Close

İncelen saçları kalınlaştırmak için 6 tavsiye

İncelen saçları kalınlaştırmak mümkün. İncelen saçlar son zamanlarda oldukça sık rastlanan durumlardan biridir. Ne kadar bakımlı ve temiz de olsa saçların ince olması hacimli görünmesinde büyük problem oluşturur. Ama incelen saçları kalınlaştırmak için de yöntemler yok değil. İşte, bu yöntemlerden birkaçı.

İnce saçlı kişiler, saçlarını belirli aralıklarda yıkamalı

İnce saçlara sahip olanların yapması gerekenlerin başında saçları düzenli aralıklarla yıkamak gelir. Çünkü saçlar çabuk yağlanır. Yağlanma da saçları hem görüntü hem de sağlık açısından olumsuz etkiler. Bu yüzden saçlar mutlaka belirli periyotlarla yıkanmalıdır. Bu periyotların belirlenmesi kişiden kişiye değişebilir. Saçlarınız normalden daha çabuk yağlanıyorsa daha sık aralıkla yıkamanız gerekir. Ayrıca ince saçlara özel şampuanlar kullanmak da saçlar için büyük önem taşımaktadır.  

İnce saçlı kişiler, saçlarını sık sık taramalı

İnce saçlı kişiler için saçların temiz olması çok önemlidir. Saçlar tarananınca sadece daha iyi bir şekil almazlar. Aynı şekilde temizlenirler. Taramak da en az yıkamak kadar temizlik için önemli bir aşamadır.

İnce saçlı kişiler, saçlarını nemlendirmeli

İnce saçlar mutlaka haftada iki üç kez nemlendirilmelidir. Bu bir nevi saçlara nefes aldırmadır. Saçları nemlendirmesi için zeytinyağı kullanılabilir. Zeytinyağı ılık hale getirildikten sonra uygulanmalıdır. Haftada iki üç kez yaklaşık bir saat kadar uygulandığında etkisini gösterecektir.

İnce saçlı kişiler, saçlarını belirli periyotlarda kestirmeli

Saçların kesilmesi bazılarımız için zor bir durumdur. Ama emin olun ki belirli aralıklarla saçları kestirmek ince saçlar için çok sağlıklıdır. Saçların kırıklarını aldırmak saçlara çok iyi gelecektir. Çünkü o kırık saçlar gereksiz yere enerji, vitamin ve mineral tüketir.

İnce saçlı kişiler, saçlarına masaj yaptırmalı

Masaja vücudunuzun olduğu kadar saçlarınızın da ihtiyacı vardır. İnce saçlara masaj yaptırmak saçlarınızı ve saç köklerinizi güçlendirir. Ayrıca masaj sayesinde saçlarınızı canlandırmış olursunuz ve onları harekete geçirirsiniz.

İnce saçlılar, saçlarına sarımsak maskesi uygulamalı

İnce saçlar için sarımsak en büyük şifadır. Her ne kadar kötü kokusundan dolayı pek tercih edilmese de en etkili yöntemlerden biri de sarımsak maskesidir. Birkaç diş sarımsağı ezip saçların nemlenmesi için uygulayacağınız karışıma biraz da zeytinyağı ilave ederseniz saçlarınızdaki değişimden memnun kalacaksınız. Saçlarınıza ve özellikle de saç köklerine masaj yaparak uygulamanız tavsiye edilir.

İnce saçlarınızı kalın göstermek için yöntemler

İnce saçlarınızı birkaç ufak numara ile kalın göstermek ve daha hoş bir görüntü elde etmek sanıldığından daha da kolay. Üstelik bir sürü de yöntemi var. Mesela saçlarınızı krepe yaparak kabartmanız saçlarınızda bir nevi kamuflaj etkisi yaratacaktır. Saçlarınızı kestirirken ince saçlılara özel kesimler yaptırmak da mümkün. Saçlarınızdaki kusurların kapanması için işe yarar birçok çözüm ile karşılaşacaksınız. Perma gibi yöntemler de işinize yarayacaktır. Saç spreyleri de saçlarınızdaki kusurların birçoğunu kapatabilir. Diğer bir etkili yöntem de bebek pudrasıdır. Bebek pudrası sürmek ince saçlarınızı kalınlaşmış gibi gösterecektir. Saçları daha kontrast renklere boyatmak da diğer alternatifler arasında. Ayrıca bu konu ile ilgili birçok güzellik uzmanı çeşitli kremler önermektedir. Ve birçoğu da elde kolaylıkla yapılabilir. Bu el yapımı saç kremleri de saçlarınız için gayet kullanışlı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top