Close

Bacak Makyajı

Makyaj denince akla ilk olarak yüz bölgesine, fondöten, allık, rimel, ruj gibi çeşitli malzemeler kullanılarak uygulanan güzelleşme işlemleri gelir. Makyajı sadece yüz ile sınırlandırmak yanlış bir yaklaşımdır. Son zamanlarda bilhassa kadınlar arasında çok popüler olan bir uygulama da bacak makyajıdır.

Bacak Makyajı Hangi Amaçla Uygulanır?

Bacak makyajı, tamamen estetik amaçlı olarak kullanılabilir. Bacakları olduğundan daha pürüzsüz, daha alımlı, daha parlak ve daha güzel göstermek amacıyla üretilmiş ve eczanelerde veya kişisel bakım ürünleri satan mağazalarda alıcısının beğenisine sunulmuş çeşitli kozmetik ürünleri uygulanabilir. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte, gardıroplarda kışlık kalın kıyafetlerin yerini yazlık, ince kıyafetler almaya başlar. Etek, şort, yazlık elbise gibi bacakları ortaya çıkaran giysiler tercih edildiğinde, estetik kaygısı güdenler için bacak makyajı imdada yetişir. Estetik amaçlı yapılan bacak makyajının yanında bazen de çeşitli yaralanma, yanma gibi kazaların sonucunda bacak bölgesinde oluşan izlerin kapatılması için de bacak makyajı tercih edilebilir. İzler nedeniyle etek veya şort gibi tekstil ürünlerinden uzak durması gerektiğini düşünen kadın ya da erkek fark etmeksizin birçok insan için bu uygulama tabir-i caizse can simidi olur, özgüvenlerini tekrar kazanmalarını ve toplum içinde kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlar. 

Aşırı kilolu, fazla ayakta duran, hamile ya da bazı hormon ilaçlarını kullanan insanlarda kan dolaşımı yetersiz hale gelir ve varis hastalığı ortaya çıkabilir. Bacak makyajıyla, varisin neden olduğu, mavi renkte ve şişkin görünen toplardamarların rahatsız edici görüntüsü de kapatılabilir. Piyasada bu amaca hizmet etmek için üretilmiş çok fazla ürün bulunur. Dilerseniz kendiniz için en uygun olanı satın alıp, daha güzel, alımlı ve ışıltılı bacaklarınızın keyfini çıkarabilir, dilerseniz de aktar veya eczanelerden temin edebileceğiniz, kolay bulunabilir malzemelerle evde kendi bacak makyajı kreminizi yapabilirsiniz.

Ev Yapımı Bacak Kremi Nasıl Hazırlanır?

Kullanılacak Malzemeler:

  • Yarım kahve fincanı kadar hindistan cevizi yağı
  • 50 gr. kadar shea yağı
  • Yarım çay kaşığı E vitamini
  • 10 damla sığla yağı
  • 10 damla greyfurt yağı
  • 10 damla lavanta yağı
  • 5 damla havuç tohumu yağı
  • 10 damla kadar kokusundan hoşlandığınız uçucu yağlardan biri
  • 1 çay kaşığı cadı fındığı yağı

Hindistan cevizi yağı hızla donan ve oda sıcaklığında katı hale gelen bir yağ olduğundan, ufak bir tencerede kısık ateşte ya da bir kabın içerisine konduktan sonra mikrodalga fırında kısa sürede eritilebilir. Tüm malzemeler kapaklı bir kaba eklenir ve hızlı bir şekilde çalkalanır. Krem kıvamı aldığında hazır demektir. Duş sonrası nemli bacaklarınıza uygulayabilirsiniz. Birkaç kullanım sonunda bacaklarınızda yarattığı değişimi kolayca fark edebilir ve sonuçtan çok memnun kalabilirsiniz. Dilerseniz yüzünüzde uyguladığınız fondöteni, bacaklarınızın pürüzsüz görünümü için de uygulayabilirsiniz. Bacaklarınızın olduğundan daha ince görünmesi için ise diz kapaklarınıza ve kaval kemiğinize bir miktar aydınlatıcı krem uygulamanız işe yarar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top