Close

2 Yaşındaki Bebekler İçin Eğlenceli Ve Eğitici Oyuncaklar

 

Bebeğiniz gün geçtikçe büyür, gelişir ve öğrenir. Oyuncaklar bebeklerin büyürken en iyi arkadaşlarıdır. Hem eğitimlerinde katkı sağlayan oyuncaklar aynı zamanda eğlenmelerinde de yardımcı olmaktadır. Ancak bu süreçte oyuncakların bebeğinizin yaşına uygun olup olmadığını da bilmeniz ve buna göre tercih yapmanız gerekir. Yaşa göre değişen oyuncaklar arasından 2 yaş bebekler için oyuncak tercihi nasıl yapılmalıdır; 2 yaş bebekler için hangi oyuncaklar alınmalıdır?

 • Minik oyuncak toplar

  Bu oyuncaklar; çocuklarda vurma, kavrama ve bırakma eylemlerinin gelişmesini sağlar. Çocuklarınız topları oynarken yaptıkları hareketler sayesinde vücut kaslarının da geliştiğini söylenebilir.
 • Renkli parmaklar: Parmak boyası

  Parmak boyaları ile boyama yapmak hem çocukların karışımlardan ortaya çıkan renkleri öğrenmelerini sağlar hem de çocukları oyalar. Çocukların okul öncesinde oynanması gereken oyuncakların arasında bulunmaktadır. Bu oyunla birlikte motor becerilerinde gelişme gerçekleşir. El -göz koordinasyonunun da gelişmesini sağlar.
 • Arkadaşlık duygusu kazandıran oyuncak figürler

  2 yaşındaki çocukların oynadıkları oyuncaklardan bir diğeri ise plastik oyuncak figürlerdir. Kendi eğlence dünyalarında bu figürler arasında dostluk kurarlar. Kendi duygularını figürlere yansıtarak empati duygusunu da geliştirebilmektedirler. Hayvan figürleriyle çocuklarınızın hayvanlara olan bakış açılarını değiştirebilir ve o yaşta hayvan sevgisini çocuklarınıza kazandırabilirsiniz.
 • Zeka geliştiren evcilik oyuncaklar

  Evcilik oyunlarının bilinmeyen yönleri sizi çok şaşırtabilir. Çocuğunuzun sadece eğlenceli vakit geçirdiğini düşünüyorsanız büyük yanılgıya düşmüş olursunuz. Çocuklar evcilik tarzı oyunlar sayesinde, anne, baba, polis, öğretmen gibi rollere bürünürler. Bu rollerin görevlerini yerine getirilişini oyunlarına yansıtırlar. Bu oyunlar sayesinde sorumluluk bilincinin geliştiği gözlemlenmiştir. Taklit etme yetenekleri gelişen çocuklar bu oyunlar sayesinde çok şey öğrenirler. Ev aletlerinden, tamir aletleri gibi birçok çeşit barındıran evcilik oyuncakları hem çocukların kelime haznesini geliştirir, hem de eşyaları tanımalarını sağlar.
 • Problem çözme yeteneği: Yapbozlar

  Yapboz oyuncakları, çocukların ince motor becerilerine katkıda bulunan oyuncakların arasında üst sıralardadır. 2 yaşında olan çocuklar için özel üretilen az parçalı yapbozlar veya birkaç parçalı ahşap yapbozlar, çocukların parçaları birleştirerek başarıya ulaşmaları için çok uygundur. Deneme yanılma yöntemiyle, parçaları doğru noktalara yerleştirerek zekaları gelişir. Bu yapbozlar onca becerinin gelişmesi yanı sıra problem çözme yeteneğini de yanında getirir.
 • Hayal gücünü geliştiren; Lego oyuncakları

  7’den 77’ye herkesin sevdiği lego oyuncaklar birçok becerinin kazanılmasını sağlamaktadır. Legolar çocukların kavram bilgilerini, şekilleri ve renklerin öğrenilmesinde yardımcı olur. Hayal güçlerini daha da geliştirirler ve her defasında yeni yapıtlar ortaya koyabilirler. 2 yaş için uygun olan büyük parçalı lego oyuncakları alarak çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz.

  El becerilerini geliştiren: Oyun hamuru

  Çoğu çocuğun da sevdiği oyun hamurları, çocuklarınızın hayal güçlerine güç katan oyuncakların arasındadır. Kendi istediklerini yaptıkları için özgür ruhlarını ortaya çıkararak kendi oyuncaklarını da oluşturabilirler. Çocuklarınızla beraber sizlerde şekiller oluşturarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top