Close

En iyi 5 bisiklet markası

En iyi 5 bisiklet markası

En iyi 5 bisiklet markası

En iyi 5 bisiklet markası nelerdir ? Yeni bisiklet alacaklardan gelen ortak sorumuz bu; “En iyi, en rahat, en hafif bisiklet hangisi?”. Keşke gerçek bir yanıtı da olsaydı, bu sorunun. O zaman biz deneyimli bisikletlilerin işi de en az yeni başlayanlar, ilk kez bisiklet alacaklar kadar kolaylaşırdı.

Biz yine de, bu yazımız ile “en iyi 5 bisiklet markası nedir?” sorusuna başarabildiğimiz kadar güvenilir ve geçerli bir yanıt arayacağız. Rahat bisiklet kişiden kişiye değişir peki en iyi 5 bisiklet markası değişir mi? Herkes kendi kişisel özelliklerine, ihtiyaçlarına uygun bisikleti belirleyebilir. Sizde bisiklet arıyorsanız en iyi 5 bisiklet markası listemize göz atmayı unutmayın! 

Beden ölçülerindeki farklılık en önemli ölçüttür. Örneğin, boyları aynı olan iki kişinin bacak iç boyları ya da kol uzunlukları farklı olabileceğinden birincisi için rahat olan, ikincisi için pek de rahat olmayabilir —boy ayarı. Farklı beden ölçüleri için bu örnekler çoğaltılabilir.

Cinsiyet de rahatlığı belirleyen kişisel özelliklerden bir başkasıdır —özellikle sele seçiminde. Bu sav neredeyse selelerin bile bir cinsiyetinin olduğunu ileri sürebilecek düzeye dek geliştirilebilir.

Kullanım yeri ve sürüş tarzı rahatlığı belirleyen bir başka ölçüt. Belki de bisiklet seçiminde ilk karar verilecek soru bisikletin nerede kullanılacağıdır. Daha çok kent içi ulaşımda kullanılacak ise şehir bisikleti ya da bir katlanır bisiklet konfor beklentilerini karşılar. Dağlarda, patika ve şoselerde bir MTB en iyi seçim olur. Asfalt yollarda hız yapmak için ise yol bisikleti seçmek rahatlık ihtiyacını karşılayacaktır.

Sporcular, profesyoneller, performans sürücüleri ihtiyaçlarını karşılayan en hafif bisikleti seçerler bu seçimi yaparken kişilere en iyi 5 bisiklet markası her zaman yardımcı olur. Bunu yaparken unutmamak gerekir ki her bir gram çok önemlidir

Amatörler ve hobi kullanıcıları için ise bisikletin ağırlığının o kadar da önemi olmaz. Beden ağırlığının önemli bir bölümünü oluşturan fazla kiloların yanında bisikletin ağırlığından düşülecek bir 250 gr ya da yarım kilonun hiç bir anlamı yoktur.

Bu yönden bakıldığında hafif bir bedene sahip olmak, hafif bir bisiklete sahip olmaktan hem daha kolay hem daha değerlidir. Bunun için doğru beslenmek —yalnızca pasta ve şekerlemeleri diyetimizden çıkartmak bile— yeterli olabilir.

Hafif bir bisiklet tuzlu bir etikettir. Bu yüzden de beden ağırlığını azaltmak, hafif bir bisiklete harcanacak büyük bütçelerden daha optimist bir çözümdür. İyi bir bisiklet dayanıklı bir kadro ve başka donanımlar demektir. Malzemenin hafiflemesi dayanıklılığının azalmasına yol açar. Dayanıklılıktan çok da ödün vermemek bisikletin kullanım ömrü ve güvenlik için de iyi olacaktır.

Uygun fiyatlı bisikletler

Uygun fiyatlı bisikletler hangileridir? Diye düşünüyorsanız gelin hep birlikte bakalım; Üretimini Türkiye’de yapan bir çok bisiklet markası var. Bu markaların büyük çoğunluğu tüketiciye yabancı bisiklet markalarına nazaran çok daha uygun fiyatlı çözümler sunuyor.

Yerli bisiklet markaları bir yandan cebinizi yormazken diğer yandan yerli üretim bisiklet kullanmak, ülkedeki bisiklet endüstrisine ve bilincine olumlu katkı sağlıyor. Aşağıda liste yerli bisiklet markalarının büyük çoğunluğunu kapsıyor. Uygun fiyatlı bisikletler listesini okuduktan sonra, ithal sandığınız bir çok bisiklet markasının aslında yerli olduğunu fark etmeniz mümkün.

Salcano

Salcano 1975 yılında Salko Bisiklet adıyla İstanbul/Türkiye’de kurulmuştur. Salcano markasını hem Türkiyede hem de yurt dışında yüksek standartlara taşıyarak, bisiklet severlere fiyat-performans odaklı bisikletler üretmektedir. Türkiye’deki bir çok bisiklet markasından farklı olarak Salcano 100’ün üzerinde bisiklet modeliyle, yol bisikleti, dağ bisikleti, şehir ve gezi bisikleti, çocuk bisikleti, elektrikli bisiklet, kar bisikleti, tandem bisiklet ve hizmet bisikleti olarak uygun fiyatlı bisikletler kategorisinde üretim yapmaktadır. Salcano günlük 600, yıllık 150.000 adede yakın üretim kapasitesiyle sektörün Türkiye’deki lider sıralamasında yerini almıştır.

En iyi 5 bisiklet markası
En iyi 5 bisiklet markası

Bianchi

Aslen bir İtalyan markası olan Bianchi, ülkemizde üretimine Accell Bisiklet üretimi ve kalitesi altında devam etmektedir. Ancak İtalyan Bianchi de halen üretime ve satışa devam etmektedir. Bu kapsamda Accell Bisiklet ile İtalyan Bianchi firmaları sektörde birbirlerine rakip haline gelmişlerdir.

Buna karşın Bianchi markasının yanı sıra başka markalarıyla da ön plana çıkan Accell Bisiklet, üretimlerini Manisa’da bulunan 37.196 metrekare büyüklüğündeki tesislerinde meydana getirmektedir ve Uygun fiyatlı bisikletler konusunda cebimize dost olmaktadır.

Bianchi markası altında yol bisikleti, şehir bisikleti, dağ bisikleti ve çocuk bisikleti olarak 4 farklı alanda üretim yapılmaktadır. Tasarımlarında İtalyan dizaynı esintileri taşıyan Bianchi, bu özelliğiyle elit bisiklet pazarında itibarını yıllardır korumuştur.

En iyi 5 bisiklet markası
En iyi 5 bisiklet markası

Ümit Bisiklet

Türkiye’nin en çok satılan bisiklet markası olma adımını 1983 yılında atan Ümit Bisiklet, müşteri odaklı ve şeffaf olmayı kendisine misyon haline getirmiştir. Dağ bisikleti, şehir bisikleti, katlanır bisiklet, çocuk bisikleti, çift amortisörlü bisiklet, bmx bisiklet alanlarında üretim yapan Ümit Bisiklet, özellikle çift amortisörlü bisikletleriyle genç bisiklet severlerin odak noktası olmuştur.

Üretiminin büyük kısmını çelik kadrolu bisikletler oluşturan Ümit bisiklet, uygun fiyatlı bisiklet çözümleri konusunda Türkiye’de lider marka olarak yerini korumaktadır. Aynı zamanda UMT ve Coranna isminde iki markası dağa bulunan Ümit Bisiklet, Türkiye’de lisanslı çocuk bisiklet üreten tek marka olma unvanını da barındırırken uygun fiyatlı bisikletler listesinin en vazgeçilmezidir.

En iyi 5 bisiklet markası
En iyi 5 bisiklet markası

Mosso

Uygun fiyatlı bisikletler çözümünü üreten Ümit Bisiklet’in Taiwan asıllı Mosso Bikes ile yaptığı iş birliği sayesinde ülkemizde satışa sunduğu Mosso Bisiklet, 2012 yılından beri adından çokça söz ettirmiştir.  Ümit Bisiklet, Mosso’yu amiral gemisi olarak kabul edip, elit bisiklet pazarına girmek için büyük bir adım atmış, meyvelerini ise aynı sene gerçekleştirdiği büyük satışlar ve geri dönüşlerle toplamıştır.

En iyi 5 bisiklet markası
En iyi 5 bisiklet markası

Bisan

Türkiye’de üretim yapan ilk bisiklet markası olan Bisan, 1963  yılında Dr. Enver Ören tarafından İzmir’de kurulmuş olup, bisikletçiliğin ve bisiklet sektörüne ait girişimciliğin öncüsüdür. 64.000 m² kapalı alan olarak kurulu fabrikasında bisiklet, motosiklet ve yedek parça üretimi yapan Bisan, günlük 450 bisiklet üretim kapasitesine sahiptir.

Dağ bisikleti, yol bisikleti, şehir ve gezi bisikleti, fitness bisikleti, çocuk bisikleti, elektrikli bisiklet ve hizmet bisikleti olarak geniş bir yelpazede üretim yapan Bisan, aynı zamanda daha küçükler için bebek bisiklette  üretmektedir. Sektörün öncülüğü gibi büyük bir konuma sahip olan Bisan, sektördeki itibarını korumakta ve geniş AR-GE ekibiyle teknolojinin peşini bırakmamaktadır.

En iyi 5 bisiklet markası
En iyi 5 bisiklet markası

 

scroll to top