Close

En iyi 5 tarot destesi

En iyi 5 tarot destesi 

En iyi 5 tarot destesi 

En iyi 5 tarot destesi görsellikleri, tasarımları, renk uyumları, canlılıkları ve gösterişleri ile gerçekten büyülüyor. Ancak unutmamak gerekir ki desteler de kişi seçer. Yani bir tarot destesi ile bütünleşememiş olmanız uyuşamamış olmanız (enerji olarak) çok normal olabilmektedir. Üzülmeyin, deste zamanı geldiğinde sizi seçecektir, size gülümseyecektir ve hissettirecektir.

Bir kart seç, herhangi bir kart. Geleceğini falan haber verecek gibi değil! (Olur.) Sizi hayatınızın en önemli 78 kartıyla tanıştırayım: tarot kartları. Bilirsin, Güneş, İmparatoriçe ve (aslında o kadar değil) korkunç bir şekilde ölüm. En iyi 5 tarot destesi için hazır mıyız?

Tarot desteleri, özellikle Rider-Waite-Smith (orijinal deste) destesine dayananlar (şu anda bir tarot kartı hayal ediyorsanız, muhtemelen bu desteden) tipik olarak iki kart grubuna sahiptir: küçük Arcana ve büyük Arcana. Major Arcana, 0’dan 21’e kadar numaralandırılmış 22 karta sahiptir ve bunlar daha geniş yaşam alanlarını temsil eder (ölüm bunlardan biridir, ancak bir tarot okumasında, gerçek ölüm ölümünden ziyade dönüşümü temsil etme olasılığı daha yüksektir).

Diğer 56 karta küçük Arkana denir ve günlük denemeleri ve yaşam sıkıntılarını gösterirler. Dört grup olarak Tılsımlar, Kılıçlar, Asalar ve Kupalar olarak ayrılırlar. Bu kartların Kupa üçlüsü, değnek Kralı, Kılıç ası vb. isimleri vardır.

Kitle fonlaması kampanyaları, indie tasarımcıları ve bildiğiniz internet sayesinde, muhtemelen her zamankinden daha fazla tarot destemiz var. Temsil, yaratıcılık ve tüm bu iyi şeyler söz konusu olduğunda bu harika bir haber. İlk tarot desteniz için alışveriş yapıyorsanız, sizinle konuşan desteyi seçin. Güzel sanatlara sahip birini, size benzeyen figürlere sahip birini veya özel ilgi alanlarınızı yansıtan birini arayabilirsiniz (belki kediler gibi?).

Ancak yine de bir fikriniz yok ise biz sizlere fikir olsun diye en iyi 5 tarot destesi listesi zaten hazırladık. Her türlü şey için tarot kartlarını kullanabilirsiniz. Kendini geliştirme, meditasyon ve karar vermeyi düşünün. (Ayrıca bakınız: ekibinizle ve gül koleksiyonunuzla takılmak.)

Tarot kartları bir ayna gibi çalışır, eğer bu ayna sihir olsaydı: sizin için ne anlama geliyorsa, daha iyi bir yaşam sürmenize yardımcı olmak için içsel bilgeliğinizi ve benliğinizi yansıtırlar. Terapide bile kullanıldılar. Beni kaydettirin. Kendini geliştirme Kraliçesi olmak istiyorum!

Hangi Tarot kartı en güçlü?

Hemen hemen tüm tarot oyunlarında, Joker en değerli kartlardan biridir. Anlamı olarak ise, Joker tarot kartı, büyük arkana’daki ilk karttır, hayatın tüm yolculuklarındaki ilk adımı sembolize eder. Bunu akılda tutarak, bu kartın en çok yeni bir başlangıç anlamına gelmesi ve yepyeni bir maceraya ilk adımı atması şaşırtıcı değildir.

Joker, bir şeyin hayata yeni başladığını gösteren en güçlü kartlardan biridir. Kötü geçmişten kurtulmak ya da büyük bir geleceğin başlangıcı için her şey olabilir. Joker kartların yolculuğu 0 ile başlar ve hayatınıza beklenmedik ve yeni bir macera gösteren 22 ile sona erer.

Ancak değerlendirmeler çok farklı şekillerde ve anlamlarda yorumlanabilmektedir. Bu tamamen kişinin ne sorusu sorduğu ile alakalıdır. Sorduğunuz soruya göre asıl anlamından maddeler çıkartırsınız. Bu şekilde şekillenir. Diğer bir örnek olarak Büyücü kartı, genel anlamıyla olduğu gibi, aşktaki Büyücü tarot anlamı, şeylerin tezahür ettiğini gösterir. Beceri, yaratıcılık, arzu ve kararlılık aşkta başarı getirecektir. Aşkı arıyorsanız, Sihirbaz harekete geçmenizi ve arzu ettiğiniz biriyle tanışmak için fırsatlar yaratmanızı önerir.

Tarot deste çeşitleri

Tarot deste çeşitleri içerisinden sizlere en güzel 5 tanesini büyük bir özen ile seçtik. Ancak kendi tarot destenizi siz de seçebilirsiniz. Mesela hissederek. Hissetmek için gezinin, bakın, dinleyin, konuşun, dokunun veya sadece gözlerinizi kapatarak odaklanın. Bulacaksınız. Tarot deste çeşitleri günümüzde oldukça fazladır ve çok gelişmiştir.

Oh ve onlar, um, gerçekten çok güzeller. Onları okumayı öğrenmek (seni görüyorum, kendine yeten bir yıldızsın) ya da oturma odanı canlandırmak istiyorsan, aralarından seçim yapabileceğin çok fazla seçenek var. Çoğu, kartları nasıl yorumlayacağınızı ve basit tarot yayılımlarını nasıl yapacağınızı gösteren rehber kitaplarla birlikte gelir, ancak daha derinlemesine gitmek istiyorsanız orada çok sayıda harika tarot kitabı vardır.

Aynı zamanda birçok tarot destesi benzer formatları takip ederken, sanatçılar tanıdık arketipleri farklı şekillerde yorumlamakta ve göstermekte özgürdürler. Şimdi sizleri desteler ile baş başa bırakıyoruz. Dilediğinizi seçmekte özgürsünüz. Şans sizden yana olsun. Tarot deste çeşitleri arasından en iyi 5 tarot destesinin ilki ile başlıyoruz.

Rider-Waite-Smith

En iyi 5 tarot destesi
En iyi 5 tarot destesi

Destenin Türkçesini sizler için buraya bırakıyoruz. Verdiğimiz linkten kolayca sahip olabilirsiniz. Rider-Waite-Smith tarot güvertesi ilk olarak 1909’da yayınlandı ve muhtemelen oradaki en popüler ve etkili tarot güvertesi. Tanıyacağınız ikonik görüntülerin yanı sıra (yine ölüm var!), Rider-Waite-Smith güvertesi, birçok modern tarot yaratıcısına, aynı veya benzer isimleri ve temel yorumları koruyarak, ancak yeni görüntüler ekleyerek kartlara kendi bükümlerini koymaları için ilham verdi.

The Muse Tarot

En iyi 5 tarot destesi
En iyi 5 tarot destesi

2020 yılında Tarot yaratıcısı Chris-Anne (aynı zamanda ışık görenlerin Tarot’unu ve Kutsal yaratıcılar Oracle’ı yarattı) tarafından yayınlanan Muse Tarot, yazarlar, sanatçılar, müzisyenler, diğer tarot okuyucuları vb. yaratıcı insanlar için tasarlanmıştır. İlham perisi arayan herkes. Bu deste, dört takımı ilham, duygular, sesler ve materyaller olarak yeniden canlandırır, böylece üç değnek gibi kartlar yerine, ilham gibi kartlar çizersiniz.

True Heart Intuitive Tarot

En iyi 5 tarot destesi
En iyi 5 tarot destesi

Tarot okuyucusu ve aktör Rachel tarafından yaratılan the Craft ve Half-Baked True Heart gibi 90’ların Klasiklerinin gerçek yıldızı sezgisel Tarot, sezgisel tarot okumaya odaklanıyor. Anı ile nasıl yapılır talimatlarını birleştiren beraberindeki rehber kitap, okuyuculara anlamları ezberlemek yerine kartları sezgisel olarak nasıl okuyacaklarını öğretir.

The Illuminated Tarot

En iyi 5 tarot destesi
En iyi 5 tarot destesi

78 kart yerine, bu tarot destesi 53 iskambil destesiyle aynı sayıya sahiptir. Bununla birlikte, hala tüm Minör Arcana’yı ve majör Arcana’yı içeriyor bazı kartlar sadece çifte görev yapıyor hem Minör Arcana’daki bir kartı hem de majör Arcana’daki bir kartı temsil ediyor. Caitlin Keegan tarafından tasarlanan ve resmedilen bu kartlar ilk olarak 2017’de yayınlandı.

OK Tarot: The Simple Deck for Everyone

En iyi 5 tarot destesi
En iyi 5 tarot destesi – En iyi 5 tarot destesi

Bu güzel pembe deste, minimalist, şık ve her şeye yetecek kadar modaya uygun. Senin kabinin gibi. Sanatçı Adam J. Kurtz tarafından yaratılan ve ilk olarak 2018’de yayınlanan OK Tarot stili, bir sopa ve kurca dövmesiyle karşılaştırıldı. Her ne kadar bu deste kesinlikle sevimli olsa da tarot’u en önemli görüntülerine kaynatarak, OK tarot’un sadeliği noktadır.

scroll to top