Close

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Kaşlar, insanın yüzünde ifadeye yön veren ve bakışlardaki canlılığı sağlayan önemli bir detaydır. Karşınızdaki insanlara sizin hakkınızda küçük ayrıntılar veren kaşlar, ifadenizin yüze yansımış halidir. Her yüz şekline uygun kaş formu ve kesimi farklıdır. Kaşları şekillendirmek için öncelikle gözler arasındaki mesafenin iyi bilinmesi gerekir. Kaşlarınıza nasıl şekil vereceğinizi bilmiyorsanız bu detayları incelemeli ve yüz hattınıza en uygun kaş modelini bulmalısınız.

Kaş Modellerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Göz kapağının yapısı ve kaşların kalınlığı  kaş şeklini belirleyecek kriterler arasında yer alır. Gözlerin yüzdeki konumu, doğru kaş modelleri için belirleyici bir kriter olur. Kaşlardaki kavis ve kesinlik, yüzünüzdeki ifadenin sert veya yumuşak olmasında etkilidir. Kaşlara şekil vermek için bu detaylara dikkat ederek profesyonel kişilerden yardım alabilirsiniz.

Farklı Yüz Hatları İçin İdeal Kaş Modelleri

·         Yuvarlak yüz şekline sahip olan kişilerin yüzlerinde, elmacık kemikleri ön plana çıkar. Bu sebeple, yüze uzunluk veren kaş modellerini seçmek doğru bir ölçü olur. Yuvarlak hatları köşeli gösteren, keskin açılı kaş modellerini tercih ederek yüz şeklinizi öne plana çıkarabilirsiniz.

·         Uzun yüze sahip kişilerin, simetriyi sağlamak adına düz ve kavisli olmayan kaş seçimi yapmaları gerekir. Doğal bir görünüme sahip olmanız için, kaş kenarlarının kendi şeklinde bırakılması daha uygundur. Göz bitiminden sonra bir miktar kaşın uzatılması da küçük bir hiledir.

·         Kare yüz şekline sahip olan kişilerin, hatlarındaki sertliği yumuşatmaları için yuvarlak kaş modellerini tercih etmeleri daha uygun olur. Böylelikle bakışlarınızdaki keskin hatları, yumuşatarak ideal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

·         Çok kavisli ve düz kaşlardan, oval yüz hatlarına sahip olan kişilerin uzak durması gerekir. Bu yüz şeklinde, kaşlarının uçları aşağı doğru indirilmediğinde estetik bir görünüm sağlanır. Bu yüz şekline sahip olan kişiler; doğal kaş modellerini uygulayarak, gözlerindeki orantıyı en iyi şekilde yakalayabilirler.

·         Alnı geniş ve kalp şeklinde hatlara sahip olanlar, kalın kaşları tercih etmeleri gerekir. Böylelikle, dar ve ince olan çeneyi dengeleyerek mükemmel bir izlenim yaratabilirsiniz. İnce kaşlar, alın bölgesini ön plana çıkardığı için kalınlaştırmak doğru bir adım olur. Kaşlara, çok hafif bir kavis verilebilir. Kaşların kavisli şeklini korumak için devamlı olarak düzeltme yapılması önemlidir. Ayrıca kaş makası ile kaşları düzenli olarak kısaltmak gerekir.

·         Dar bir alnınız ve küçük bir çeneniz varsa; kaşlarınızın S şeklinde yumuşak bir tarzda olması, yüzünüze olumlu bir etki katar. Eğer gözleriniz yuvarlak ve büyük ise az kavisli olan kaş modelleri size daha uygun olur. Kalkık kaşlar, kişide ciddi bir ifade yaratacağı için sert görünüme sebep olur. Sadece yuvarlak yüz hattına sahip olan kişilerin, kalkık kaşları tercih etmeleri gerekir.

Kaş Şekillendirmenin Püf Noktaları

Öncelikle kaş şekillendirmek için asla kaşlarınızı tamamen almamalısınız. Kaşlarınızı yüz şeklinize göre şekillendirmeniz gerekir. Küçük yüze sahip olan kadınlara yakışan ince kaşlar, açık tenliler için de kurtarıcıdır. Doğal bir görünüm sağlamak isteyenlerin kaşlarını, yukarı doğru tarayıp sabitlemeleri yeterli olur. Ten renginden daha açık veya koyu olarak tercih edilen kaşlar, yüzü daha solgun ve yorgun gösterir. Yüzünüzde sizi rahatsız eden detayları, doğru kaş şekli ile kamufle edebilirsiniz. Siz de, yüzünüze uygun kaş modelleri ile ifadenize anlam katabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top