Close

En iyi 5 motosiklet kaskı

En iyi 5 motosiklet kaskı

En iyi 5 motosiklet kaskı

En iyi 5 motosiklet kaskı yazımızı siz değerli motor severler için hazırladık. Motosiklet kullanımlarında yaşanan kazalarda en yüksek oranlı ölüm nedeni kask kullanılmaması ya da ucuz kasklar kullanılmasıdır. İnsan kafatası saatte 25 km gibi düşük hızlarda aldığı darbelerde bile ciddi zararlar görebiliyor. Hatta kalıcı beyin hasarları oluşabiliyor.

Kısaca kaliteli kask modelleri hayatınızı kurtarıyor. Elbette kaliteli kask seçimi yapılırken belli başlı kriterler var. Kaskın yapıldığı malzeme, ağırlığı, havalandırması, aerodinamik yapısı, çene bağlantı sisteminin türü gibi. 

Aynı zaman da tercih edilecek olan kaskın uluslararası güvenlik sertifikaları ile güvenilirliği kanıtlanmış olmalı. Elbette kaskın fiyatının uygun olması kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor. Ancak bu sertifikalara sahip olmak için yapılması gereken testler üreticiler için ekstra maliyet demek. Bu maliyet kaskı satın alan son kullanıcıya da yansıyor.

Bu yüzden kask alırken ucuza kaçmamak gerekiyor ve en iyi 5 motosiklet kaskı listemizi incelemenizi öneriyoruz. Bu listede önerilen tüm kask modelleri yukarıda belirtildiği üzere güvenilir sertifikalara ve yüksek koruma özelliğine sahip. İşte en güvenilir, korunaklı ve kaliteli en iyi 5 motosiklet kaskı modelleri!

Kask Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kask seçerken nelere dikkat edilmeli sorunuzu cevaplayalım. İnsanlar için bir ulaşım aracından çok yaşam stili olan motosikletler; şehir içi ve şehirlerarası yolculuklar sırasında çeşitli kazalara karışabilirler. Bu kazaların en az zararla atlatılmaları için motosiklet sürücülerine güvenlik sağlayan pek çok ürün vardır. 

Korumalı ceketlerden dizliklere ve motosiklet kasklarına kadar geniş bir yelpazeye yayılan koruyucu ekipmanlar, kısa ya da uzun mesafe yolculuk olduğu fark etmeksizin, hayati önem taşırlar. Biz de bu yazımızda motosiklet kullanıcıların olmazsa olmaz ekipmanlarının başında gelen motor kasklarını satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine değindik.

İşte kask seçerken nelere dikkat edilmeli göz önünde bulundurulması gereken şeyler nedir işte cevabımız: Motosiklet kaskı seçiminde birden çok kriter vardır. Öncelikle sürücünün kafa yapısına uygun bir kask olmalıdır. Her kask, her sürücünün kafasına uymayabilir ya da rahatlık hissi vermeyebilir.

Kafa ölçüsünün ardından kaskın ağırlığı başka bir önemli kriterdir. Moto kuryeler kaskı uzun süre kullanacakları için, ağır kaskları taşımak bir süre sonra zorlaşabilir ve uzun vadede sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kask seçerken dikkat edilmesi gereken bir başka özellik kaskın sahip olduğu cam çeşidi ve havalandırmasıdır. Kaskın önündeki cam, sürücüyü motosiklet kullanırken yüzüne çarpabilecek maddelerden ve rüzgardan korur. Kaskların gün içindeki kullanım süresi fazla olduğu için camın kaliteli olması daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Kaskların ayarlanabilir olması da önemli bir özelliktir. Kaskın kemeri kullanışlı olduğunda sürücü sürekli ayarlama yapmak zorunda kalmaz. Mevsimsel kullanılacaksa kaskın kullanılacak mevsime uygun olmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu kriterleri incelerken kaskın markasına da dikkat edilmelidir.

Rahatlık mı güvenlik mi?

Sorulması gereken en önemli sorulardan biri bu. Rahat olup güvenli olmayan bir kask motosiklet sürücüleri için tartışmasız şekilde kesinlikle kullanılmaması gereken bir kasktır. Bunun yanında güvenli olması için aldığınız bir kaskın, kafanızı acıtması veya hızlı sürüşlerde hava ile sürtünmeye bağlı olarak fazla miktarda ses alması da rahatsızlık verecektir.

Yani en doğru cevap hem güvenli hem de rahat bir kask kullanmak olacaktır. Kask seçerken nelere dikkat edilmeli sorunuzun cevabını vermeye çalıştık umarım faydalı olmuştur.

Shoei NXR Flagger Tc-1

Üst kalite motosiklet kaskları ile bilinen Shoei markanın Nxr Flagger Tc-1 modeli son derece sağlam ve dayanıklı. Markanın NXR serisi ürün gamındaki giriş seviyesi modellerinden. Organic fiberglass materyalden imal edilmiş multi composite dış yüzeyi kaza darbeye ve sürtünmeye karşı üstün dirence sahip. Yüksek performanslı fiberglass malzeme ultra hafif, sert ve dayanıklı bir kabuk yapısı sağlıyor.

En iyi 5 motosiklet kaskı
En iyi 5 motosiklet kaskı

Caberg Duke 2

Dünyada çeneden açılır kaskların mucidi olan Caberg firmasının Duke 2 modeli güvenilir ve kullanışlı bir ürün. Çeneden açılır kasklar pek önerilmiyor olsa da Caberg Duke 2 kalitesini kanıtlamış en güvenilir modellerden biri. Güçlendirilmiş termoplastik dış kabuğu ani darbelerde formunu bozmadan sizi korur. Aynı zamanda sürtünmeye karşı son derece üstün bir dirence sahip. Antibakteriyel özellikli çıkarılıp yıkanabilen iç pedler aşındırma ve tahriş yapmıyor. Geniş hava kanalları sayesinde de konforlu rahat.

En iyi 5 motosiklet kaskı
En iyi 5 motosiklet kaskı

HJC RPHA11 Spicho MC5SF

Eğer yüksek performans ve hız tutkunu bir motosiklet kullanıcısı iseniz HJC RPHA11 Spicho MC5SF sizin için iyi bir tercih olabilir. Pist koşullarına göre tasarlanan bu model, Yüksek hızlarda olağanüstü performans için aerodinamik kabuk yapısına sahip birinci sınıf bir spor kaskı.

Karbon ve karbon-glass materyalden imal edilmiş Premium İntegrated Matrix (P.I.M Plus) kabuk yapısı ile son derece rahat, dayanıklı ve hafif. Rüzgar tünelinde yapılan çalışmalar neticesinde iyi bir aerodinamiğe sahip. Üstelik gelişmiş havalandırma sistemi ile uzun süreli ekstrem sürüşlerde dahi kafanızı terletmeden rahat ve konforlu bir deneyim yaşatıyor. en iyi 5 motosiklet kaskı listemize girmeye hak kazanıyor.

En iyi 5 motosiklet kaskı
En iyi 5 motosiklet kaskı

Schuberth

Schuberth  günlük motosiklet kullanımlarında maksimum konfor ve güvenlik deneyimine sahip bir ürün. ECE 22.05 güvenlik standartlarına uygun olması ile güvenilirliği kanıtlanmış. Yüksek kaliteli ShinyTex iç astarı ve dikişsiz kafa pedi ile son derece konforlu. Aynı zamanda antibakteriyel özelliğe sahip olan iç astar çıkarılabilir ve yıkanabilir yapıya sahip. Alın ve çene bölgesindeki hava kanalları ile maksimum hava dolaşımına sahip. Böylece sürüş esnasında rahatlık ve konfor sağlıyor. Olası kaza anlarında acil serbest bırakılan yanak pedleri, yapılacak olan ilk yardımı kolaylaştırıyor.

En iyi 5 motosiklet kaskı
En iyi 5 motosiklet kaskı

Shark Evo Es

Shark Evo EsSkin hem günlük motosiklet kullanımlarında hem de yüksek performanslı sürüşlerde kullanılabilecek özelliklere sahip. Tamamı karbon fiber materyalden imal edilen kabuğu oldukça hafif ve rahat. Bu kabuk yapısı sayesinde sürtünme ve darbeye karşı üst seviye mukavemete sahip. Motosiklet kaskları için en zorlayıcı testlerin yapıldığı SHARP testinden 5 üzerinden 4 yıldız alarak güvenilirliği tescillenmiş bir model.

En iyi 5 motosiklet kaskı
En iyi 5 motosiklet kaskı

 

scroll to top