Close

Rüyada ölen birini görmek ne anlama gelir?

Bazı rüyalar korkutucu olurken bazıları ise yol gösterici olabiliyor. Peki, siz hiç rüyanızda kaybettiğiniz bir yakınınızı gördünüz mü?Akrabanız, eşiniz, dostunuz, anneniz veya babanız…Özlem duyduğunuz insanları rüyada görmek içinizi acıtırdı, öyle değil mi? Ölen birini rüya da görmek türlü türlü yorumlanırken bu rüyayı gören kişiye de oldukça büyük etkisi olabilmektedir.

Rüyada öldüğünü veya ölen birini görmek

Rüyada ölen birini görmek ya da kişi kendi ölüsünü görürse bu neye yorumlanır? Eğer kişi kendi ölüsünü görüyorsa bu şu şekilde yorumlanır: Öldükten sonra, insanlar üzerinde götürülüp defnedilmiyorsa burada düşmanları kahretmesi ile yorumlanır. Eğer öldükten sonra yaşamına devam ediyorsa fakirlikten zenginliğe geçiş yapacağına işaret etmektedir. Rüyada, kişinin öldükten sonra tabut içine konulması, kabre götürülmesi ama gömülmemesi dünya hayatında mevki ve yükselmeye işaret eder.

Rüyada ölmek, taşınmaya veya yolculuğa işarettir. Birinin ani ölümünü görmek zenginlikten fakirliğe veya fakirlikten zenginliğe geçiş yapacağının habercisidir. Rüyada daha önce hiç tanımadığı bir kadının ölümünü görmek yağmur yağmasına,berekete işarettir. Eğer ölen kadın daha sonra yaşamaya devam ediyorsa buda; yeryüzünün gelen yağmurla hayat bulmasına delalet eder.

Eğer kişi sıkıntı yaşayan bir kimsenin öldüğünü görürse, o vakit rahata kavuşmak olarak yorumlanır. Eğer ölüm anını yani ölmeden önce ölümü yaşadığını gören kimse ise, insanlara zulmedici olur ve maddi çıkar arayışına girer. Kişi kendisinin uyku halindeyken öldüğünü görürse bu da o kişinin ömrünün uzun olmasına işaret edecektir.

Ölü üzerinde feryat figan ağlamak; vaaz ve nasihat almaya yorumlanır. Eğer bu feryat figanı rüyayı gören kişi yapmıyor da başka birini görüyorsa o zaman bu da bir düğün veya dernekte bulunacağına işaret eder. Sesli bir biçimde ağlanıyorsa sevince fakat zorla ağlamak ise kötü bir amele işaret etmektedir.

Ölen birinin şikayet etmesini dinlemek muhasebeye tabii tutulacağına işaret eder. Ölüye bir şey vermek ve o ölen kişi de bunu almışsa dünya hayatında bir zarara, ölünün yiyecek gibi bir şey verdiğini görmek beklenmedik anda rızk kapısının açılacağına işaret eder.

Öldüğünü ve  çırılçıplak yerde yattığını gören kimse yoksul kalacağına,yatakta yatmak dünyasının iyileşeceğine fakat bir sedir üzerinde aynı şekilde yatmak şeref ve mertebeye ulaşmaya diye yorumlanır.Ölüp anında defnedilmek tövbesiz ölmeye işaret eder. Kendi eşinin ölüp tekrar yaşadığını gören kimse ziraatten fayda görecektir. Ölmüş kimse eğer ölmediğini söylüyorsa bu da şehitlik makamına erişmek diye yorumlanır.

Ölüyü güzel bir yerde gören kimse, onun cennette olduğuna; ölünün üzerinde beyaz ya da yeşil elbiseler varsa bu da o kişinin kabir hayatının güzel olduğuna işaret eder. Ölen kimsenin ardından gittiğini görmek onun dünyadaki yaşamının aynısını yaşayacağına işaret eder. Ölen biriyle dostluk kurduğunu görmek, hayır kapısının açılacağına delalet eder. Ölmüş anne veya babanın sağ olduğunu görmek, korkudan emin olmaya işaret eder.

Ölmüş kimsenin ikinci defa ölmesi, onun arkadaşının ölümüne işaret etmektedir. Ölü ile oturup konuşmak, uzun ömre sahip olacağına, tanıdığı bildiği bir ölüyü öptüğünü görmek ve onun da aynı şekilde rüyayı gören kişiyi öpmesi mirasçılara bıraktığı mala yorumlanır. Ölü, eğer kıyafetlerini çıkarıyorsa bu yolculuğa bir yere aniden gitmeye, günahlarının affedilmesi ve hidayete ermeye işarettir.

Ölünün dirilmesi kurtuluşa ermeye işaret etmektedir. Eğer ölünün üstü başı perişan bir haliyle bu durum o kişinin amelinden muhasebe edildiğine işaret eder. Rüyada bir kadın, ölen bir erkekle evleniyorsa ve onun evine gidiyorsa ömrünün bittiğine işaret eder. Rüyada ölüyü dövmek , kaybettiği şeyi bulmaya yorumlanır.Rüyada takva bir kimsenin öldüğünü görmek,rüyayı gören kişinin kalbinin de manen öleceğine yorumlanmaktadır.

One Comment

  1. Ben rüyamda dındar bır es gordum dınle ılgılı bır kıtap okuyordu onu buyuk bır sevgıyle ızlıyordum ama o kıtaba odaklanmıs bana bakmıyordu sonra dısarı cıkıyorduk ben esım ve kopegımle kopegım ve esım bır yol vardı ve hıc arkalarını donmeden gıdıyorlardı o an mutluydum ama sol tarafıma gıtmek ıcın donunce aynı kopegı bu sefer bana kızgın ve dusmanıymısım gıbı baktıgını gordum ve cevremızde bır kac ınsan oluyordu onlarda aynı tepkıdlerdı o an ıcımdekı tum mutluluk sevgı gıttı korku yerını aldı korkarak uyandım ve uyuyamadım sonrasında
    cok korkmustum cevaplarsanız sevınırım cıdden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One Comment
scroll to top