Close

Seks Tüyoları

seks-tuyolari

seks-tuyolari

Cinsel hayatınızı renklendiren sex tüyoları arasında tutkunuz ön sırada yer alır. Cinsel yaşamınız için biraz bilgi edinmekte fayda vardır. Hem sizin hem de partnerinizin ne istediği üzerine düşünmeniz seks hayatınız için büyük önem taşır. Yatak odanızda hakim bir rol oynamak istiyorsanız kontrolü ele alın. Hayatınıza yeni bir soluk getirmek istiyorsanız seksten önce küçük oyunlar, daha iyi hissetmenizi sağlar. Mükemmel bir gece geçirmek farklı pozisyonların içinde gizlidir. Tabii ki zevk aldığınız pozisyonlara birlikte karar vermeniz iki tarafın da hoşuna gidebilir. Hayatınızda her şeyi bir rutine bağlayabilirsiniz. Fakat seks hayatında bunu yaparsanız partnerinizin sıkılmasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden küçük kaçamaklar heyecanlı ve istekli bir cinsellik yaşamınıza imkân verir.

Seks Hayatınızı Renklendiren Sevişme Teknikleri Nelerdir?

Yatakta istediğiniz tutkuyu yakalamanız için sevişme teknikleri önemli bir yer tutar. Bu tekniklerden birisi kontrolü ele almaktır. Bir geceliğine partnerinizle ilgili her şeyi kontrol ederek seks hayatınızı ateşlendirebilirsiniz. Ayrıca aynı opsiyonu siz de partnerinize tanıyarak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Birbirinize fantezilerinizi rahatlıkla açıklamaktan çekinmeyin. Yatak odanızda gizemli olursanız daha tutkulu bir seks yaşayabilirsiniz. Seksi iç çamaşırları, maskeler, sürpriz seks oyuncakları ile kendinizi hiç beklenmedik hazların eşiğinde bulabilirsiniz. Cinsel hayatınızda tutkunuz eksik ise yaratıcı tekniklerle ilişkinizi güçlendirin. Şehvetli öpüşmeler, doğru nefes alıp verme orgazm zevkinizi ikiye katlamanın yollarından olabilir. Bu noktada burnunuzdan nefes alıp, vücudunuzu doldurarak ağzınızdan yavaşça geri verebilirsiniz. Bu teknikle orgazm olma düzeyinizin tavan yaptığını hissedeceksiniz. Her şeyi boş vererek, anın tadını çıkarmak  mükemmel bir seksin keyfini çıkarmanız noktasında rol oynar.

Haz Dolu Seks Hayatınız için 6 Püf Noktası

Kadın ve erkek çift olmaya başladığı andan itibaren tutku ve cinsel istekler yaşamaya başlarlar. İlerleyen süre zarfında çift kendi istek ve arzularını keşfeder. Bazen bu istekler ve tutkular istenilen gibi olmayabilir. Bu beklentilerden dolayı anlaşmazlıklar biraz sancılı olabilir. Peki haz dolu sevişme püf noktaları nelerdir? Maddeler halinde inceleyecek olursak;

 • Ön sevişme bunların başında olsa da iletişim ve onaylama birbirini takip eden diğer etkenler arasında yer alır. Ön sevişmeye yeteri kadar zaman ayırdığınız zaman mutlu bir cinsellik yaşayabilirsiniz.
 • Birbirinize sevgiyle yaklaşmak, okşamak, sevmek ve masaj yapmak da birbirinize dokunmayı artırır. Duygusal ve bedensel açıdan mükemmel sevişmenin inceliklerinden birisi olabilir.
 • Öpüşme, seksin diğer adımları arasında yerini alırken cinsel arzularınızı harekete geçirir. Partnerinizle aranızdaki bağı hissettirmek için öpüşme yoluna başvurabilirsiniz. Özellikle ön sevişmede etkili olan öpüşme tekniklerini araştırıp size uygun pozisyonu bulabilirsiniz.
 • Kadınların ve erkeklerin hassas olduğu bölgeler vardır. Çoğu kişinin tahrik olduğu vücut bölgesini bularak farklı hazları yaşamayı ve yaşatmanın hazzına varabilirsiniz. Zevk aldığınız bölgeyi partnerinizle paylaşabilir ve bu sebeple sevişmekten daha fazla doyum alabilirsiniz.
 • Seks oyuncakları kullanarak daha ateşli bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Eşinizle ya da partnerinizle karar verdiğiniz bir ya da birkaç oyuncak yatak odanıza ayrı bir dinamizm kazandırabilir.
 • İletişimi artırarak yanlış anlaşılma, korkma ya da utanma gibi duyguların önüne geçebilirsiniz. Çoğu eşler seks sırasında arzuladıkları şeyleri dile getirmekte güçlük çekebilir. Bu durum çiftler arasında cinsel hayatta olumsuz durumların yaşanmasına neden olur.
sevişme tüyoları
sevişme tüyoları

Mükemmel Bir Seksin Teknikleri Nelerdir?

Seks denilince ilk akla gelen; cinsel organ oluyor. Fakat yapılan araştırmalar cinsel hazzın beynimizdeki uyarıcılar olduğunu gösteriyor. Gün boyunca birden çok işle meşgul olan zihninizin dikkati dağılabilir. Aklınız başka şeylerle meşgul olurken sekse odaklanmanız zorlaşabilir. Beyin ve beden arasında iletişimi sağlayarak seks hayatınızı uyandırabilirsiniz. Beyninizin ve cinsel organınızın uyumlu çalışması mümkündür. Eşler arasında zamanla kaybolan duygular seks hayatınızı bir süre sonra sıkıcı hale sokabilir. Sevdiğiniz kişiyle hazzın doruklarını yaşamak istiyorsanız birkaç seks teknikleri ile yeniden hayatınızı renklendirebilirsiniz.

 • Kışkırtıcı müzik, hem romantik hem de sıcak saatler geçirmenize olanak sağlar. Şarkılar hayatımıza somut ve soyut anılar getirir. Bu yüzden seks hayatınızı ateşlendirebilir ve uyarıcı etkisiyle duygularınızı harekete geçirebilirsiniz.
 • Işık ve kokular, mum ve tütsüler beyninize geçmişteki özel bir anı hatırlatarak yolculuğa çıkarabilir. Hafif loş ışıklar değişik bir deneyim yaşamanız için ideal olabilir.
 • Farklı seks pozisyonları her zaman seks hayatınızı canlı tutacaktır. Partnerinizin klitorisini uyaran teknikler deneyerek seksin hazzını ikiye katlayabilirsiniz.

Cinsellik Hakkında Bilinmesi Gereken İlginç Seks Bilgileri

Daha mutlu bir seks hayatı için bilinmesi gereken seks bilgileri nelerdir? Aslında seks hayatı hakkında bilinmesi gereken çok sayıda gerçek vardır. Bunları sıralamak gerekirse anahtar seks bilgileri:

 • Ev işlerini beraber yapan eşlerin daha sık seviştikleri gerçeği yapılan bir araştırmada ortaya çıkıyor.
 • Peki sporun mutluluk hormonu salgılaması dolayısıyla cinsel hayatınızı etkilediğini bilmek de önemli bir detaydır. Spor yapan kişilerin seks hayatı fiziksel açıdan olduğu kadar duygusal olarak da çok daha başarılı olduğunu ortaya koyuyor.
 • Orgazm sorunu yaşıyorsanız hislerinizi analiz ederek kendinize zaman ayırabilmenizde fayda vardır.
 • Erkek beyninin sekse olan ilgisinin kadınlarınkine oranla iki buçuk kat daha fazla olması yapılan bir araştırma sonucunda ortaya çıkıyor. Erkeklerin sekse daha düşkün olduğu gerçeğini aratmıyor. Ayrıca erkeklerin zayıf kadınları değil vücut hatları kıvrımlı olanları tercih etmesi de araştırmalar arasında yer alıyor.
 • Yapılan bir ankete göre çiftler yatak odası dışında en çok arabada sevişmekten hoşlanıyor.
 • Partnerinizin haz aldığı bölge göğüsleri ise, şanslı kesimden olabilirsiniz.
 • Başka bir araştırma der ki, az stresli işte çalışan kadınlar yoğun tempoda çalışanlara oranla daha kolay orgazm olabiliyorlar. Bu durumda çalışma hayatının seks performansını etkilediği gerçeğini ortaya çıkarıyor.
 • Cinsel dürtülerinizi harekete geçirmek istiyorsanız, sabah kahvenizi ihmal etmeyiniz.
Mutlu Bir Seks için Sevişme Tüyoları
Mutlu Bir Seks için Sevişme Tüyoları

Mutlu Bir Seks için Sevişme Tüyoları

Cinselliği tam anlamıyla yaşamak istiyorsanız sevişme tüyolarını uygulamakta yarar vardır.

 • Öncelikle yatağa çıplak girmek gerekiyor. Burada çıplak derken aklınıza soyunmak gelebilir. Fakat kıyafetlerden ziyade olumsuz düşünceler kastediliyor.
 • O ana odaklanın. Kadın ve erkeğin paylaştığı o özel ana yoğunlaşmasında, tam anlamıyla yaşamasında fayda vardır.
 • Cinsel ilişkide gevşemek çok önemli bir detaydır. Nefes egzersizleri ile birtakım gevşeme teknikleri Bu sebeple rahatlayabilir ve dokunmanın hazzını yaşamaktan zevk alabilirsiniz.
 • Cinsellik öncesi bulunulan ortamda birkaç değişiklik yapılabilir. Işıklandırmaya loş bir hava katmak, mum ve tütsüler romantik bir gece geçirmenize yardımcı olabilir.
 • Güzel bir akşam yemeğinin ardından birlikte film seyretmek, sevişme havasına girmenizi kolaylaştırır.
 • Bazen de partnerinizin size yapmakta olduğu şeyi kelimelere dökerek somutlaştırmak cinsel hazzınızı artırabilir. Fantezi kurmak seksin devam etmesini sağlamanıza yardımcı olabilir.
 • Yapılan yoga, sahip olduğunuz esnek bacakların seks sırasında tahrik olmanızı kolaylaştırdığını ortaya koyuyor.
 • Boşalma kontrolünü sağlamak da en önemli etkenler arasında yerini alıyor. Erkeklerde erken boşalma ve kadınlarda geç orgazm cinsel uyumu yakalamakta zorluk yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden kaliteli geciktirici ürünlerden yardım alabilirsiniz.
 • Ön sevişmeyi daha uzun ve kaliteli yapmanız bedensel ve duygusal doyuma ulaşmanıza olanak sağlayabilir.

Kendinizin ve partnerinizin erojen bölgesini keşfetmeniz gerekebilir. Çoğu insanın tahrik olduğu bölgeler aynı olsa da uyarı derecesi farklıdır. Dolayısıyla erojen bölgenizi keşfederek çok farklı hazlar yaşayabilir ve yaşatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top