Close

Allerset Şurup

Allerset şurup vücuttaki histamin kimyasalının etkisini azaltan ve tedavi eden bir ilaçtır. Histamin deri üzerinde kaşıntı, kızarıklık, şişlik ve hem kabartılı hem kaşıntılı lezyonlar aynı zamanda gözlerde sulanma, burun akıntısı, geniz akıntısı, burun tıkanıklığı ve öksürük gibi etkilere yol açan bir kimyasaldır. Bu rahatsızlıkların yol açtığı alerjik nezle, kurdeşen ve benzeri kaşıntılı rahatsızlıklar için kullanılabilir. Hastalığın yarattığı semptomlar gündelik hayatı zorlaştırırken Allerset şurup bu rahatsızlıkları azaltmada etkilidir ve doktor tarafından tavsiye edilebilir.

  • Kişilerin düzenli olarak kullandığı herhangi bir ilaç var ise ilacın doktor gözetiminde kullanılması önerilir. Çünkü düzenli olarak kullanılan, soğuk algınlığı, ağrı kesici, alerji ve depresyon ilaçları uyku veren ilaçlardır. Allerset şurubun da bu ilaçlarla birlikte kullanımı hem uyku isteğini artırabilir hem de bazı olumsuz semptomlara yol açabilir. İlaç kullanmadan önce etken maddesine karşı bir alerjinizin olup olmadığını araştırmalısınız; eğer ilacın etken maddesine karşı herhangi bir alerjiniz yok ise ilacı kullanmalısınız. 
  • İlacı düzenli bir şekilde kullanımınıza rağmen tedavinizde herhangi bir ilerleme yok ise ve hatta durumunuz daha da kötüye gidiyorsa doktorunuz ile görüşmeniz önerilir.
  • İlacı kullanırken alkol almanız önerilmez, alkol ilacın olası yan etkilerinin görülme ihtimalini oldukça artıracaktır.
  • Allerset şurup reaksiyonları ve düşünceleri bozacak bir etkiye sahiptir bu nedenle ilacın kullanıldığı dönem içerisinde makine ya da araba kullanmanız önerilmez. Uyanık ve dinç kalmanız gereken aktivitelerden kaçınmanız önerilir.
  • Gebelik dönemlerinizde ve emzirme dönemlerinizde ilacı doktor gözetiminde kullanmanız önemlidir.

Allerset Şurup Solüsyon Kullanım Talimatları ve Kullanım Şekli

A bottle of cold medicine poured into a spoon

Öncelikle bu ilaç reçeteyle alınan bir ilaçtır ve hekiminizin reçete ettiği şekilde ilacı kullanmalısınız. Tedavi süreniz hekiminizin belirlediği kadar olmalıdır. Bu süreyi artırıp azaltmamalısınız, hekim tavsiyelerine uymalısınız. 

Eğer ilacı tavsiye üzerine hekim kontörlü dışında kullanıyorsanız var olan hastalığınızı artırabileceği gibi bazı olumsuz ve ciddi durumlara da yol açabilir.

İlacın dozlarını doğru ayarlayabilmek için ilacın içerinden çıkan şurup kaşığını kullanmalısınız. Kullanacağınız yemek kaşığı ya da tatlı kaşığı sizler için doğru dozu ayarlayamayacaktır.

İlacı yemeklerle birlikte tüketmeniz önerilir.

Genellikle iki ve altı yaş arasındaki çocuklara tavsiye edilen ilaç dozu, günde bir kere ya da günde iki kere yarımşar şurup kaşığıdır.

Altı ve on iki yaş arasındaki çocuklara tavsiye edilen doz ise genellikle günde bir kaşık ya da günde iki kere bir kaşık şeklindedir.

On bir yaşından büyük çocuklar için ve yetişkinler için tavsiye edilen doz miktarı günde bir kere bir ya da ikişer kaşıktır.

İlacın Yan Etkileri Nelerdir?

İlacın karın ağrısı, nefes darlığı, kurdeşen, yüzde, boğazda, dudaklarda ve dilde şişlik oluşturması durumunda doktorunuz ile görüşmeniz önerilir.

Yorgunluk, halsizlik ve uyuklama ilacın sık sık görülen yan etkileri arasındadır.

scroll to top