Close

Terazi burcu erkeğinin 6 genel özelliği

23 Eylül-22 Ekim tarihleri arasında doğmuş olan Terazi erkekleri, hayatlarında dengeyi bulma çabaları ve evliliğe sıcak bakışları ile bilinirler.

Burçlar tablosunda 7. eve denk gelen terazi burcu, boğa burcu ile birlikte, Venüs’ü ve aşk tanrıçasını temsil eder. Hava elementine ait olan terazi erkekleri, kimi zaman uçuk hayallere kapılabilir, entelektüel dünya peşinde koşabilirler.

Terazi burcu erkeğinin genel özellikleri nelerdir?

  • Her ortama ayak uydurabilecek, insanları ve onlarla anlaşabilmeyi seven terazi erkeği, yeni bir ortama girdiğinde dikkatleri üstüne çekip beğeni toplayacaktır. Sorun çıkmasını istemediğinden, sevdiklerinin olduğu bir ortamda çıkan tartışmada yatıştırıcı taraf olacaktır. Kimsenin boş yere üzülmesini istemez.
  • Adalete olan düşkünlüklerinden dolayı yalana tahammülleri yoktur. Her konuda objektif ve mantıklı olmaya çalışır. Merhametli ve sevdiklerine karşı çok naziktirler.
  • Oldukça geleneksel bir bakış açısına sahiptirler. Görgü kurallarına önem verir, ailelerinin karşısında çıkaracakları kişinin de bunlara önem vermesini beklerler.
  • Özgürlük hava burçları için her şeydir. Bunu kısıtlayacak her kurala karşı koyabilirler.
  • Son derece diplomatik olan terazi erkekleri, ciddi sektörleri severler. Hukuk, bürokrasi ve finans gibi işler dikkatlerini çeker.
  • Nazik tavırlarının altında her an ortaya çıkabilecek asabi bir insan potansiyeli yatmaktadır. Huysuz oldukları söylenebilir. Bazen en küçük bir olay tatlarını kaçırabilir.

Terazi erkeği aşk hayatında nasıldır?

  • Çapkın oldukları da bilinen bir gerçek olan terazi erkekleri, hayatlarını adayacakları biricik aşklarını bulana kadar gönül eğlendirmekten geri durmazlar. Bu yüzden daima etraflarını kalabalık tutmak isterler. Hayatlarının aşklarını bulduklarında ise sadık ve romantik bir âşık olarak belirirler.
  • Sosyal hayatlarına rahat tavırlar takınmalarına rağmen aşk hayatında fazlasıyla koruyucu hatta kısıtlayıcı olabilirler. Partnerlerinin mutluluğu için gerektiğinde fedakâr olabilir, onları her şeyden koruyabilirler.

Ünlü terazi burcu erkekleri

Rapçi Eminem, oyuncu Will Smith, Rus lider Vladimir Putin, 60’ların klasik şarkıcısı Bruce Springsteen, cazın en sevilen ve en bilinen isimlerinden Ray Charles, son zamanların popüler şarkıcısı Donald Glover, zamanımızın en başarılı oyunculardan Hugh Jackman, okuyabileceğiniz en güzel klasiklerden bazılarının yazarı F. Scott Fitzgerald en ünlü terazi burcu erkeklerindendir.

Terazi burcu erkeklerin uğurluları

Uğurlu sayıları 6, 14, 25 olan terazi erkekleri, büyük toplantıları ve iş görüşmelerini bugünlere ayarlayabilirler. Uğurlu günleri cumadır. Şans getiren taşları safirdir. Uğurlu renkleri ise indigo, sarı ve mordur.

Terazi erkeği hangi burçlarla anlaşır?

Her burç, öncelikle kendi elementiyle iyi anlaşmaktadır. Kova ve ikizler diğer hava burçlarıdır. Terazilerin en yakın arkadaşları ve hayatının aşkları, bu burçlardan olabilir. Hava elementi ise su ve toprağa nazaran ateş elementiyle daha iyi anlaşacak, enerjileri birbirlerini çekecektir. Ateş burçları ise yay, aslan ve koçtur.

Terazi erkeğine ne tür hediye alınmalıdır?

Her terazinin sanata ve özellikle müziğe bir zaafı vardır. Bunu hediye seçimlerinizde mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Çeşitli müzik aletleri, eski plaklar, eski müzik dergileri, son model kulaklık, hoparlör ve benzeri şeyler hoşuna gidecektir. Görmek istediği sergiye bir bilet veya evinde görmek istediği sanatsal bir eşya da onu memnun edecektir.

Terazi erkeğinin iş hayatı

Zorunluluğu ne olursa olsun, sevmediği bir işte asla verimli olamayacaktır. Çünkü bunu özgürlüğünü kısıtlayıcı bir faktör olarak görecektir. Tembel ve uyuşuk olabilir. Fakat sevdiği bir işte çalışıyorsa kendi kendini geliştirip, fazlasıyla verimli çalışıp ayın elemanı bile olabilir. Bir terazinin güçlü olduğu konu, sevdiği konudur.

scroll to top