Close

1 haftada 3 kilo verdiren salatalık diyeti

Salatalık diyeti besin değeri yüksek olan salatalığın bolca tüketilmesiyle gerçekleştirilir. Salatalık, sağlıklı diyet için gerekli bir besindir. Her hafta salatalık yemek, gastrointestinal sisteminizi temizlemek için çok yararlıdır ve metabolizmanızı uyarır. Bugün, insanların bir haftada en az 3 kilogram kadar kaybetmelerine yardım ettiği iddia edilen 7 günlük salatalık diyetine göz atmakta fayda var.

Diyet nasıl uygulanır?

1 haftada 3 kilo verdiren salatalık diyetini uygulamak için yapmanız gerekenler aslında çok basit gözüküyor. İlk olarak kahvaltı ile başlamanız gerek. Kahvaltı günün en önemli öğünlerinden biridir. Salatalık diyetine göre harika bir kahvaltı yapmak için bir tabak salatalık ve 2 ila 3 haşlanmış yumurtayı birleştirmeniz gerekir. Yumurta sarısını ve beyazını yemeği unutmayın.

Salatalık diyeti aperatifleri

Kan şekeriniz düştüğünde ve bir şeyler yemek için can attığınız zamanlarda her diyette aperatiflere ihtiyaç vardır. Salatalık diyeti sırasında atıştırma için 5 erik, 1 büyük elma veya 1 şeftali (200 gramdan daha az) tüketebilirsiniz.

Salatalık diyetinde mükemmel ara öğün

Salatalık diyetindeki öğle yemeğinde yediğiniz şeyler fazla kalorili olmamalı. Öğle yemeği kalorilerden uzak olmalı. Bu hızlı bir şekilde kilo verebilmeniz için gerekli olandır. Unutmayın, en az 3 kilo verebilmek için diyetinizi aralıksız bir hafta boyunca yapmanız gerekir. Peki, bu öğünü nasıl geçireceksiniz? Lezzetli bir öğle yemeği hazırlamak için, bir parça kızarmış buğday ekmeğini bir kase salatalık ile birleştirmeniz gerekiyor. Dileğinize göre salatalıkların üzerine zeytinyağı ve dereotu ekleyebilirsiniz.

Salata yerine başka bir şey yapmak isterseniz salatalığı küçük parçalar halinde doğrayıp, üzerine yoğurt ve çok az şeker ekleyebilirsiniz bu da öğle yemeği için ideal bir karışımdır.

Akşam yemeği

Akşam yemeği için salatalığı şu şekillerde kullanabilirsiniz; bir adet kivi ve salatalığı doğrayıp yoğurt ekleyebilir ya da salatalığı makarna gibi uzun uzun kesip üzerine sarımsak ve zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Makarna gibi hissettirmese de midenizin biraz dolmasına yardımcı olacaktır.

Salatalık peelingi

Çoğu insan salatalığı kaseye dilimlemeden önce soyar. Bu genellikle sağlık nedenleriyle yapılır, çünkü birçok meyve ve sebze kabuklarında koruyucu madde taşıyabilir. Diğer yandan, bitkinin dış tabakası vitamin ve minerallerinin çoğunun bulunduğu yerdir.Yukarıdaki salatalık diyeti tarifini uygularken istediğiniz gibi az kalorili yiyeceklerle çeşitlendirebilirsiniz. Bu diyeti 1 hafta uygulamak kilo vermenize büyük oranda fayda sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top