Close

Country mutfak dizaynının ilgi çekici özellikleri

Country mutfak için kullanılabilecek fikirler nelerdir?

Rustik bir country mutfağının sade ve özel hissini yakalamak için ormanda bir kulübede yaşamanıza gerek yok. Doğru tasarım ipuçları, bu samimi dostluk duygusunu şehrin kalbine getirebilir ve modern pişirme alanınızı stilinize göre yansıtabilirsiniz. O muhteşem taşra evi mutfağı ambiyansını evinizde kullanmak, ortamı daha huzurlu bir hale getirebilir. 

Country mutfak için neler yapabilirsiniz? 

Country mutfak evin içini tasarlarken en çok istenilen mutfak türüdür. Artık sıradan modern dolaplar yerine, bu şekilde biraz daha eskiye dönüş ama modern görüntüsünü de kaybetmeme amacı esas alınıyor. Eğer evimde garip durur mu diye düşünecek olursanız unutmayın country mutfağı evinizdeki eşyalara göre şekillendirebilirsiniz. Göreceli bir zevk olmasına rağmen diğer mutfak türlerine göre daha konforlu ve güzel olduğu görüşü ön plana çıkıyor. Aşağıda country mutfak dizaynı için birkaç püf noktası yer alıyor.

  • Rustik havasıyla beyaz mutfak 

Tamamen beyaz bir mutfak steril görünebilir, ancak bu rustik mutfakta böyle değildir. Burada, mekanın sıcak ve huzurlu görünmesini sağlamak için yeterli beyaz tonları ve pastel, nötr tonlar kullanılır. Rustik yapıda olan bir country mutfakta hazırlama masasının üstündeki tencere rafı, çiçek ve bitkileri kurutmak için mükemmel bir yer haline gelir. Cam önü duvar dolapları yumuşak mavi ve krem ​​tonlarında pastel yemek takımı bu mutfağa uygun olacaktır. 

  • Ahşabın zenginliği 

Country mutfağın duvarlarında ve zeminlerinde bulunan eski tuğla ve koyu renk ahşap figürleri, mutfağa keyifli bir atmosfer sunar. Derin bir lavabo ve bir şeyler koymak için yapılan tezgaha, saksıda bitkilerle değişik bir hava vermek güzel bir tercih olur. Bakır tencere ve tavaların parlaklığı, tuğlaları, şık siyah tezgahı ve raflarla birlikte tavan ve zemin dolaplarının koyu renk ahşapları birbirlerini dengeleyecektir. 

  • Eskitme ahşap ile klasik kaplama tahta 

Eski ve yeni, basit düğme şeklinde kulplar, parlak beyaz ve yıpranmış ahşap panelli duvar dolaplarıyla country mutfakta güzel bir uyum sağlar. Altındaki tezgaha gömülü bir ocak, eski kesme tahtaları ve yine sapları tahtadan bıçaklar bu tip mutfakta yer alıyor. 

  • Bir kara tahtayla country mutfağınızı eşsiz yapın

Bir kara tahta, country mutfağında alışveriş ve yapılacaklar listelerinin hazırlanmasını kolaylaştırır. Bir ev sahibinin, duvar boyu kadar olan kara tahta almasına bile gerek yoktur. Tek ihtiyaç, bir lateks kara tahta boyasıyla kaplı bir panel. Tahtanın yanında kaba oyulmuş taş tezgahı, aynı derecede kaba oymalı zemin dolapları ve siyah metalden yapılmış basit bir avize ile hoş bir ortam sağlanabilir.

Siz de yaratıcılığınızı kullanarak kendi country mutfağınızı tasarlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top