Close

Evde doğal yöntemlerle 5 diş beyazlatma tekniği

Herkes bembeyaz dişlere ve güzel bir gülüşe sahip olmak ister. Gün içinde tüketilen kahve, çay ve tütün gibi birçok madde diş renginin sararmasına yol açabilir. Peki sararan dişlerin tekrardan eski haline dönmesi mümkün müdür? Dişlerin eski haline dönmesi için büyük paralar harcamak şart mıdır?

Son zamanlarda birçok insan dişlerini beyazlatmak için doktorlara ve estetik merkezlerine yüksek meblada paralar yatırıyor. Beyazlatmak yerine bazen de dişlerin yapısına zarar verilerek dişler için kaplama tercih edilebiliyor. Peki bunlar, diş beyazlatmanın ve estetik açıdan güzel bir görünüş elde etmenin tek çözümü müdür?

Beyaz dişlere kavuşmak için evde yapılabilecekler;

Diş bakımına mutlaka özen göstermeniz bunun ilk adımıdır. Gün içinde tükettiğiniz yiyeceklerin diş üzerinde biriktiğini ve diş rengine, hatta yapısına zarar verebileceğini düşünüp bu nedenle mutlaka fırçalamaya dikkat etmek gerekmektedir. Öyle ki, günde en az iki defa dişleri fırçalamak bir çok sorunun oluşumunu ve renk kaybını büyük oranda engelleyecektir.

1- Karbonat diş beyazlatmada halk arasında en yaygın bilinen uygulamalardan biridir. Fakat, karbonat kullanırken abartmamaya dikkat edilmelidir. Hafta iki-üç kullanım haricinde karbonat kullanımı diş minesine zarar verip dişlerin tahrip olmasına neden olabilmektedir. Fakat hafta 2-3 kez dişleri karbonat ve limon karışımıyla fırçalamak dişlerde gözle görülür bir değişime neden olacak ve dişlerin beyazlamasıyla sonuçlanacaktır.

2-Adaçayı da dişlerin beyazlamasında büyük rol oynar fakat adaçayını tek başına değil de karbonat ile beraber kullanmak gereklidir. Adaçayının asıl işlevi bakteriler ile savaşmaktır. Karbonat da burada beyazlatıcı rol oynayacak, dişleriniz beyazlarken aynı zamanda bakterilerden arınmış bir ağıza sahip olacaksınız.

3-Bir diğer uygulama ise muz kabuğunun dişlere sürülmesidir. Muz kabuğunun beyazlatıcı özelliği vardır ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğunu dişlere sürüp bir süre bekletmek dişlerin beyazlamasına yardımcı olacaktır.

4- İlkbahar ve yaz aylarının gelmesiyle beraber çilek tüketimi de artacaktır. Çilek dişlerde parlamaya yardımcı olan ve dişin beyazlamasına çok iyi gelen bir meyvedir. Haftada her gün çilek ile dişleri ovuşturmak, dişlerin beyazlamasına sebebiyet vericektir.

5-Gliserin, diş beyazlatma ve ağız hijyeni konusunda mucizeler yaratan bu maddeyi dişler fırçalandıktan sonra birkaç damla şeklinde kullanmak ağız sağlığı açısından etkili olacaktır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top