Close

En çılgın gözlük modelleri 2022

En çılgın gözlük modelleri 2022

En çılgın gözlük modelleri 2022

En çılgın gözlük modelleri 2022‘ye bayılacaksınız ,sıra dışı gözlük modelleri, çılgın gözlük modelleri. Lady Gaga görseydi bu gözlüklere bayılırdı. Aşağıda en çılgın ve en güzel güneş gözlüklerini bir araya topladık ve sizinle paylaştık. Bazıları gerçekten çok hoşumuza gitti, bazı güneş gözlükleri ise gözlerimizden şüphe etmemize sebep oldu.

Siz de şaşırmaya hazır mısınız?

Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında dışarı çıkarken tercih ettiğiniz aksesuarlardan biri de şüphesiz ki güneş gözlükleri. Bugünkü blog yazımızda ‘En çılgın gözlük modelleri 2022nin en yeni modelleri bir araya getireceğiz. Geçtiğimiz senelerin modası olan yuvarlak gözlük camları ve geniş renk yelpazesi kullanım alternatiflerinize yenilik katmıştı. Bu sene, gözlük modelleri çok daha çılgın ve sıra dışı.

Cat-eye gözlüklerin devam eden trend duruşuna aynalı gözlük modası da ekleniyor. Gözlük çerçeveleri ile aynı renkte olan bu modeller size farklı bir tarz katacaktır. Şüphesiz ki gözlüğünüzün çerçevesi kullanımı ve görselliği açısından oldukça önemli. 2013 gözlük modelleri içerisinde süslü çerçeveler geniş bir yer tutuyor

Öncelikli olarak en çılgın gözlük modelleri 2022 listemizdeki gözlük modellerinde gördüğümüz süslü çerçeve modası gün geçtikçe pek çok markayı da etkiliyor. Büyük çerçeveli gözlükler, kadınsı duruşları ve modernize hareketliliği ile geçtiğimiz senenin bize kattığı en önemli aksesuarlar.

En çılgın gözlük modelleri 2022 trendi şu an hala  yerini koruyor izlenimi taşımakta. Eğer klasik gözlük çerçevelerinden ve süslemelerinden sıkıldıysanız daha özgün tasarımları da bir arada bulabilirsiniz. Fendi, Versace, Angelo Marani gibi tasarımcıların sergiledikleri ilginç gözlükler ile daha stilize bir tarza yönelmeniz de mümkün hale geliyor en çılgın gözlük modelleri 2022 ve aksesuar seçimlerinize yenilik katacak!

İlginç gözlük modelleri Trendyol

İlginç gözlük modelleri Trendyol! 2022 Yaz’ı gelirken, yeni güneş gözlüğü trendlerini araştırmak ve bu konuda bir yazı düzenlemek hedefiyle çıktığım bu yolda şunu(altını çizerek) belirtmek isterim;

İnternette yoğun araştırmalar sonucu vardığım kanı doğrultusunda; güneş gözlüklerinin hepsi bu sene modaymış! muhtemelen fevkalade barışçıl bir modacı çıkıp; ”Abi ne tartışıyoruz? Aramız açılmasın, bu senenin modası hepimizden her şey olsun!” Demiş, diğerleri de olur vallahi bu sene bir değişiklik yapalım demişler. Başka bir açıklaması olması çok zor.

Gördüğüm kadarıyla yeni moda gözlüklerin tek ortak paydası ise büyük ve eğlenceli olmaları, sanırım artık küçük pratik güneş gözlükleri yasaklanıyor. 

Son senelerde gözle görülür bir çırpınışı olsa da küçük gözlükler sektöre tam manasıyla tutunamadı. Sonuç olarak büyük ve değişik her şey moda gibi. Eğer eski bir gözlüğünüz varsa çok kasmayın, onunla devam edin diyeceğim çünkü her şey gibi eski gözlükleriniz de bu sene çok moda. Tabi siyah Robocop gözlükler hariç, onları artık hiç kimse sevmiyor.

Hal böyle olunca ben de sizlere en yeni ve İlginç  trendleri yazıp, kafa karıştırmadan konuyu tamamlama taraftarıyım, tabi sonunda bir de altın değerinde bonus bölümümüz var. İlginç gözlük modelleri Trendyol da!

Her Şeyin Çifti Makbul, Güneş Gözlüğü Dahil

2022 yılının, üzerinde en çok üzerinde durulan iki güneş gözlüğü modası; çift cam ve alev gölgeli gözlük.  Okuyunca, ilk başta anlaşılması güç olduğu için işi direk İlginç  gözlük modelleri Trendyol da listemize bırakmak daha mantıklı olacak! 

Özellikle çift çerçeve olarak adlandırılan modellerde gözlüğün çerçevesi ve camının kenarlarının üzerine süs olarak geçen ikinci bir detay kullanımı bu senenin koleksiyonlarında sıkça görülüyor. Bunun dışında çift renk, iç içe çerçeveler ve değişik renk uyumları yakalayan çift camlı özgün modeller de bu senenin gözlük modasının en belirgin parçaları konumunda.

En çılgın gözlük modelleri 2022
En çılgın gözlük modelleri 2022

Kenar Süslemeleri bu kadarla kalmıyor!

Bu sene güneş gözlüğü dediniz mi, olay çerçeve ve kenar detaylarında. Hatta detay demek bir nebze az kalıyor. Baştan aşağı süsleme demek daha doğru. Bir de bu senenin modasına o da yetmiyor, bu süslemeler genelde plastik gözlüklerde kullanılıyor. 

Sevgili ülkemize minimal tasarımın dokunup kaçtığı malum, Her zaman için daha taşlı ve büyük eşyalar zengin gösterir algısı da vazgeçilmezimiz olduğu için, moda değilken bile taşlı gözlükler sıkça kullanılıyordu. İşte bu sene onların senesi; taşlı, parlak kocaman gözlükler ve çerçevelerle gezenler eleştirilemeyecek, sözler boğaza düğümlenecek. Etrafta şirinler tadında tek tip, küçük küçük Nurella’lar dolaşacak!

En çılgın gözlük modelleri 2022
En çılgın gözlük modelleri 2022 – En çılgın gözlük modelleri 2022

Zarafetin Vücut Bulmuş Hali

Pembe altın ve pudra pembesi gözlükler 2022’nin açık ara en iyi trendi ve bu trendler sadece İlginç  gözlük modelleri Trendyol da listemizde! Özellikle aynalı pembe altın gözlükler, hem zarif hem şık hem de gösterişli. Yazıya koymak için gözlük araştırmaya biraz daha devam edersem, sanırım gidip kendime alacağım!

Yalnız, bu tip güneş gözlükleri konusunda küçük bir uyarım var; ne olur bu tarz gözlükler aldınız mı iyi bakın ve temiz tutun. Bu gözlükler hep pırıl pırıl olacak! Biraz pislendi mi çok fena gözüküyor. Bu sıkıntıyı seneler önce aynalı altın Ray-Ban modasında yaşadık çünkü bir gençlik rezil oldu böyle.

En çılgın gözlük modelleri 2022
En çılgın gözlük modelleri 2022

Eskilerden Seçmeler

Bu sene de ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında sık sık eski modellerin yeniden kullanımı söz konusu. Aviator gözlükler yeniden moda. Bunun haricinde kedi gözü modası da evrilerek devam ediyor, bu defa kıstas camının yuvarlak olması, sadece çerçeve kedi göz olacak.

Yukarıda gördüğünüz gözlüğü edindiğiniz anda 2022 modasını komple yakalamış hale gelebilirsiniz çünkü; yuvarlak cam, kedi gözü, çift renk ve çift çerçeve. Maşallah hepsi bir arada ama bir pembe altın gözlük değil tabi…2022’nin en beğenilen gözlük modası ise daha eskilerden. Karşınızda yeniden; mermer çerçeve!

En çılgın gözlük modelleri 2022
En çılgın gözlük modelleri 2022

 

Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Güneş gözlüğü modasının sürekli değiştiğini göz önünde bulundurarak hareket etmekte fayda var. Elbette en ucuz gözlük, en iyisidir denemez fakat almadan önce iyi araştırmak gerekir. Pahalı bir güneş gözlüğü alacaksanız da tasarımı, eskimeyecek şekilde olan ömürlük kullanabileceğiniz bir gözlük alabilirsiniz. İlginç gözlük modelleri Trendyol da! Listemizden seçmeyi unutmayın! 

Ama unutmayın bazı klişeler, gerçekten doğru olduğu için sürekli tekrar edilmek suretiyle klişeleşmiştir ve modada önemli olan; insanın kendine yakışanı giymesidir.

scroll to top