Close

Rüyada Bayıldığını Görmek

 

Rüyada bayıldığını görmek genel olarak olumsuz bir rüya gibi görülse de kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Rüyada bayılmak İslami yorum olarak sevince ve güzel haberler almaya yorumlanır. İslami olarak rüyalar rahmani rüya ve şeytani rüya olarak ikiye ayrılır. Eğer uyandığınızda rüyanızda bayıldığını görmenize rağmen huzurlu ve mutluysanız bu rüya rahmani rüya olarak tanımlanır. Ancak rüyanızda bayıldığınızı gördükten sonra uyanınca sıkıntılı ve mutsuzsanız bu rüya da şeytani rüya olarak tanımlanır. Sabaha karşı görülen rüyalar genellikle sevindirici ve güzel rüyalardır. Bu nedenle rüyanın görüldüğü zaman dilimi de oldukça önemlidir.

Genellikle rüya da bayıldığınız yer ve zaman rüyanın olumlu ya da olumsuz olmasında önemlidir. 

  • Rüyanızda bir başka kişinin bayıldığını gördüyseniz çevrenizdeki insanlar nedeni ile zor zamanlar yaşayacağınız şeklinde yorum yapılır. Genellikle rüya yorumları başkasının bayıldığını görmeyi iş hayatı ile bağdaştırır. Bu nedenle iş dünyasında çevrenizde yer alan kişilere dikkat etmelisiniz. 
  • Rüyanızda eşinizin ya da ailenizden birisinin bayıldığını gördüyseniz ailevi durumunuzda bazı problemler yaşayacağınızı gösterir. Bayılan kişinin ayıldığını görmek ise yaşanan sıkıntıların üstesinden geleceğini ve zor zamanlar atlattıktan sonra oldukça rahat bir yaşam süreceğinize delalet eder. Ayrıca aileden birisinin bayılması bu olumsuzlukların hastalıklar nedeniyle olacağını gösterir. 
  • Rüyada kendinin bayıldığını görmek bir takım sağlık problemleri yaşayabileceğinizi gösterir. Bu nedenle sağlığınıza dikkat etmeli ve bu konuda kendinize özen göstermelisiniz. 
  • Rüya da tanımadığı birinin bayıldığını gören kimse için ise hiç beklemediği bir yerden bir sıkıntı olacağına işarettir. Hatta bir yakınınız hakkında hayal kırıklığı yaşayabilir ve bu nedenle üzülebilirsiniz. 
  • Rüyasında arkadaş çevresinden birinin bayıldığını görmek arkadaşlarınızdan birinin sıkıntısı olacağına ve bu sıkıntıyı sizin yardımlarınız ile atlatacağına işaret eder. Bu nedenle arkadaşlarınızın problemleri hakkında daha duyarlı olmalısınız. 

Rüyada Bayılma Gören Ne Yapmalı?

Rüyada bayıldığını ya da bayılan birisini görmek her zaman olumsuz yorumlanmaz. Ancak bunun için kişilerin durumu ve nasıl bir statüde oldukları değişkenlik gösterir. Bazı rüya yorumcularına göre bu rüya olumsuz ve kötü bir rüya gibi görülse de hiç beklenmedik bir yerden güzel bir haber alma şeklinde de yorumlanır. Rüyada bayıldığını gören kişinin eğer bir sağlık problemi varsa rüya yorumcuları kişinin bir doktor kontrolüne giderek genel bir muayene olmasını tavsiye eder. Sağlıkla ilgili bir rüya olduğu için tedbirli olmakta fayda vardır. 

Geleneksel inanışlara göre kötü hissettiren rüyaların anlatılması tavsiye edilmez. Öyle ki rüya gören kişiye önce suya anlatması tavsiye edilir. Geleneksel inanışta akan suya anlatılan rüya eğer olumsuz ise “suyla birlikte akıp gider” şeklinde bir yorum yapılır. Bu nedenle rüyada kötü ve istemediğiniz bir durum gördüyseniz kendinizi iyi hissetmek için rüyanızı suyu açıp suya içinizden anlatabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top