Close

En iyi matkap markaları 2022

En iyi matkap markaları 2022

En iyi matkap markaları 2022

En iyi matkap markaları 2022 nin en çok arananlardan.. Matkap; ister profesyonel, ister amatör her tür tadilat işinde günümüzde en sık kullanılan yardımcı elektrikli el aletleridir. Senin için en iyi matkap hangisi? En iyi matkap markaları 2022 listesi nelerdir ?

Sende matkap veya akülü (şarjlı) vidalama almayı düşünüyorsan ya da genel bilgi edinmek istiyorsan içeriğimize göz atabilirsin.

Matkaplar genel olarak delme amacı ile kullanılır ancak günümüzde matkaplar, delmenin yanı sıra vidalama, karıştırma gibi birçok farklı ihtiyaca dolaylı olarak cevap vermektedir.

Bu sebeple yardımcı ekipmanlar her türlü eylemi gerçekleştirdiğimiz matkap ve akülü (şarjlı) vidalamaları bir arada değerlendireceğiz. Belki senin için en iyi matkap hangisi sorusuna cevap bulabilirsin. En iyi matkap markaları 2022 listesini aşağıda paylaştım.

Kablolu Matkap: 

Adı üzerinde bir kabloya sahip olan ve çalışması için elektriğe ihtiyaç duyan matkap çeşididir. Gücü yüksek olan bu matkaplar ile zor işlerin üstesinden kolayca gelirsiniz ancak sahip olduğu kablo nedeni ile çalışma alanınızı oldukça kısıtlar. 

Elektrik bulabildiğiniz sürece uzun zaman kullanabilmeniz, yüksek güç üretmesi ve dayanıklı yapıları bu matkapların belirleyici özelliğidir. En iyi matkap markaları 2022 nin en çok arananlarından 

Şarjlı Matkap, Vidalama: 

Şarjlı matkaplar günümüzde iyice yaygınlaşan ve çok tercih edilen, genel kullanıma hizmet eden oldukça pratik ve kullanışlı aletlerdir. 

Sizi herhangi bir kaynağa bağlı olmaktan kurtaran, özgür bırakan şarjlı matkapları istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Herhangi bir kablosunun olmaması sizi karışıklıktan kurtardığı gibi yükseklik, uzaklık ve dar bölgelere ulaşmanızda büyük kolaylık sağlar. 

Akülü matkap ve akülü vidalamalar genel olarak delme veya vidalama anında güç ve hız ayarı yapmanıza izin verdiğinden kullanımı oldukça yararlı hale getirirler. 

Şarjlı matkap ve vidalamaların en önemli ayırt edici özelliklerinden biri akü ve pillerinin ne kadar uzun süre dayandığıdır. 

Dezavantaj olarak kablolu matkaplara göre çalışma alanınıza göre güç yeterliliği konusunda tatmin edemeyebilir. 

Darbeli Matkap: 

Darbeli matkaplar ise genellikle profesyonel kullanımlarda öne çıkan dönme esnasında aynı zamanda darbe etkisi ile sert zemine delik delme işlemini daha kolay gerçekleştiren aletlerdir. Ağırlıkları matkaba göre fazla olan darbeli matkaplar güçleri ile ön plana çıkarlar. En iyi matkap markaları 2022 nin gözdelerinden.

Neden Şarjlı Matkap Almalıyım?

İnsanlar eskiden yapı işleri için ağır ekipmanlara ihtiyaç duyardı. Neyse ki teknolojik gelişmeler bu aletleri, güvenliklerinden ve işlevlerinden ödün vermeden daha kompakt hale getirdi.

Şarjlı matkaplar da bu aletlerin en başında geliyor. Her evin sahip olması gereken ve genel olarak en çok ihtiyaç duyulan aletlerden biri şarjlı matkap. Duvarlarda delik açmak, avize takmak, tablo sabitlemek gibi işlerde kullanılırken, kurulumunu kendimiz yaptığımız mobilyaların da kurulumlarını hızlandırıyor. 

Uygun fiyatlı matkap makineleri 

Uygun fiyatlı matkap makineleri Hangileridir? Matkap, her evde kesinlikle bulunması gereken en önemli araçlardan biridir. Ayrıca bu aleti kullanmak için illaki bir “usta” olmanıza gerek yoktur. Duvara şık bir tablo asmak için çivi çakmaktan, çeşitli kurulumsuz gelen mobilya siparişlerinizi kurmaya kadar yardımcı olurlar.

Bir matkap satın almak istiyorsanız, özelliklerini, neler yapabildiklerini ve hatta tasarımlarını incelemeniz gerekir. Uygun fiyatlı matkap makineleri Hangileri ? Bunlardan daha önce vermeniz gereken karar ise kablolu matkap mı, kablosuz matkap mı alacağınızdır.

Bu yazımızda sizler için uygun fiyatlı matkap makineleri neler ?  İlk tercihiniz olması gereken şarjlı matkapları inceleyeceğiz. Kendinize en uygun ürünü bulabilmeniz için en iyi şarjlı matkapları incelediğimiz  Uygun fiyatlı matkap makineleri tavsiyeleri listesi oluşturduk. Şimdi dilerseniz listemize geçmeden önce şarjlı matkapların ne gibi faydaları var sizlere kısaca anlatalım.

Matkaplar ve akülü vidalamalar ile ilgili genel bilgilerden sonra, artık piyasada satılan markaları inceleyerek fikir sahibi olabiliriz.  Çok sayıda marka ve model satılmakta olup mümkün olduğunca sizinle tanıştırmaya çalışacağız.

Bundan sonrasında sizin için Uygun fiyatlı matkap makineleri hangisi sorusuna cevap vermeniz dileği ile. İyi okumalar.

Not: Matkap markaları sıralaması, markaların ürünlerinin kalitesini göstermemektedir. Bu listede, ilk sırada yer alan markanın ürünleri en kaliteli, son sırada yer alan markanın ürünleri kalitesiz gibi bir sonuç yoktur.

Liste, markaların bilinirlikleri, internette kullanıcıların yaptığı arama sayıları gibi kriterlere göre hazırlanmıştır. Bilgi ve satın alma linkleri, firmaların kendi siteleri ve çok kullanılan alışveriş sitelerinden derlenmiştir.

 

Pro JCB Plus X-torq Jsr

Pro JCB Plus X-torq Jsr oldukça güçlü ve pratik tamirat çözümleri sağlayan bir şarjlı matkap modeli. Compact Darbe Vuruş özelliği beton ve ahşap gibi yüzeyleri zorlanmadan delebiliyor. Oldukça güçlü bir motora sahip ve X-TORQ motor koruma teknolojisi  teknolojisi sayesinde motorda meydana gelebilecek yanma veya bozulma gibi sorunların önüne geçiyor. İçerisinde bulunan 2 adet 5 Ah sadece 30 dakikada tam olarak şarj oluyor. Pro JCB Plus X-torq Jsr 540-2400 RPM aralığında dönüş hızlarına sahip. 75 Nm tork ile oldukça güçlü ve sadece 1.6 kg ağırlığa sahip.

En iyi matkap markaları 2022
En iyi matkap markaları 2022

Graizer 32V 5 Ah Sjs

Graizer 32V 5 Ah Sjs çift metal şanzımana ve 2 aküye sahip güçlü bir şarjlı matkap modeli. Vidalama ve delme modları olmak üzere 2 moda sahip. Delme modunda çalışırken aşırı ısındığında motoru korumak için otomatik olarak kapanma işlevine sahip. Bu özelliği ile motorun yanması gibi arızaların önüne geçiyor. XR bataryaları ile kesintisiz 1 saatlik çalışma süresi sağlıyor. Üstelik sadece 30 dakikada tamamen şarj oluyor. Dakikada 650 ile 1950 devir aralığında çalışabilen Graizer 32V 5 Ah Sjs maksimum 80 Nm tork ile oldukça güçlü. Otomatik mil kilidi, elektrikli fren LED çalışma ışığı ve akıllı batarya göstergesi gibi işlevleri ile bir şarjlı matkaptan beklenen tüm özellikleri sağlıyor

En iyi matkap markaları 2022
En iyi matkap markaları 2022

Bauer Power Tools

Bauer Power Tools 32 Volt 5.0 Amper Şarjlı Matkap uygun fiyatı ve üst seviye özellikleri ile iyi bir fiyat performans ürünü. Hem şarjlı tornavida olarak hem de darbeli matkap olarak beklentileri fazlasıyla karşılayabilecek özelliklere sahip. 2 vitesli şanzımanı ile ahşap, tuğla ve metal yüzeylerde iyi bir performansa sahip. Dakikada 7650 ve 22100 arası darbe sayısı ile oldukça güçlü bir model. 80 Nm tork gücü ile en zorlu yüzeylerde bile kolayca çalışabiliyor. Değiştirilebilir dönüş yönlerine sahip olması ile çalışırken kolaylık sağlıyor. Çift batarya yapısı ile uzun bir çalışma süresine sahip. Hızlı uç değiştirme özelliği ile oldukça pratik ve sadece 1.4 kg ağırlığı ile kolayca taşınabilir. Bauer Power Tools 32 Volt 5.0 Amper Şarjlı Matkap evinizde yapacağınız tadilatlar, mobilya sökme ya da takma gibi işlerde kolaylık sağlayan uygun fiyatlı bir şarjlı matkap modeli. 

En iyi matkap markaları 2022
En iyi matkap markaları 2022

Leopard Lxt3650

Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi görünen Leopard Lxt3650 uygun fiyatına rağmen profesyonel özellikler barındıran bir şarjlı matkap modeli. 36V 5Ah çift batarya sistemi sayesinde uzun bir çalışma süresine sahip. Otomatik kilitleme özelliği ile uç değiştirmek oldukça pratik. 80 Nm tork gücü en sert yüzeylerde bile kolayca çalışabilmesini sağlıyor. Değişken hız özelliği, elektrikli freni, tutuşu kolaylaştıran kauçuk kısımları ve led çalışma ışığı ile son derece ergonomik ve konforlu. Konfor demişken yalnızca 1.4 kg ağırlığı ile kolay taşınabilmesinin yanında tek elle bile rahatlıkla kullanılabilir. 

En iyi matkap markaları 2022
En iyi matkap markaları 2022

 

scroll to top