Close

Cinsel ilişki sonrası uzak durulması gerekenler

Cinsel ilişki sonrasında ne yapılmalı?

Cinsel ilişki sonrası bir rahatlama hissi bedeni sarar. Bu yüzden insanlar cinsel ilişki sonrasında ne yapması gerektiğini bilemezler. Cinsel ilişkiden öncesi ne kadar önemli ise sonrası da en az o kadar önemlidir. Cinsel ilişki sonrası ne kadar yorgun olursanız olun kaçınmanız gereken birtakım davranışlar vardır. 

Cinsel ilişki sonrası cinsel bölgenizde parfümlü ürünler kullanmayın

Parfüm deodorant jel, losyon vb. birçok ürünü günlük hayatta çok kullanırız. Ama şu bir gerçek ki cinsel ilişki daha çok kullanırız. Bu ürünleri kullanırken amacımız karşı tarafa daha iyi kokmak olabilir. Ama parfüm, jel, losyon gibi kullandığımız bu ürünleri cinsel ilişki sonrası kullanmak kötü bir fikirdir. Özellikle kadınlar için cildin tahriş olmasına neden olabilmektedir. Kadınlar kadar sık rastlanmasa da bu durum erkeklerde de görülebilmektedir. Bu tahriş size kendinizi daha kötü hissettirecektir. Bu yüzden cinsel ilişki sonrası parfümlü ürünleri kullanmaktan kaçının.

Cinsel ilişki sonrasında sıkı kıyafetler giymeyin

Cinsel ilişki bittikten hemen sonra giyinmek pek de sağlıklı değildir. Seks sonrası hemen giyilen iç çamaşırlar bile vücudunuzu olumsuz etkileyecektir. Uzmanlara göre cinsel ilişki sonrası vücut sıvıları normalden daha fazladır. Bu da bakterilerin etrafa yayılmamasına sebep olur. Vücudunuz için cinsel ilişki sonrası hava çok faydalıdır. Hava sayesinde vücut kendini doğal olarak bakterilerden temizler.

Cinsel ilişkinin hemen ardından telefonunuzla veya televizyon ile ilgilenmeyin

Cinsel ilişki sonrasında gitmeniz gerekirse bile hemen elinize telefonunuzu alıp gitmeyin. Ya da hemen televizyon izlemeye de koyulmayın. Cinsel ilişki sonrası partnerinizle sohbet etmeyi deneyin. Bu ilişkinizin devamlılığı açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca hemen elinize telefonu almanız partnerinizin psikolojisini de olumsuz etkileyecektir. Bu da ileride ilişkinize sirayet edecektir. Bu yüzden siz siz olun cinsel ilişki sonrası hemen televizyon kumandasına ya da telefonunuza sarılmayın.

Cinsel ilişki sonrası hemen sıcak duş almayın 

Cinsel ilişki sonrası duş almak ya da banyo yapmak gerektiğini birçoğunuz duymuşsunuzdur. Ama özellikle kadınlar için bu durum biraz hassas noktalar içermekte. Kadınlar için cinsel ilişki sonrası jakuzi gibi bir sıcak suyun altına girmek pek de iyi bir fikir değil. Çünkü sıcak su cildinizin antimikrobiyal bariyerinin etkinliğini azaltabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top