Close

Evde saç uzatan kürler

SOĞAN KÜRÜ

Soğan kürü evde saç uzatan kürler arasında işinize en çok yarayacak olan oldukça etkili ve maliyet açısından çok avantajlı bir karışımdır. Uygulama açısından pratik olan bu kürü hazırlamak da oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan malzemeler yalnızca su ve soğandır. Bir adet soğanı dört parçaya böldükten sonra iki su bardağı suyun içerisine kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra soğanların suyunu kaynamış olduğu suyun içerisine iyice çıkarın. Suyu soğan parçalarından süzün ve ılımaya bırakın. Saçlarınızı bu suyla yıkayın ve bir müddet ıslak bırakın. İstediğiniz sıklıkta düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

TATLI BADEM YAĞI VE SARIMSAK KÜRÜ

Sarımsak, saçların dökülmesini engeller ve yeni saç köklerinin oluşumunu sağlar. Aynı şekilde saç köklerini besleyerek saç uzama hızını arttırmaktadır. Hazırlaması oldukça kolay ve zahmetsiz olan bu saç uzatma kürü bu süreçte size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Kürü hazırlamaya sarımsakları ezerek başlayabilirsiniz. Ezdiğiniz sarımsakların içerisine iki tatlı kaşığı tatlı badem yağını ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız bu saç uzatma kürünü saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve bir iki saat bekleyin. Beklemek istemiyorsanız bir boneye sardığınız saç diplerinizi saç kurutma makinesi ile ısıtabilirsiniz. Isı kürün saçınıza daha hızlı etki etmesini sağlayacaktır.

ZEYTİNYAĞI VE YUMURTA KÜRÜ

Yumurta, cilt ve saç bakımı konusunda birinciliği kimseye vermeyen önemli bir protein kaynağıdır. Bir adet yumurtayı köpürene kadar iyice çırpın ardından bir yemek kaşığı doğal zeytinyağını çırpmış olduğunuz yumurtaya ekleyin. Saç köklerinden saç uçlarına doğru olacak şekilde saçınızın tamamına bu kürü uygulayın ve ardından saçlarınızı streçle sarın. 2-3 saat bekletmeniz kürün etkili olması açısından yararlı olacaktır.

PATATES KÜRÜ

Patates, içerisinde bulundurduğu A, B ve C vitaminleri sayesinde saçları matlığından kurtarır, yıpranmış olanları onarır ve saçların beslenmesini sağlar. Hazırlanması en kolay saç uzatma kürleri arasındadır. 4-5 adet patatesi iyice yıkayıp ardından kabuklarını soyun. Ufak küpler haline getirip blenderda püre haline getirin. Rendeleyerek de hazırlayabilirsiniz. Kıvamı koyu olduysa biraz su yardımı ile sıvılaşmasını sağlayabilirsiniz. İnce bir bez ya da tülbent yardımıyla pürenizin suyunu tamamen süzün. Süzmüş olduğunuz patates pürenizin suyunu saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Geri kalan suyu saç uçlarınıza uygulayın ve 25 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top