Close

Dünden Bugüne Doggy Style

dunden-bugune-doggy-style

dunden-bugune-doggy-style

İnsan yaşamının bir parçasını da cinsellik oluşturmaktadır. Bu nedenle insan hayatı en kaba şekliyle üçe ayrılabilir; sosyal hayat, iş hayatı ve cinsel hayat. Her bireyin özeli cinsel tercihleridir. Bireyler yaşamlarının bu parçasını kendi ellerine alıp iyi yönetmelidir. Kişiler öncelikle kendilerini iyi tanımalı, sonrasında cinsel yaşamlarını doğru bir şekilde planlamalıdır. Dünyada Doggy Style olarak bilinen, dilimize köpek stili olarak çevrilebilecek genellikle cinsel ilişkilerde duyduğunuz bu tabire, çok eski dönemlerde yaşamış toplumların sanat tarihinde ya da Amerikan bir rap albümünün isminde rastlayabilirsiniz. Bununla birlikte, Dünyada antik dönemlerde yaşamış imparatorluklarda Doggy Style temalı birçok sanat eserine rastlamak mümkündür.

Doggy Style Nedir?

Çiftlerin birbirlerinin bedenlerine gösterdikleri sevginin şekli, herkesçe değişebilir. Kişilerin birbirini çok sevmesi ile başlayan ilişkilerinin özel manadaki sevme evresine cinsel ilişki denmektedir. Herkesin cinsel hayatındaki beklentileri ve zevkleri farklı olabilir. Başka bir deyişle kişinin partnerine cinsel ilişkilerde gösterdiği sevginin şekli çeşitlilik gösterebilir. Doggy Style nedir derseniz kısaca; kadının rahat bir şekilde elleri ve dizleri üzerinde pozisyon alırken, partnerinin de hemen arkasında yer almasıdır. Cinsel ilişkilerde, çiftlerin birbirlerinin tercihlerine saygı duyması büyük önem taşımaktadır. Sizin tercih edebileceğiniz bir ilişki biçimini partneriniz kabul etmeyebilir. Burada kişiler isteklerini kabul ettirme maksadıyla karşı tarafa baskı yapmamalıdır. Bireyler eşlerinin isteklerine saygı duymalı ve onların düşüncelerine değer vermelidir. Özet olarak ifade etmek gerekirse, Doggy Style için bir cinsel ilişki şeklidir denebilir.

Müzik Alanında Doggystyle

İlgili kelimeye farklı bir bakış açısıyla baktığınız takdirde, ses getiren bir müzik albümünde rastlamanız mümkün. Bu bakımdan Doggystyle, Amerikalı bir rap şarkıcısı olan Snoop Doggy Dogg adındaki hip hopçının çıkardığı ilk albümün ismi olma özelliğini taşıyor.

Albümün yayınlanmasından önce birtakım eleştirmenler değişik yorumlarda bulunmuştu. Tüm bunlara rağmen Snoop Doggy Dogg’un kitlelerce tanınmasını sağlayan stüdyo albümü, Death Row Records tarafından 23 Kasım 1993 yılında piyasaya sürüldü. Sonrasında rapçi, albümündeki iyi performansı ve kendine özgü teknikleriyle çok kişiden övgü dolu geri dönüşler aldı. Uzun yıllar en çok dinlenen hip hop albümü oldu. Gelmiş geçmiş en iyi çalışmalardan biri olarak kabul gördü. Milyonlar tarafından hiphop klasiği olarak görüldü ve tüm zamanların en iyi şarkılarının yer aldığı listelerde kendisine yer buldu.

Sanat Tarihinde Doggy Style

Geçmişten günümüze kadar gelen sayısız sanat eseri bulunmaktadır. Binlerce sanatçı tarafından yapılan bu eserlerde birbirinden farklı konular itinayla işlenmiştir. Tüm bu eserler, bazı kişiler tarafından tepki görmüşler, bazılarından da övgüler almışlardır. Yeryüzünde bulunan bu yapıtlarda inanılmaz derecede fazla konu canlandırılmıştır. Bu konulardan birisi de cinsellik olmuştur. Tarihin en eski dönemlerine nispeten günümüze yakın tarihlere kadar cinsellik konusu işlenmiştir. Genel olarak verilen eserlerde kadın ve erkek figürleri, vücut hatları görünür şekilde yapılmıştır. Yapıtlarda değişik insan tiplemeleri ile beraber eserlerin arka planlarında farklı mekanlar yer almıştır. Doggy Style cinsel ilişki şeklini betimleyen yapıtlar mevcuttur. Bunlardan birisi, MÖ 2000-1500 yılları arasına dayanan eski Babil Dönemi’ne ait olan plaklardır. Bu plaklarda kadın ve erkek arasındaki cinsellik tasviri yapılmıştır. Bu konudaki diğer örneklere de Antik Roma İmparatorluğu’nda rastlamak mümkündür. Bu medeniyette yaşamış belli başlı sanatçılar da tıpkı Babilliler gibi Doggy Style temasıyla uğraşmış, onun şeklini anlatan kandiller yapmışlardır. Tüm bu bilgiler ışığında, aslında Doggy Style’ın tarihi en eski zamanlara dayanır. Ayrıca o dönemlere ait antikalarda tasvirinin yapıldığına şahit olabilirsiniz.

Doggy Style’ın Avantajları ve Dezavantajları

Geçmiş bölümlerde de anlatılan Doggy Style, cinsel ilişkilerde partnerlerin birbirini sevme şekli olarak ifade edilebilir. Kişilerin cinsel yaşamları birbirinden farklıdır. Bir bireyin partneriyle birlikte yaşadığı cinsel ortam çok büyük olasılıkla benzersizdir. Bu sebeple cinsellik özel ve gizli bir şeydir. Her insanın eşine, sevgisini ifade ediş biçimi, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı birlikteliklerde cinsellik ön planda olabilirken, bazılarında olmayabilir. Bu durum eşlerin tercihlerine ve yaşam biçimlerine göre şekillenebilir. Bu durumda eşler, hayatlarını birlikte planlamalı, ruhsal ihtiyaçlarını birbirleriyle paylaşmalı ve önceliklerini belirlemelidir.

İkili birlikteliklerde partnerlerin sevgilerini ifade ediş biçimlerinin farklılık gösterdiğine değinmiştik. Doggy Style da bir cinsellik durumudur. Cinsel ilişkilerde tercih edilen pozisyonlar avantajlara ve dezavantajlara sahiptirler. Türkçesi köpek pozisyonu olan Doggy Style’ın avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. İşte avantajlarından bazıları;

  • Cinsel ilişkilerde tercih edilen birleşme şekillerine kıyasla kolay ilişki pozisyonlarından biridir.
  • Erkek, ellerinin serbest durumda olması neticesinde partnerinin ilişkiden duyduğu zevki artırabilir.
  • Uzun süreli cinsel birlikteliklerde, özellikte Doggy Style pozisyonunda aktif durumda olan erkeği, fiziksel olarak daha az zorlama özelliğine sahiptir.
  • Bazı kadınlar cinsel ilişkide bulunduğu eşinin, Doggy Style şekli ile kontrolü elinde bulundurmasını kendisi için daha canlandırıcı bulabilmektedir.

Eşler cinsel hayatlarının kontrolünü ellerinde bulundurarak tercihlerini seçme şansına sahiptir. Burada önemli olan nokta, eşlerin birbirlerinin tercihlerine saygı duymasıdır. Bununla birlikte, Doggy Style ilişki şekli birtakım bireyler tarafından da hoş bulunmayabilir. Bazı eşler belirli ve kendilerince haklı sayılabilecek sebepler dolayısıyla ilgili cinsellik pozisyonunu sevmeyebilirler. Bu durumdan da anlaşılacağı gibi Doggy Style, bazı dezavantajlara da sahiptir. Sizler için birkaçını sıralayalım;

  • Bazı kadınlar cinsel ilişkilerindeki kontrolün kendilerinde olmaması sebebiyle savunmasız hissedebilmektedir.
  • Eşler arasında Doggy Style pozisyonunda göz teması kurulamadığından bu durum samimi olarak bulunmayabilir.

Cinsellik içeren birlikteliklerde ilişki pozisyonlarının avantajları ve dezavantajları her bir kişiye göre artabilir veya azalabilir. Bu durumda, eşlerin tercihleri ve cinsel ilişkiden beklentileri ön plana çıkmaktadır. Bireyler birbirlerinin isteklerini değersizleştirmeden ve eşlerini incitmeden hayatlarını planlamalıdırlar. Hayatın her alanında çeşitli rollere bürünülüyor ve bu alanlarda bazı sorumluluklar alınıyor. Tüm bu görevlere ek olarak cinsel yaşamı da kontrol altında tutmak önemli. Cinsellikle ilgili düşüncelerinizi, beklentilerinizi ve amaçlarınızı eşinizle çekinmeden paylaşmakta ve birlikte kararlar almakta fayda var.

Doggy Style eski tarihlerden günümüze kadar olan tüm dönemlerde yaşamış insanlar tarafından bilinen bir ilişki şeklidir. İnsanların cinsel hayatlarının bir parçası olan, aynı zamanda sanat tarihine ve müziğe konu olmuş, kişilerin cinsellik içeren birlikteliklerindeki bir ilişki şekli tercihidir. Kişiler cinsel hayatlarında partnerlerinin izin verdiği derecede özgür olmalıdırlar. Cinsellik konusu adı altında, bireylerin tercihlerine ve zevklerine göre şekillenen birtakım cinsel ilişki pozisyonları bulunmaktadır. Ayrıntılı bir şekilde yazıda yer alan, birçok yönden ele alınan, MÖ 2000’li yıllara kadar dayanan Doggy Style da bu cinsel ilişki şekillerinden biridir.

Cinsellik konusu derin ve aynı zamanda ince olan bir durumdur. Önemli noktaları bir kez daha belirtmekte fayda vardır ki; eşler cinsel hayatlarını birlikte yönlendirmelidir. Bireyler arasında bazı noktalarda uyuşmazlıklar elbette yaşanabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken eşlerin birbirlerinin üzerine giderek suçlaması değildir. Bireyler birtakım noktalarda anlaşmaya varamıyorlarsa bu konularda bir uzmandan yardım alınabilir. Hayatlarını birleştiren, tabiri caizse bir elmanın iki yarısı olan eşler, birbirlerinin her konudaki düşüncelerine saygı duymaları gerektiği gibi cinsel yaşamları hususunda da birbirlerine kulak vermelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top