Close

Haşere önleme için 10 ipucu

Haşere önleme için 10 ipucu

Haşere önleme için 10 ipucu

Haşere önleme için 10 ipucu nedir? Her türlü zararlıyı ve ürpertici böcekleri evinizden kovmak neredeyse imkansızdır, ancak daha az davetkar hale getirmek ve istiladan kaçınmak için yapabileceğiniz çok şey vardır. Özellikle yaz, zararlıların ürediği ve istilaların daha muhtemel olduğu, özellikle pencerelerimiz açık olduğu için evlerimize daha erişilebilir olduğu zamandır.

Zararlıları uzak tutmak için bazı genel kurallardan şimdi direk olarak bahsedeceğiz. Haşere önleme için 10 ipucu nedir? Çok daha fazlası için bildirimlerimizi açmayı ve bizleri takip etmeyi unutmayınız. Bildirimlerinizi açarak ilk önce haberdar olabilir ve en iyi içerikleri kaçırmayabilirsiniz.

O zaman şimdi hep birlikte haşere önleme için 10 ipucu nedir? Sorumuzun cevabını almak için yola koyulalım ve uzmanlardan aldığımız tavsiyelere göz atmaya başlayalım. Böcekleri korkulu rüyanız haline getirmeden önce bu haşere önleme için 10 ipucu tavsiyelerimizi okuduğunuzdan emin olun. Hadi başlayalım. Sağlıkla kalın.

Haşere önleme için 10 ipucu
Haşere önleme için 10 ipucu
  • MF Botanik Vera-neem Böcek Ilacı Haşere Önleyici Yaprak Temizleyici Unlu Bit Ilacı 500 Ml dop9144578igo
  • Bayer Hamam Böceği Jeli 20 g Maxforce Kokusuz Böcek Ilacı Jel 123123
  • Chrysamed Böcek Ilaçı 500 ml Kene Bit Pire Spreyi HBV00000911CG

Böceklerden korunma yolları

Böceklerden korunma yolları nelerdir? İlk önce lütfen panik yapmayın! Böceklerden korunma yolları, evinizdeki böcekler veya dışarıdayken olan böcekler açısından farklılık gösterecektir. Örnek verecek olursak hindistan cevizi yağını böceklerden korunma yollarından biri olarak düşünebilirsiniz. Özellikle yemeklerinizi ve içeceklerinizi kapalı tutmak en önemli haşere önleme için 10 ipucu listemizden bir tanesidir.

Doğal, esansiyel yağların gücünü asla hafife almamak gerekir. Evde ise tarçın kullanmak böceklerin uzaklaşmasını sağlayabilir. Mesela limon kabukları ise örümcekler ile başı dertte olan kişiler için önerilen yöntemlerden bir tanesidir. Haşere önleme için 10 ipucu listemizde şimdi anlatacağımız gibi evlerinizin tozsuz bir ortam olması yani düzenli olarak temizlenmesi çok büyük bir önem taşımaktadır. Ayrıca her evde olabileceği gibi pencerelere sineklik veya böceklik benzeri engelleyiciler takmak gerçekten rahatlık verebilir. Böceklerden korunma yolları nelerdir?

Haşere önleme için 10 ipucu
Haşere önleme için 10 ipucu
  • Detan Maxi Böcek Ilacı 250 ml 8693239206262
  • Raid Böcek Öldürücü Max Sprey 300ml 31552020
  • Bayer K-othrine Böcek Ilacı 500 Ml- 2 Adet 4717930602414

Sıkı bir birlik tutun

Düzenli olarak temizlenen bir evin çoğu zararlıya çok az çekiciliği vardır. Artıkları örtün ve zeminleri ve çalışma yüzeylerini kırıntılardan uzak tutun. Bir el vakum yüzeylerde temizlik hızlı nokta için ideal ve güzel bir paspas yatırım yapmak çok etkili katlardan dökülen temiz tutmanızı rica ediyoruz.

Havalandırma

Havalandırma ve kuru bir atmosfer şarttır. Mümkün olan her yerde pencereleri açın ve hava tuğlalarından giren zararlılardan endişe ediyorsanız, hava tuğlalarındaki havalandırma deliklerini tıkamak için cazip olmayın, zararlıları dışarıda tutacak, ancak yine de havanın dolaşmasına izin vereceğinden ince tel örgü ile örtün.

İyi bir elektrikli süpürgeye yatırım yapın

Güçlü bir vakum, pire ve halı böcekleri gibi çok küçük zararlıların halınızdan çıkarılmasına yardımcı olabilir. Daha iyi hava kalitesi için HEPA filtre veya S sınıfı filtrasyon sistemine sahip olduğundan emin olun. İstilasınız varsa, toz torbasını düzenli olarak atın veya her kullanımdan sonra toz haznesi içeriğini bir dış hazneye boşaltın ve elektrikli süpürgeyi silin.

Pire tedavisi

Düzenli pire tedavileri ile evcil hayvanlarınıza iyi bakın veterinerden kaliteli bir ürün satın alın. Ya da sık sık unuttuğunuz bir şeyse, düzenli teslimatlar için kaydolabileceğiniz bir abonelik pire tedavisi arayın, böylece posta kutunuzdan her geldiğinde bir tedavi uygulama zamanının geldiğini hatırlatın.

Hemen bir yargıya varmayalım

Sadece evinizde bir böcek fark ettiğiniz için, bir istilasınız olduğu anlamına gelmez, yanlışlıkla içeri girmiş olabilir ve kendi başına gidebilir! Göz etkinliği devam. Bir istila varsa yerel yetkilinizi arayın, bu özel bir şirketi doğrudan aramaktan daha ucuz olacaktır.

Haşere önleme için 10 ipucu
Haşere önleme için 10 ipucu
  • Endiket Bayer K-othrine Sc /yeni Tarih Yeni Ambalaj/ Konsantre Haşere Ilacı 50cc Hamamböçeği Böcek Ilacı sc50ml
  • Bayer Pire – Kene – Bit – Genel Haşere Ilacı Böcek Ilacı *50 gr * Solfac Wp 10 121212
  • Chrysamed Böcek Ilacı Insektisit 2 Lt 152-1-TY-2806

Kutuları izle

Yaz aylarında açık havada meşrubat kutularından yudumlamayın: bir yaban arısı içeri girmiş olabilir. Bir bardağınız yoksa ve bir kutudan içmek tek seçenekse, bu kullanışlı böcek ekranları eşekarısı içeri girmeyi durdurmak, serin çantanızda veya piknik sepetinizde saklamak için iyi bir yoldur.

Mühürle

Mühür gıda paketleri açtı ve gitti. Bir şey atmayın. Tüm açık yiyecekleri plastik gıda saklama küvetleri veya cam saklama kavanozları gibi hava geçirmez kaplarda ideal şekilde saklayın. Bir servet harcamanıza gerek yok, eski reçel kavanozlarını ve dondurma küvetlerini yiyecek depolamak için yeniden kullanabilirsiniz.

Işıklar

Yetişkin böcekler, güveler ve birçok türden diğer böcekler ışığa doğru uçarlar, bu nedenle pencereleriniz açıksa ve ışıkları yaktıysanız, istilayı önlemek için perdeleri çizmeye veya panjurları aşağı çekmeye çalışın.

Yaz depolama

Yünleri yaz boyunca düzgün bir şekilde saklamadan önce yıkayın veya kurulayın, bu da güve istilasından kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Bahar temizliği yapmak

Nadiren kullanılan dolapları ve depolama alanlarını yılda birkaç kez iyice temizleyin, ayrıca mobilyaların altında vakumlama yapın, bu daha az kullanılan alanları düzenli olarak rahatsız edin ve iyice temizleyin, onları zararlılara daha az çekici hale getirecektir.

scroll to top