Close

2022 saç kesimi trendleri

2022 saç kesimi trendleri

2022 saç kesimi trendleri

2022 saç kesimi trendleri nelerdir ? Hadi gelin birlikte inceleyelim.. Yeni makyaj veya tırnak trendlerini ne kadar sevsek de hiçbir şey stilinizi bir saç modeli kadar değiştiremez. Aynı zamanda, uzun süredir kullandığınız bir saç kesimi kadar sizi yorgun hissettirebilecek bir şey de yoktur. Eğer şu anki saç modelinizin bir 2022 güncellemesine ihtiyacı varsa doğru yerdesiniz.

Sizler için 2022 saç kesimi trendlerini bir araya getirdik. İşte 2022 saç modelleri, 2022 saç kesimi trendleri!

Çoğumuz, radikal değişimleri için saç kesimlerinde daha cesur davranabilir ya da büyük farklar oluşturmak için küçük dokunuşlar ile yetinebiliriz ama tüm bu isteklerin gerçekleşmesi için sezonun yeni saç biçimlendirme trendlerine yönelmek gerekir.

Sezonun saç stillerinden biride dalgalı saçlar. Elli yıl öncesinin o kocaman dalgalı saçları yine etkileyici bir biçimde geri dönmüş durumda. Saç spreyleri ile daha da hacim kazandırılan dalgaların saçlarınıza çok farklı bir boyut kazandıracağını bilmelisiniz. Anlaşılan 70’li yılların esintilerini hissettiğimiz ilkbahar ve yaz mevsimlerinin ardından kış mevsiminde de bu stil ile devam edeceğiz.

İster yoğun ister klasik, kâkül stilini denemek için kendisini henüz hazır hissetmeyenler için yeni sezonda bir stil opsiyonu bulunduğunu söyleyebiliriz. Nostaljik tarzların geri dönüşünü vurgulayan bu saç stili aynı zamanda 2000’li yılların başlarına da bir göndermede bulunuyor. Yüz şekli kare ve yuvarlak olanlar için bu stil yüzü ince ve uzun gösterebiliyor. Pek çok defilede karşımıza çıkabilen bu kâküllerin hem gizemli hem de çekici bir stil sunabildiğini görmekteyiz.

2022 saç kesimi trendleri
2022 saç kesimi trendleri

Merak etmeyin, yuvarlak, oval, kare, kalp… Yüz şekliniz nasıl olursa olsun size yakışacak bir saç stili mutlaka var. Yüzünüze uyacak saç stilini seçerken anahtar; yüz şeklinizi mükemmel bir oval olarak gösterecek ilüzyonu yaratabilmektir. Yuvarlak yüzünüzü daha uzun, uzun yüzünüzü daha geniş, kare çenenizi daha yumuşak, geniş alnınızın görünmez olmasını sağlayacak saç stilleri var. 

Eşit olmayan yani farklı katları ve uzunlukları olan modeller yuvarlak yüzler için en uygun stillerden biri. Saçınızı iyice yandan ayırıp, uzun yan perçemler ile hareketlendirirseniz, yuvarlak yüzünüzü daha uzun ve zayıf gösterebilirsiniz. 

Eğer saçlarınızı ortadan ayırarak kullanıyorsanız saçınızı doğru kullanmanızın yolu omuzlarınızın bir kaç cm üstünden başlayıp çene hizanıza kadar gelen katlar vermektir. Çene hizasını geçen uzun, hareketli katlar ve ense köküne doğru kısalan bir kesim deneyebilirsiniz. Bu şekil size köşeli ve yapılı bir tarz verir ve bu da yuvarlak yüzünüzün hatlarını yumuşatır.

Kulaklarınız ve burnunuzun arasına düşen perçemler kalp şeklindeki yüzlerin genişliğini saklamak için uzun katlar ise çenenin etrafında kalan boşluğu doldurmak için birebirdir. Ancak dalgalarınızın kulak hizanızdan başlamasına dikkat edin çünkü kabarık ve dolgun bir üst kısım ince çeneyi daha fazla vurgular.

2022’de hakim olacak 7 saç trendi

2022 de hakim olacak 7 saç trendini öğrenmek ister misiniz? 2022 yılında saç modelleri ve kesimlerinde gözü kara olmaya hazır olmalısınız. Cesur ve gözü kara biriyseniz 2022 de hakim olacak 7 saç trendi, tam da size göre diyebiliriz. 2022’de büyük fırçalar ile çekilen dalgalı fönler, geniş dalgalar, hacimli ve volümlü saçlar ön planda yer alacak. 2022 de hakim olacak 7 saç trendini sizler için derledik

Her yıl değişen akımlar arasında saçlarımız da değişikliğe uğruyor. Belki de değişiklik yapmayı çok sevdiğimiz şeylerden biri saç kesimimiz, saç rengimiz… Hem zevkimize hem de değişen akımlara yönelik olarak saçlarımıza yakışan her şeyi çok seviyoruz!

Kimimiz daima uzun olmasından yana, kimimiz kısa veya iddialı kesimlerden yana… Peki gelecek olan 2021 yılında saç konusunda neler olacak? Biz bu konuyu merak edip 2022 de hakim olacak 7 saç trendi listesini hazırlayalım dedik! Hadi birlikte bakalım.

Pürüzsüz ve Parlak

Pürüzsüz küt ve Bob saç modeli bu yılın moda stillerinden biri. Bu saç stiline “Glass Hair / Camdan saç trendi” adı veriliyor. Oldukça modern ve havalı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, bu saç kesimi tam size göre diyebiliriz. Saç modelinin kilit özelliği cam gibi parlak olması. Bunun için saçlarınıza özen göstermenizi ve mat görünümden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

2022 saç kesimi trendleri
2022 saç kesimi trendleri

Kakül ile Devam

2022 yılında da kakül modası devam ediyor. Kakül modası hiç geçmeyecek gibi görünüyor. Sizler de saçlarınızda farklılık arıyorsanız, bu yıl düz ve abartısız kakül modasına uyum sağlayabilirsiniz. Bu saç modelinin sizi daha genç ve enerjik göstereceğini söyleyebiliriz.

2022 saç kesimi trendleri
2022 saç kesimi trendleri

Pixie Saç Trendi

Kırmızı halıdan, sokak stiline kadar her yerde göreceğiniz, 2022 yılının en dikkat çeken ve cesaret isteyen saç modeli Pixie stili diyebiliriz. Farklı ve havalı bir saç kesimine sahip olmak isteyenlerdenseniz, bu saç kesimi tam size göre diyebiliriz.

2022 saç kesimi trendleri
2022 saç kesimi trendleri

Rapunzel Serüveni 2022 ’de Devam Ediyor

Uzun saçtan vazgeçemeyenlere müjde; Rapunzel saç modası 2022 yılında da devam ediyor. Upuzun, bele kadar uzanan saçlar bu yıla da damgasını vuracak gibi görünüyor. Özellikle Hollywood yıldızlarının sık sık uzun saçları tercih ettiğini göz önüne alırsanız, saçlarınızı uzatmaya şimdiden başlayabilirsiniz. Uzun saçlarınızın ısıya karşı korumayı ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

2022 saç kesimi trendleri
2022 saç kesimi trendleri

Katlı Bob Modeli

Bob saç kesiminin kabarmasından hoşlanmıyorsanız, tercihinizi katlı Bob kesiminden yana kullanmamalısınız. Katlı Bob saç kesiminin özellikle doğal dalgalı saçlara çok yakıştığını söylemeliyiz.

2022 saç kesimi trendleri
2022 saç kesimi trendleri

Doğallığın Gücü Adına

Evde olduğumuz dönemle birlikte artık biraz daha doğallığa yöneldik diyebiliriz. Bunun sonucunda yaşam koşullarından da etkilenen moda akımları arasında doğal görünümlü saçlar yerini almış oldu… Eğer dalgalı ve kıvırcık saçlara sahipsen çok şanslısın. Çünkü bu trend 2022’de zirve yapacak gibi görünüyor. Saçlarının doğal duruşu ve havalı dağınıklığın yaratığı etkiyi hep birlikte göreceğiz.

2022 saç kesimi trendleri
2022 saç kesimi trendleri

Mandal ve Pençe Tokalar

2022 de hakim olacak 7 saç trendi arasında yine bir nostaljik keşif…90’lar ve 2000’lerin başında sıkça gördüğümüz kısa saç kesimi üzerine mandal ve pençe tokalar tekrar saçlarda yerini alıyor! Mandal tokalarla yapılmış topuzlar, hafif dağınıklığın verdiği duruşla birleşiyor. Ev topuzu dediğimiz görünüm sokağa taşındı diyebiliriz!

2022 saç kesimi trendleri
2022 saç kesimi trendleri

Bob ve Pony Birlikteliği

Çok iyi bildiğimiz Bob kesimin kakülle birleşimi; Pob kesim! Alnı kapatan kısa kaküller ve Bob kesimin küt duruşu buluşunca cool bir görüntü oluşuyor. 2022 saç kesimi trendleri arasında yer alan bu kesimi farklı saç renkleriyle ve harika bir göz makyajıyla birleştirebilirsin… Özellikle kalın telli saçlara sahip olanlar için çok uygun olan Pob kesim, daha dinamik bir görünüme ulaşmak isteyenlere duyurulur!

2022 saç kesimi trendleri
2022 saç kesimi trendleri

 

scroll to top