Close

Tansiyon düşüklüğüne iyi gelecek 8 mucize öneri tarifi

Tansiyon düşmesi, bazen gün içinde birkaç defa karşılaşılan bir durumdur. Normal değerleri 120/80 mm Hg civarında olan tansiyonun, 90/60 mm Hg civarına düşmesi düşük tansiyon olarak kabul edilir. Her bireyin normal tansiyon değerleri farklılık gösterse de her durumda kalbin kan basıncının 90/60 değerinde olması düşük tansiyondur ve çeşitli yöntemlerle normal değerlere yükseltilmesi gerekir.

Tansiyon düşüklüğü en az tansiyon yüksekliği kadar önemli bir sorundur ve önlem alınması gerekir.

Tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir?

  • Tuzlu ayran

Tuzlu ayran kesinlikle anında etki gösteren bir yöntemdir. Bir bardak ayranın içine bir tatlı kaşığı tuz koyarak içmek aynı zamanda halsizliğe, bitkinlik ve yorgunluk hissine de çözümdür. Anlık tansiyon düşüklüğü yaşıyor iseniz eğer, tansiyonun kısa süre içerisinde normal değerlere dönmesini sağlayacaktır. Kronik tansiyon düşüklüğünde doktorunuza danışıp her gün tüketebilirsiniz.

  • Kahve

Günde 1-2 bardak sade kahve içerek düşük olan tansiyonunuzu, kahvenin içerisindeki kafein yardımıyla hızlıca normalleştirebilirsiniz.

  • Kuru üzüm

Düşük tansiyon için kuru üzüm yemek size fayda sağlayacaktır. Yaklaşık 30 adet kuru üzümü bir gece 1 bardak suyun içerisinde beklettikten sonra bir hafta boyunca tüketebilirsiniz.

  • Badem sütü

Akşamdan 1 bardak suda beklettiğiniz bademlerin kabuğunu soyup macun kıvamına gelinceye kadar ezin. Bir bardak sütün içerisine ekleyip kaynatın. Evde kolayca hiçbir zahmet harcamadan yapabileceğiniz bu sütten her sabah bir bardak kadar için.

  • Bal

Tansiyon düşüklüğü için balı bir yemek kaşığı olacak şekilde bir su bardağının içerisine koyup, biraz da tuz ekleyip karıştırın. Tansiyon düşüklüğünden hızla kurtulacaksınızdır.

  • Havuç suyu

Tansiyonunuz düştüğünde 1 bardak havuç suyu içerisine 2 yemek kaşığı bal ekleyerek içebilirsiniz.

  • Zencefil

Tansiyon düşüklüğüne iyi gelen zencefil aynı zamanda tansiyon yüksekliğine de iyi gelen kan basıncını dengeleyici etkisi vardır. İçerisinde birçok antioksidan madde bulunduran zencefili kaynattığınız bir cezve suyun içerisine, ocaktan aldıktan sonra 2 tatlı kaşığı olacak şekilde ekleyip 10- 15 dakika demlendirdikten sonra süzerek içebilirsiniz. Tansiyon düşüklüğü için zencefili her gün 1-2 bardak olacak şekilde, tansiyonunuz dengelenene kadar içebilirsiniz.

  • Meyan kökü

Meyan kökünün tansiyonun düşmesini engelleyici etkisi vardır. Bir su bardağı sıcak su kaynatıp, içerisine bir tatlı kaşığı meyan kökü ekleyip 6-7 dakika demlendirdikten sonra içebilirsiniz. Her gün bir bardak olacak şekilde içmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top