Close

Yüz temizleme fırçasıyla daha temiz cilde kavuşun

Temiz, canlı ve aydınlık bir yüze sahip olmak herkesin hayalidir. Birçok bakım uyguluyor, cilt bakım ürünlerine azımsanmayacak harcamalar yapıyor ama yine de istediğiniz gibi bir yüze kavuşamıyorsanız, yaptıklarınızı gözden geçirin. Belki de en önemli nokta olan yüz temizliğini yeterince iyi yapmadığınız için kaybediyorsunuz.

Cilt bakımı içerisinde cildi beslemeyi, nemlendirmeyi ve temizlemeyi barındırır. Özellikle konu yüz olduğunda, bu üç aşamayı da büyük bir titizlikle yerine getirmeniz gerekmektedir. Aşamalardan birinin yeterince iyi yapılmaması, diğerlerine ne kadar dikkat edilirse edilsin olumsuzluk sağlayacaktır. Çünkü cilt bakımı bir bütündür, birbirine bağlıdır. Bu bağın en önemli noktası ise cilt temizliğidir.Cildimizin en ön planda olan yeri yüzümüzdür ve sağlıklı görünen bir yüze sahip olmanın yolları yüz temizliğinden geçer. Yüz temizliğinde kullanılmak amacıyla özel olarak üretilmiş yüz temizleme köpüklerini hemen her yerde bulmak mümkün.Fakat işin sadece temizleyiciyle olmadığının farkında olmak gerek. Cildinizi derinlemesine temizleyemediğiniz takdirde en etkili temizleyicileri de kullansanız çok büyük sonuçlar beklememelisiniz. Cildinize zarar vermeden aynı zamanda derinlemesine temizleyebilmek için yüz temizleme fırçalarını kullanabilirsiniz.

Yüz temizleme fırçası nasıl kullanılır?

 Piyasada birçok farklı markaya ait çeşitli yüz temizleme fırçaları bulabilirsiniz. Alacağınız fırçanın kıllarının çok sert olmamasına dikkat ederek istediğiniz fırçayı alabilirsiniz. Yüz temizleme fırçası yüzünüzü ölü hücrelerden arındıracak, yağlı tabakayı uzaklaştırmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede sivilce oluşumunu engeller, gözeneklerin açılmasını ve cildin ışıldamasını sağlar. Yüz temizleme fırçasını kuru veya ıslak cildinize uygulayabilirsiniz. Kuru cildinize uygularken çok bastırmamaya ve aynı bölge üzerinde oyalanmamaya dikkat edin.Fazla yağlanan çene ve buruna daha uzun süre uygulayabilirsiniz. Fırçayı yüzünüzde dairesel hareketlerle gezdirmeniz önerilir. Bu, aynı zamanda yüzünüzdeki dolaşımı arttırmaya yardımcı olacaktır.

 Islak cilde uygulayacağınız zaman yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın. Yine dairesel hareketlerle fırçalama yapabilirsiniz.Fırçalama işlemi bitince ılık suyla yüzünüzü yıkamanız önerilir. Islak fırçalama yapacağınız zaman yüz temizleyici ürünler kullanabilirsiniz.Yüzünüzün daha iyi temizlenmesine yardımcı olacaklardır. Herhangi bir ürün kullanımından sonra yüzünüzü iyice yıkayıp arındırdığınızdan emin olmalısınız.

Yüz temizleme fırçası kullanırken nelere dikkat etmeli?

 Yüzünüzün temizliği kadar kullandığınız yüz fırçasının temizliği de önemlidir. Yüz fırçanızı her kullanımdan sonra ılık suyla iyice yıkayın. Fırçayı ıslak bırakmak bakteri üremesine neden olabileceği için önerilmemektedir. Yüz temizleme fırçasını kimyasal içeren maddelerden uzak tutmanız gereklidir. Fırçayı temizlemek adına fırçaya sürülen her maddenin sonrasında yüzünüze de temas edeceğini göz önünde bulundurun. Pilli fırçaların kullanım kılavuzlarını dikkatlice okuyup kılavuzda bahsedildiği gibi kullanmaya özen gösterin.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top