Close

Banyo Tuzu Ne İşe Yarar?

 

Günün başlangıcında ya da sonunda kısacası günün hangi saati olursa olsun banyo yapmak vücudumuzu ve zihnimizi oldukça rahatlatır. Sabahları uyandığımızda yaptığımız banyo günün geri kalanında daha dinç ve mutlu hissetmemizi sağlarken akşam eve geldiğimizde yaptığımız banyo da günü tüm yorgunluğunu atıp vücudumuzu oldukça güzel bir şekilde dinlendirir. Ruhumuzu ve vücudumuzu dinlendirip gevşeten bu harika banyolar her zaman her insanın vazgeçilmezi olur. Özellikle günün ve hatta haftanın yorgunluğunu atmak için yapılan keyif banyoları tarif edilemez bir haz yaratır. Küveti doldurarak yapılan bu eşsiz banyoyu, banyo tuzu ile birleştirmek vücuttaki tüm negatif enerjiyi atmamızı ve daha parlak bir cilde kavuşmamızı sağlar.

Yoğun bir iş temposu ile çalışan ya da stres altında olan kişiler ve sporcular banyolarını banyo tuzu ile çok daha verimli hale getirebilirler. Osmanlı’dan beri insanların sık sık kullandığı banyo tuzu, son zamanlarda tekrar sık sık tercih edilmeye başlandı. Günün yorgunluğunu ve kişideki tüm stresi alıp götüren ve vücudu toksinlerden arındırarak detoks etkisi yaratan banyo tuzu aynı zamanda ciltteki tüm gözenekleri açarak cildin nefes almasını da sağlıyor.

Banyo Tuzu Neyden Oluşur?

Birçok sağlıklı minarellerden oluşan banyo tuzu, rahatlama etkisi yaratan bir maddedir. Banyo yaparken küvetinize atacağınız biraz banyo tuzu ya da durulama suyunuza karıştıracağınız banyo tuzu sizde rahatlama etkisi yaratacak ve üzerinizdeki stresi nötrleyip atacaktır. Tüm stresi atacağınız ve cildinizi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturacak bu doğa mucizesi ile çok daha zinde ve yenilenmiş olarak güne devam edebilirsiniz. Banyo tuzu olarak bildiğimiz ve adlandırdığımız bu madde asıl olarak deniz tuzudur ve tamamen doğaldır. Saf deniz tuzundan hiçbir farkı olamayan bu tuz ile vücudunuzu oldukça rahatlatacaksınız. Yılın yaz dönemlerinde denize girmek sizleri nasıl yeniliyor ve daha zinde hissetmenizi sağlıyor ise banyo yaparken kullanacağınız banyo tuzu da aynı etkili çok kısa sürede sağlar. Hem cildinize değerek, cildin ölü deriden arınmasını sağlar hem de gözenekleri açarak cildinize nefes aldırır. Bu sırada cildiniz çok daha parlak bir görünüme kavuşur. Saçlarınız içinde oldukça yararlı olan banyo tuzu, saçlardaki kepeklenmeyi yok eder. Böylece daha parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.

Mucizevi Banyo Tuzunun Sağladığı Faydalar Nelerdir?

·         Cildi rahatlatır.

·         Ciltteki gözenekleri açar.

·         Cildi ölü deriden temizler.

·         Citte botoks etkisi yaratır.

·         Cildi gerginleştirir ve daha parlak bir görünüm verir.

·         Ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve canlı bir görünüm sağlar.

·         Cilt hastalıklarına iyi gelir (doktorunuza danışınız).

·         Ter kokusunun ve ayak kokusunun çok büyük oranda ve kısa sürede giderilmesini sağlar.

·         Saçlardaki kepekleri temizler.

·         Saçlara daha canlı ve parlak bir görünüm verir.

.    Tüm cildi ve saç derisini besler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top