Close

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

7 zeytin 1 incir diyeti pek çok bilenin ve uygulayanın yanında hiç duymayanların da olduğu doğal bir diyet türüdür. Diyet kelime anlamı olarak sağlıklı ve dengeli beslenmeyi ifade ediyor olsa da günümüzde sadece zayıflama odaklı kullanıldığı için çok da sempati duyulmayan bir mevzu haline gelmiştir. Ancak sağlıklı ve zinde bir form için diyetsiz bir yaşam düşünülemez. Sağlıklı beslenmenin yanında zayıflamak için uygulayacağınız herhangi bir diyet öncesinde mutlaka bir uzmandan destek almalısınız. Unutmayın ki her diyet her bünyeye uymayabilir. Güçlü ve sıhhatli bir yaşam için çıktığınız bu yolculukta mutlaka tıbbi destek almak gereklidir. Kendi başınıza uygulayacağınız diyetler sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple öncelikle bir uzmandan destek istemek büyük önem taşır. Doktorunuzun yapacağı tetkikler akabinde bir yol çizmek her zaman daha doğru olacaktır. Gerekli kontroller sağlandığında uzmanının önerisi ile bir diyet belirlemeli ve uygulanmalıdır.

Kur’an-ı Kerim’den Esinlenilen Diyet: 7 Zeytin 1 İncir

Yaz aylarına girerken kış aylarında hareketsiz kalmanın da etkisiyle artan kilolara derman arayışı artıyor. Ancak yine de bir diyete başlamak ve sürdürmek pek de kolay olmuyor. 100 kalori barındıran ve sadece iki malzeme gerektiren bu diyeti yapmak ve sürekliliğini sağlamak diğer diyetlere nazaran çok daha kolaydır. Kimileri zeytinyağının kilo aldırmasından çekinir ve bu diyetten kaçınır. Ancak zeytinyağı belirli bir dozda tüketildiğinde oldukça faydalıdır ve metabolizmanın düzgün bir şekilde çalışmasına da büyük ölçüde katkı sağlar. Dolayısıyla zayıflamaya büyük oranda yardımcıdır. Zeytin ve incir, Kur’an-ı Kerim’de de birkaç ayette bahsedilen meyveler arasında yer alır. (“İncir ve zeytine andolsun. Sina Dağ’ına ve şu emin beldeye(güvenilir şehre). Doğrusu biz ,insanı en güzel bir biçimde yarattık. Sonra aşağıların aşağısına çevirdik.”(Tin Suresi,1-5)) Kutsal kitaptan esinlenilerek oluşturulan bu kür, bilimsel olarak da kanıtlanmış pek çok fayda sağlamaktadır. Hücre yenileme özelliği sayesinde yaşlanmayı geciktirdiği bilimsel olarak da kanıtlanmış olan bu iki meyve ile hazırlanan diyet son zamanların en popülerler diyetleri arasında yer alır.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir
7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir?

Zayıflamak isteyenlerdenseniz 7 zeytin 1 incir diyetini de bir denemelisiniz. Her uygulamada olduğu gibi düzenli uygulama 7 zeytin 1 incir diyetinde de geçerlidir. Öncelikle sabırlı olmalısınız. İlk haftalarda hemen sonuç almak mümkün olmadığından sabır çok önemlidir. Hiçbir diyet ilk günden etki göstermez. Düzenli ve sürekli uygulama önemlidir. Önerilen miktar ve sürelerde tüketildiğinde etkili sonuca ulaşmak mümkündür. Peki 7 zeytin 1 incir diyeti nasıl uygulanır?

Günde iki kez uygulanması gerekir. Vücudun yenilenmesinin en verimli ve etkili olduğu saatler olan sabah aç karna ve akşam yatmadan önce aç karnına 7 zeytin 1 incir kurusu yenir ve üzerine bir bardak su tüketilir. Zeytin ve incir peşpeşe ara vermeden tüketilmelidir. Zeytin siyah ya da yeşil olarak ve incir de kuru ya da taze olarak tüketilebilir. Ayrıca incirin zeytinyağında bekletildikten sonra yenmesi de önerilmektedir.ü

Hazırlanışı şöyledir: 4 kaşık zeytinyağına incir atılır. Bir gün bekletilir.Kilo verebilmek için 21 gün boyunca uygulanmalıdır. Bir hafta dinlenmeden sonra yine 21 günlük düzende tüketilebilir.  Buna ek olarak öğünlerde de sağlıklı besinler tüketildiği takdirde ideal kiloya kısa sürede ulaşmak mümkün hale gelecektir. Formunuzu korumanın bir diğer önemli unsuru sudur. Yeterli miktarda su tüketiminin metabolizmanın çalışma hızını da arttırdığı unutulmamalıdır. Bununla birlikte diyet süresince meyve ve sebze tüketimine de özen gösterilmelidir.

7 Zeytin 1 İncir  ile Yapılan Bu Uygulama Ne Tür Faydalar Sağlar
7 Zeytin 1 İncir  ile Yapılan Bu Uygulama Ne Tür Faydalar Sağlar

7 Zeytin 1 İncir  ile Yapılan Bu Uygulama Ne Tür Faydalar Sağlar ?

Hücre yenileyici özelliği vardır.beyin hücreleri ve cilt hücrelerini yeniler. Hamilelik döneminde hem anne hem bebek sağlığını koruyan hücreleri oluşumunda destekleyicidir.ayrıca cilt lekeleri saç dökülmeleri ve vücut direnci için mutfağın olmazsa olmazları arasında yerini almalıdır.

Zeytin ve incirin birlikte tüketilmesi ile bağırsaklarınızda rahatlama sağlayacaktır. Metabolizmamızın hızlanması sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.Kabızlık sorunlarının da çözümüdür. Bununla birlikte 7 zeytin 1 incir diyetinin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tok tutma özelliği ile daha az acıkmanızı sağlayacak, kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.
 • Yağ yakımını hızlandırır.
 • Cinsel sağlığa da yararlıdır.
 • Kalbi korur. Kalbin daha verimli çalışmasını sağlar.
 • Sağlıklı kan dolaşımında etkilidir.
 • Kemik ve diş bakımında etkilidir.
 • Ödem için doğal ilaçtır.
 • Şişkinlik problemi olduğunda mide rahatlatıcı özelliği vardır
 • Halsizliğe iyi gelir. Zindelik ve enerji verir.
 • Zeytin özündeki vitaminler sayesinde bağışıklığınızı güçlendirir
 • İncir bulundurduğu antioksidanlar sayesinde bağışıklığınızı destekler. Bu sayede salgın hastalıklar ve virüslere karşı da kalkan oluşturur.
 • Şeker kolesterol, tansiyon oluşumu gibi hastalıklara karşı savaşır.
 • Ruhsal sorunlara iyi gelir depresyonu önleyici etkisi vardır.
 • Solunum yolu hastalıklarında da destekleyici tedavi olarak uygulanabilir. Astım ve öksürüğe iyi gelir.
 • Algı ve zeka kapasitenizi güçlendirici etkisi vardır. Bu sebepler hamilelere ve büyüme çağındaki çocuklara da tavsiye edilir.

Tüm bunların yanı sıra   kansere karşı koruyucudur. Bilindiği üzere kanser hastalığına bağışıklığı düşük bünyelerde yakalanma riski yüksektir. Düzenli olarak tüketeceğiniz 7 zeytin 1 çekirdek kürü sayesinde bağışıklığınız güçlenir. Günümüzde oldukça yaygınlaşan bu hastalığa karşı bir bariyer görevi görür. Meme kanseri, akciğer kanserine karşı koruma sağladığı bilinenler arasındadır. İlgili tıbbi müdahalelere ek olarak zeytin ve incir tüketerek kanser hücrelerinin küçülmesi ve kaybolmasına  destek olur.

7 Zeytin 1 İncir Diyetinin Yan Etkileri Var mı?

Günlük rutin tüketilen öğünlerinizde de yer verdiğiniz zeytin ve incir sağlık için bir sorun oluşturmaz. Hamile anne adaylarında da bir sağlık problemi oluşturmamıştır. 7 zeytin 1 incir diyetini uygulamadan önce kan değerleri kontrolü yaptırmanız önerilir. Diyabet ve tansiyon hastalığınız var ise bu diyet sağlık sorunu oluşturabilir.

7 Zeytin 1 İncir Kürü İle Harika Sonuçlar

Bu kür ile birlikte yediklerinize dikkat ederseniz ve düzenli egzersiz, yürüyüş yaparak da desteklerseniz formda kalmak sizin için kaçınılmaz olacaktır. Oldukça hızlı ve etkili şekilde kilo vermenizi sağlayan bu diyet basit gibi görünür ancak azımsanmayacak kadar güçlü ve gözle görülebilir sonuçlar doğurur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top