Close

Sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmleri

Sevgili ile aşk filmleri izlemek çiftlerin severek yaptığı aktivitelerin başında gelir. Patlamış mısır ve loş ortam eşliğinde yorulmadan yapılabilecek en güzel aktivitelerden biridir. Sevgili ile beraber izlenecek çok sayıda aşk filmi mevcuttur.

Sevgili ile izlenecek aşk filmleri

Sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmleri listesinden seçim yapıp romantik bir ortam yaratılarak film izlenebilir. Bu, film izlemenin en keyifli hallerindendir. Sevgili ile film izlemek, paylaşılan en romantik anlardan biridir. Gerek sinemada gerek ise ev ortamında yapılabilir. Sevgili ile izlenebilecek film seçeneklerinin başında da şüphesiz aşk filmleri gelir. Geçmişten günümüze pek çok aşk filmi çekilmiştir. Hatta kimisi kült haline gelmiştir. Çoğu çiftin, kendine özel mutlaka izlenmesi gereken bir film listesi vardır.

Aşk filmleri, hem Türk sinemasında hem de yabancı sinemada oldukça geniş yer kaplar. Yelpazesi oldukça geniştir. Hatta kimi filmler uzun yıllar boyunca hafızalardan çıkamayacak şekildedir.

Sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmleri

Sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmleri arasında pek çok seçenek yer alır. İlişkinin boyutuna ve aradaki yakınlığa göre de film seçimi yapılabilir. 

  • Aynı Yıldızın Altında filmi, sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmleri arasında yer alır. 2014 yılı yapımı bu filmde, tiroit kanseri hastası Hazel ile terapi esnasında karşılaştığı Augustus’un yaşadığı maceralar anlatılır. Yoğun duygu yüklü film, vizyona girdiği ilk günden itibaren büyük yankı uyandırmıştır.
  • Sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmleri listesinin belki de başında gelen filmlerden biri de Titanik’tir. Titanik filmi şüphesiz bıkmadan defalarca izleyebileceğiniz bir filmdir. 1997 yılında izleyici ile buluşan film toplam 14 dalda Oscar adayı olmuştur. Gerek konusu gerek oyuncu kadrosu ile yıllarca akıllardan çıkmayacak bir film olarak hafızalarda yer almıştır. Titanik gemisinin ilk seferi sırasında, zengin ve gösterişli hayattan bunalmış Rose ve Jack’in yaşadığı büyük aşkı konu alır.

 

  • Sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmlerinden bir diğeri ise 2001 yapımı olan Kasımda Aşk Başkadır filmidir. Kasım ayını bir arada geçiren iki kişiyi konu alan filmin izleyici sayısı oldukça yüksektir.
  • Cesaretin Var Mı Aşka filmi, 2003 yılından bu yana en iyi Fransız yapımları arasında yer alır. Unutulmaz bir aşk hikayesinin anlatıldığı bu film, sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmlerinden biridir.
  • Selvi Boylum Al Yazmalım filmi ise Yeşilçam sinemasının en ses getiren yapımlarından biridir. Hüznü, sevdayı ve ayrılığı anlatan bu film, yıllar geçmesine rağmen ilgi gören aşk filmleri arasındadır.
  • 2008 yapımı bir film olan Issız Adam filmi de seyirciden tam not alan filmlerdendir. Karşı tarafa geçirdiği yoğun aşk teması ile oldukça etkileyici bir aşk filmdir.
  • Bir Kore uyarlaması olan Evim Sensin filmi de yoğun ilgi görmüştür ve sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmleri arasındadır. 2012 yapımı bu filmde birbirlerine aşık olup kavuşan, ancak hastalık nedeni ile ayrılmak zorunda kalan çiftin hikayesi anlatılır. 
  • Sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi aşk filmlerinden bir diğeri ise vizyona girdiği andan itibaren yankı uyandırmış ve severek, defalarca izlenmiş bir film olan İncir Reçeli’dir. Yayınlanıp vizyondan kalkmasının ardından birkaç ay sonra yeniden vizyona girmiştir. 2011 yapımı olan film, aşk ile ölüm temalarını yakından ele alır.
scroll to top