Close

Doğum sonrası vajina estetiği hakkında bilmeniz gereken 10 madde

Doğum sonrası vajina estetiği, vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?

Anne olmak, dünyaya bir birey getirmek ve bu bireyin direkt sizden bir parça olması herhalde dünyada tadılabilecek en güzel hislerden biridir. Fakat doğum sonrası birçok sorun yaşanabilmektedir. Bu sorunlar psikolojik olabildiği gibi fizyolojik de olabilmektedir. Kadınlar açısından en büyük fizyolojik sorunlardan biri de genital bölgede oluşan hasarlardır. Çünkü vajina hem yapısı itibariyle oldukça hassastır hem de kadınlık temsili oluşu açısından önemlidir. Ve artık günümüzde diğer tüm estetik müdahalelerde olduğu gibi genital bölge estetiği de kolayca yapılabilmektedir. 

DOĞUM SONRASI İSTENMEYEN İZLER

Doğum sonrası bazı kadınlarda genital bölgede istenmeyen izler kalabilmektedir. Ve hem istenmeyen olması itibariyle hem de direkt olarak cinsel bölgede bulunması itibariyle kadınları oldukça rahatsız eden bir problemdir. Fakat artık günümüzde plastik cerrahi işlemler gelişkin ve uzmanlarca üst düzey şekilde gerçekleştirilmektedir. Ve vajinal estetik müdahalelerde de uzman bir doktorla görüşerek sorunları hızlı ve sağlıklı bir biçimde halledebilirsiniz. 

Doğum sonrası vajina girişinde yırtık oluşabilmektedir. Veya bir takım doğum sonrası izleri görülmektedir. Veyahut doğum sonrası bazı kadınlarda vajinada istenmeyen genişlemeler olabilmektedir. Bu tip sorunlar hem cinsel açıdan hem de psikolojik açıdan kadınlarda hasara yol açabilmektedir. 

DOĞUM SONRASI İDRAR KAÇIRMA VE ESTETİK

Doğum sonrası bazı kadınlarda idrar kaçırma gibi rahatsızlık verici bazı durumlar görülebilmektedir. Bunun sebebi vajina ön duvarı ile idrar torbasının çok yakın şekilde bulunmasıdır. Biyolojik olarak bu şekilde bir yakınlık bulunduğu için bazı kadınlarda doğum sonrası genişleme, yırtılma gibi durumlara bağlı olarak veya direk idrar torbasının problem olması ile alakalı olarak sık idrara çıkma ve idrar kaçırma gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu gibi sorunlar için de kadınlar doğum sonrasında genital estetik müdahalelere başvurabiliyorlar. 

NEDEN VAJİNADA GENİŞLEME OLUR?

İri çocuk doğurmak ve çok sayıda gebelik yaşamış olmak başlıca iki sebep arasında bulunmaktadır. Bazı kadınlarda yapısal olarak vajina zaten geniş de olabilmektedir. Doğumun zor geçmesi de örnek verilebilir. Yaş ilerlemesi de vajinada genişliğe sebep olur. Doğum sonrası vajinadaki dikişlerde açılma olması durumunda da vajina genişleme yapabilir ve estetik açıdan kaygıya sebebiyet verebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top