Close

En iyi 5 magnezyum ilacı

En iyi 5 magnezyum ilacı

En iyi 5 magnezyum ilacı

En iyi 5 magnezyum ilacı Hangisi ? Magnezyum, bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığımız için büyük önem taşıyor. Buna rağmen sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve gıdaların besin değerlerindeki düşüş, birçok kişide magnezyum eksikliğine yol açıyor.

Bütüncül sağlığın sıkı sıkıya bağlı olduğu bu mineralin yetersizliği ise ancak doğru takviyeler ile doldurulabilir. Bunun için birçok farklı formu olan magnezyum takviyelerinden bedenin ihtiyacına en iyi cevap verecek olanı seçmek gerekir.  En iyi 5 magnezyum ilacı Neler ? sizin için en doğrusunu öğrenmek için okumaya devam edin!

Magnezyum çoğu sağlık sorunu için önerilir. Çünkü vücudumuzda birçok farklı kritik işlemlerde rol alır. Vücutta görev aldığı biyolojik reaksiyon sayısının 300 den fazla olduğu bilinmektedir. Özellikle ilerleyen yaşla magnezyum eksikliği artmaktadır. Kadınlarda eksiklik erkeklere göre daha yaygındır.

Düşük magnezyum seviyesi ile osteoprozis, yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı, kalp hastalıkları, diyabet, felç arasında bağlantı bulunmaktadır. Magnezyum eksikliği oldukça yaygındır. En iyi 5 magnezyum ilacı Listemize göz atmayı unutmayın.. 

MAGNEZYUM EKSİKLİĞİ NEDENLERİ:

  • Günümüzde çoğu insan besinlerden yeterli magnezyum alamamaktadır. Temelde bu kişinin tükettiği besinlerin kaliteli besin kaynakları yerine daha çok paket gıdalara doğru kaymasından kaynaklanmaktadır.
  • Yediğimiz gıdaların da bozulmasından dolayı (Yediğimiz besinlerin içerdikleri magnezyum topraktan gelmektedir. Artık topraklarımızda uygulanan yanlış tarım yötemlerinden dolayı gıdalar eski besinsel zenginliğini koruyamamaktadır. ) bunlarla beslendiğimizde magnezyum eksikliği görülmektedir.
  • Alkol kullanımı
  • Asitli gıdaların tüketimi (kola,soda vs magnezyumun emilmesini engeller.), kahve ve çay tüketimi (magnezyumun emilmesini engeller.) Kafein kullanımı da ayrıca magnezyum eksikliğine neden olmaktadır.
  • Bazı hastalıklarda; Bağırsak hastalıklarınız var ise chron ,ülseratif kolit vb. (emilim bozuk olduğundan), diyabet hastasıysanız (kullanım fazla olduğundan) magnezyumunuzun düşük olma ihtimali yüksektir.
  • Bazı ilaçlar; Mide ilaçları kullanımı, antibiyotikler, kortkikosteroidler, diüretikler
  • Ayrıca artık toksisiteden, çevresel, fiziksel, kimyasal ve ruhsal streslerden ötürü magnezyum ihtiyacımız da giderek artmaktadır.

SONUÇ; Bir yandan ihtiyacımız artarken diğer yandan besin yoluyla aldığımız magnezyum giderek azalmaktadır.

Hangi Magnezyum Çeşidi Neye İyi Gelir?

En çok kullanılan magnezyum çeşidi magnezyum sitrattır. Kolay emilimi sayesinde kabızlığı engelleyerek vücudun mineral ihtiyacını karşılar. Benzer şekilde magnezyum oksit de sindirim sorunları ve kabızlık tedavisinde ek takviye olarak verilebilir. Ters durumlardaysa müshil olunması için magnezyum malat kullanılabilir. 

Magnezyum klorür; kas sorunlarını tedavi etmek, vücudun magnezyum seviyesini yükseltmek için kullanılır. Magnezyum laktak diyetlerde kullanılan ve diğerlerine oranla daha yüksek miktarda alınan grubu oluşturur. Tansiyon ve şeker dengesini sağlamak amacıyla en güzel etkiyi magnezyum taurat gösterir. Ayrıca magnezyum orotat kalp sağlığını korumak amacıyla kan ve damarlarda enerji üretimini sağlar. 

Magnezyum L-treonat birden fazla etkiye sahiptir. Bunlardan en önemlisi beyin sağlığını koruması, iyileştirmesidir. Ayrıca unutkanlık, depresyon ve halsizlik için kullanıldığında güçlü etki gösterebilir. Stres için magnezyum sülfat takviyesi de yapılabilir. Ayrıca kas ağrıları üzerinde de etki gösterdiği için magnezyum klorür ile birlikte kullanılabilir.

Magnezyum glisinatın en büyük etkisi sakinleştirici özelliğine sahip olmasıdır. Pek çok psikolojik rahatsızlığın belirtilerini hafifletmek için kullanılabilir. Uyku düzeni kazanılmasına yardımcı olarak stresi azaltır. Ancak hiçbir magnezyum çeşidi doktor önerisi alınmadan kullanılmamalıdır. En iyi 5 magnezyum ilacı listemizi inceleyip doktorunuza danışmayı unutmayın 

Magnezyum ilacı ne işe yarar ? 

Magnezyum ilacı ne işe yarar ? Magnezyum, insan vücudunda en bol bulunan dördüncü mineraldir. Vücudunuzun ve beyninizin sağlığında birkaç önemli rol oynar. Bununla birlikte, sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olsanız bile, yeterince alamayabilirsiniz. 

Eksik kalan mineraller önemsiz gibi dursa da aslında eksikliklerinin vücudumuzda yaşattığı kötü durumlar zamanla kendini göstermektedir. Bunlara dur demek ve daha sağlıklı bir yaşam için gıda takviyeleri olmazsa olmazımız. İşte Magnezyum ilacı ne işe yarar ? Diyenlere ve magnezyumun kanıta dayalı yararları ve en iyi magnezyum takviyeleri neler diye düşünenler buraya.. Magnezyum ilacı ne işe yarar ? sizler için listeledik!

Magnezyumun ana rollerinden biri, enzimler tarafından sürekli olarak gerçekleştirilen biyokimyasal reaksiyonlarda bir kofaktör veya yardımcı molekül olarak hareket etmektir. Magnezyum vücuttaki biyokimyasal tepkimelerin düzenlenmesinde önemli rol sahibidir. 

Diğer yandan egzersizlerde de performans artırıcı etkisi vardır. Magnezyum, kan şekerinin kaslarınıza taşınmasına ve egzersiz sırasında birikip yorgunluğa neden olabilecek laktatın atılmasına yardımcı olur. 

Araştırmalar, onunla takviye edilmesinin sporcular, yaşlılar ve kronik hastalığı olan kişiler için egzersiz performansını artırabileceğini göstermiştir. Magnezyum beyin fonksiyonu ve ruh hali üzerinde kritik bir rol oynar ve düşük seviyeler, artan depresyon riskiyle bağlantılıdır.

Bununla birlikte magnezyum oranı düşük kişilerde migren görülme oranı yüksektir. Migren baş ağrıları ağrılı ve zayıflatıcıdır. Sıklıkla mide bulantısı, kusma ve ışığa ve sese karşı hassasiyet meydana gelir.

 

Tab Magnimore Plus 

Tab Magnimore Plus magnezyum içeren takviye edici tablettir. İçeriğinde magnezyum asetil taurat, magnezyum bisglisinat, magnezyum malat ve elementel magnezyum bulunmaktadır. Güçlü bir magnezyum takviyesi olan Tab Magnimore Plus’ın sabah kahvaltıdan 2 saat sonra günde 1 kez 2 tablet alınması önerilmektedir

En iyi 5 magnezyum ilacı
En iyi 5 magnezyum ilacı

VeNatura Magnezyum Bisglisinat

VeraNatura Magnezyum Bisglisinat takviye edici gıda, her tabletinde 120 mg magnezyum bisglisinat içermektedir. Vegan bir üründür. Kullanım tavsiyesi olarak günde 2 tablet alınması önerilmektedir.

En iyi 5 magnezyum ilacı
En iyi 5 magnezyum ilacı

Altapharma Magnezyum + Kalsiyum + D3

Altapharma, magnezyum, kalsiyum ve vitamin D3 içeren kompleks bir takviyedir. Kullanım tavsiyesi olarak günde 1 tablet alınması önerilmektedir..bu takviye Magnezyum ilacı ne işe yarar ? Sorunuza kendiliğinden cevap oluyor..

En iyi 5 magnezyum ilacı
En iyi 5 magnezyum ilacı

Solgar Magnezyum Sitrat

Solgar magnezyum sitrat oldukça emilebilir bir magnezyum türüdür. Şeker ve nişasta içermediği gibi, gluten, maya, buğday, soya ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenleri de içermez. Üretiminde renklendirici, yapay aroma, tatlandırıcı gibi bileşikler kullanılmamıştır. Vegan ve vejetaryen kullanıma uygundur. Kullanım tavsiyesi olarak günde 1 tablet yemekle birlikte alınması önerilir. 

En iyi 5 magnezyum ilacı
En iyi 5 magnezyum ilacı

 

Ncs Kalsiyum Magnezyum Çinko Takviyesi

Ncs kalsiyum, magnezyum ve çinko kompleks gıda takviyesidir. İçeriğinde kalsiyum karbonat, magnezyum taurat, çinko glukonat, vitamin K ve vitamin D bulunmaktadir. Kullanım önerisi olarak günde 1 tane tok karına alınması önerilir.

En iyi 5 magnezyum ilacı
En iyi 5 magnezyum ilacı

Magnezyum Açısından Zengin Besinler 

Magnezyum ilacı ne işe yarar ? Neler iyi gelir ? Ne yenmelidir ? 

  • Kuruyemişler: Magnezyum kaynağı olarak bilinen kuruyemişler günlük magnezyum alımına katkı sağlamaktadır. Özellikle badem, fıstık ve kaju ciddi oranda magnezyum içermektedir. 
  • Yağlı Balıklar: Yağlı balık türü olan somon, uskumru gibi balıklar magnezyum yanında, potasyum, B12 ve selenyum açısından da oldukça zengindir? 

 

scroll to top