniz. Her yaşa her stile uygun ombre saç modelleriyle ışıldayacaksınız. 

  • Ombre işlemi yapılırken öncelikle saç dipleriniz açık bir tonda dikkatli şekilde boyanır. Ardından saçlarınız saç uçlarına doğru açık tonlara boyanır. 
  • Boyama işlemi gerçekleştirilirken uygun tonların uyumunu yakalamak oldukça önemlidir. Yumuşak bir geçişle gerçekleştirilen ombre işlemi ile modern bir görünüme kavuşabilirsiniz. 
  • İsteğinize göre sarı, platin, pembe, mor, turuncu renklerine de boyanabilen saçlar sizleri istediğiniz görünüme kısa zamanda kavuşturur. 
  • Saçlarınıza dip boyası yapıldıktan sonra saçlarınız krepelenir ve saçlarınızın yoğunluğuna aynı zamanda da renk geçişlerinde arzuladığınız yoğunluğa göre saçlarınız balyajlanır. 
  • Saçlarınıza doğal bir görünüm kazandırmak için saç uçları da krepelenir ve boyama işlemi öyle gerçekleştirilir.
  •  Ombre uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi saçlarınızda kullanılacak boyaların doğal içeriğe sahip olmasıdır. 
  • Yine dikkatli olunması gereken bir diğer nokta ise kuaförünüzü iyi seçmektir. Saçlardaki renk geçişinin yumuşaklığını sağlayacak olan kişi kuaförünüzdür. Eğer uzman kişiler tarafından ombre saç modeli uygulaması uygulanır ise saçlarınızda keskin bir renk geçiş ve tutmayan tonlar oluşabilir. Bu durumda ise sizleri memnun etmeyen bir görüntü ortaya çıkar.

Harika Görünüm İçin Ombre Bakımı

Genellikle açık renklerin tonlarına boyanan saçların bakımı oldukça önemlidir. Kadınlar ombre işleminde saçlarını genellikle sarıya ve sarı rengin tonlarına boyarlar. Hem modern hem de şık bir görünüm kazandıran bu rengin bakımı önemlidir. Hem ombre işleminde sağlanan yumuşak geçişleri kaybetmemek hem de renk tonunuzu kaybetmemek için saçlarınıza belli aralıklarla bakım yapmalısınız. Renk tonunu kaybetmemek için de ayda bir defa saçlarınıza cila attırmanız önerilir. Saçlarınızı renklendirirken korumanız için de bitkisel yağlarla saçlarınızı güçlendirmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top