Close

6 dayanıklı oto branda

6 dayanıklı oto branda

6 dayanıklı oto branda

6 dayanıklı oto brandasını mı merak ediyorsunuz hadi hemen başlayalım. Otomobilinizi park halinde iken hava şartlarından ve çizilme, darbe gibi dış etkenlerden korumak için iyi bir araba brandası arıyorsanız doğru adrestesiniz. Özellikle kapalı garaja sahip olmayan araç sahiplerinin ortak endişesi araçlarının park halinde değer kaybetmesine neden olacak bir zarar alması oluyor.

Çünkü tüm araç sahiplerinin arabalarını kapalı otoparka koyabilmek gibi bir lüksü yok elbette. Ek olarak örtülüyken aracın ne olduğunu anlamak mümkün olmadığı için hırsızlar için de caydırıcı bir unsur olarak öne çıkıyor.

Durum böyle olunca da en pratik ve ekonomik çözüm olarak araba brandası kullanmak kaçınılmaz hale geliyor. Aracınızı korumak için kullanabileceğiniz 6 dayanıklı oto brandası markalarını ele aldığımız bu yazımızda pek çok seçeneği inceleyerek size sundukları avantajları tek tek belirlemeye özen gösterdik. Listemize geçmeden önce 6 dayanıklı oto brandası alırken nelere dikkat etmek gerektiğine dair özel bir başlık hazırladık, branda almadan önce onu da mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Araba brandası alırken öncelikle;

  • Kılıfın ne kadar sıklıkla kullanılacağı,
  • Hangi malzemeden imal edildiği ve sunduğu avantajlar
  • Aracınızın ölçülerine ve modeline uygun olup olmadığına bakmanız gerekiyor.

Bir araba kılıfı seçerken ilk düşünmeniz gereken ayrıntı onu dış mekanlarda ne sıklıkta kullanmanız gerektiğini belirlemektir. Çünkü açıkta park halinde bırakacağınız süreç içinde geniş koruma sağladığından emin olmak için ağır ve ısıyı-sıvıyı- UV ışınlarını geçirmeyen kumaş, ek katmanlar ve ekstra su geçirmezlik gibi özelliklere ihtiyacınız olabilir. 

Sadece toz, kir gibi etmenlerden değil, yağmurdan, kardan ve hatta doludan, kuş pisliğinden ve oluşabilecek çiziklerden korunmayı da sağlayabilecek iyi bir branda ile aracınızın hem fiziksel görünümünü hem de maddi değerini koruyabilirsiniz. 

Bu nedenle aracınız sürekli açık otoparkta kalacaksa alacağınız brandanın koruyuculuğu da yüksek olmalıdır. Sadece tozdan korumak isterseniz ve boyası da yıpranmasın derseniz o zaman aracınız için pamuklu araba brandası seçeneklerinden birini de seçebilirsiniz. Amerikan bezi araba brandası ve su geçirmez araç brandası alternatifleri için harcayacağınız para biraz daha fazla olsa da penyeye nazaran kumaşların özellikleri sayesinde aracınızı daha iyi korumanız mümkün olabilir.

Niken Oto Branda Araç Örtüsü

Aracınızı yağmurdan, çamurdan ve diğer dış etkenlerden korumak için tercih edebileceğiniz markalardan biri olan Niken ülkemizde en çok satılan markaların başında geliyor. Lamine edilerek yağışa karşı güçlendirilen brandanın iç kısmı da miflonla kaplanarak soğuk kaynak ile birleştiriliyor. Bu sayede su ve toz geçirmiyor, terleme de yapmıyor. 6 dayanıklı oto brandası listemize en  başından yerleşiyor.

6 dayanıklı oto branda
6 dayanıklı oto branda

Duucars 4 Katlı Dolu Branda Ekstra Kalın

Yerli brandalar arasında en çok kullanılan ve doluya karşı da koruma sağlayan Duucars brandaları SUV, Sedan ve Hatchback araçlar için uygun seçeneklere sahip. Markanın ürünlerinde kullandığı su geçirmez ancak hava alan kumaş doludan koruyan darbe emici koruma kalkanı ile aracın darbe almamasını sağlıyor. Tamamen yerli malı olan 4 katlı ürünler dilerseniz özel ölçü ile de üretilebiliyor.

6 dayanıklı oto branda
6 dayanıklı oto branda

Wagell Oto Branda

Tüm araç modelleri için özel olarak üretilen Wagell oto brandaları su geçirmez kumaştan imal edilmiş olup terleme yapmamaktadır. Çizilmelere karşı da dirençli olan bu ürün aracın boyasına herhangi bir zarar vermez ve toz geçirmez. Son olarak mini taşıma çantası ile yer kaplamayan bu ürünü 4 mevsim boyunca kullanabilirsiniz.

6 dayanıklı oto branda
6 dayanıklı oto branda

Ankaflex Araç Oto Dolu Branda

Ankaflex tarafından satışa sunulan araba brandası güçlü yapısıyla doluya karşı da koruyuculuk sağlıyor. Araç Oto Dolu Brandası 1 cm kalınlığıyla aracınızı dış etkenlerden etkilenmeden açık alanda park edebilmeniz için uygun ortamı sunuyor. Kolay kurulumu ve yer kaplamadan muhafaza etmeyi sağlayan taşıma çantasıyla pratik bir seçenek olan branda 3 katlı kumaş ve şişmenin önüne geçen destek bağlarıyla da oldukça kullanışlı.

6 dayanıklı oto branda
6 dayanıklı oto branda

ByLizard Branda

Yerli üretim bir branda almak isterseniz ByLizard tarafından üretilen brandaları da gözden geçirmenizi öneriyoruz. Hemen her araç için uygun ölçülerde seçenekler sunan markanın brandaları su geçirmeyen ve terleme yapmayan kumaştan üretiliyor. 4 mevsim kullanabileceğiniz branda aracınızı tozdan ve kirden de koruyor. -40 ile +60 derece arasında koruma sunan ve araç filtrelerinin de daha az kirlenmesini sağlayan ürün rüzgara karşı da dirençli.

6 dayanıklı oto branda
6 dayanıklı oto branda

AutoEn Araca Özel Dış Branda

İçi miflonla kaplanmış olan autoen pamuklu araba brandası ile sıcak ve kuru havalarda aracınızın cilasında sorun olmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca aracına dış etkenler ve hava koşullarından da etkilenmemesi için dikiş kullanılmayarak kaynak yöntemiyle birlştirilen ürün su ve toz geçirmiyor. Ayrıca terleme gibi bir soruna da yol açmıyor. Kullanmadan önce aracınızın temiz ve kuru olduğundan emin olmanız gerekiyor.

6 dayanıklı oto branda
6 dayanıklı oto branda

Oto brandalar ne işe yarar?

Oto brandalar ne işe yarar? Araç brandası, arabaların üstüne koruma amaçlı serilen örtülerdir. Yaz aylarında güneşin etkisiyle otomobillerin renkleri açısından risk taşımaktadır. Su geçirmez çift katmanlı yapısıyla araca özeldir.  oto brandalar ne işe yarar derseniz aracınızı hem korur hem de temiz tutar.

Özellikle açık havada bırakılan araçlar kuşlar, sinekler ve böcekler tarafından kirletilebilir, güneşin zararlı ışınları tarafından aracınızın boyası zarar görebilir. Oto brandalar ne işe yarar? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin! 

Güneş ışınları, özellikle siyah, lacivert, kahverengi, gri gibi koyu renkli araçların üzerindeki boyalarda yüzeysel açılmaya, deformasyona neden olur. Güneş, bu istenmeyen etkiyi sinsice ve geri dönüşü bir hayli pahalı şekilde gerçekleştirir. Bu hasardan geri dönmenin yolu ise hayli zahmetli ve maliyetlidir. Böyle bir risk altında araba brandası kullanmak en kolay çözümdür. Dolayısıyla pek çok sürücü araba brandalarını hem yazın hem de kışın kullanmaktadır.

Yaz veya kış, yılın her dönemi için kullanılabilen oto branda ise daha temiz ve her zaman en güzel renge sahip otomobiller için en etkili çözümler arasında yer alır. Ayrıca kullanımı son derece kolaydır. Dayanıklı malzemesi ile uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanım için dizayn edilen oto branda; yağmur, çamur, güneş ya da diğer otomobillerin istenmeyen etkilerine karşı güven veren bir çözümdür.

Oto branda, sadece temizlik açısından değil, dikkatsiz sürücülerin özellikle park sırasında ön ve arka kısımlarda meydana getireceği kılcal boya çizilmelerine karşı da otomobili korur.

  • Araba brandası, otomobilinizi hava kirliliği ve yağışlardan dolayı oluşan çamur ve yağmur lekelerinden korur.
  • Araba brandası, otomobilinizi güneş ışınlarının zararlarına karşı korur.
  • Araba brandası pratik kullanımlıdır. Büyüklüğü ne olursa olsun otomobillerin üstüne kolayca saniyeler içinde geçirilir.
  • Araba brandaları dayanıklı malzemelerden üretildiği için uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.
  • Araba brandası sadece temizlik ve bakımı korumak için değil; dikkatsiz sürücülere karşı otomobili korumak için de bir önlemdir.
scroll to top