Close

G noktasını keşfetmek

Kadınlar G noktasını nasıl keşfedebilir?

G noktası kadın cinselliğinde önemli konulardan biridir. Kadın cinselliği günümüzde hala tabu halindedir ve çoğu kadın gerek toplum ve aile baskısı, gerekse cinselliğe dair korkuları nedeni ile kendi cinselliğini keşfedememekte, kendi cinsel organını tanımaktan çekinmektedirler. Bu nedenledir ki çoğu kadın G noktasından önce, henüz klitorisi dahi keşfetmemiştir. Vajina ve vajina yapısına dair araştırmalar yapılmakta, çeşitli deneyler uygulanmaktadır. Özellikle kadın orgazmına dair yapılan deneysel çalışmalar sonucu G noktası denen erojen bölge bulunmuştur. 

Kadınlarda G noktası nedir?

Kadın ve erkeklerde birçok haz noktası bulunmaktadır. Bu haz noktaları yüzlerce sinir ucunun toplandığı ve bu nedenle oldukça hassas olan bölgelerdir. Kadınlarda yıllarca sadece vajina iç yapısının bu haz noktalarını içinde barındırdığı düşünülmüştür. Fakat araştırmalar sonucu klitoris ve klitorisin haz duyusu keşfedilip çözümlenmiştir. Son olarak yapılan deneysel çalışmalar sonucunda kadınlarda G noktası denilen haz bölgesi keşfedilmiştir. 

G noktası vajina iç duvarında yer almaktadır. Vajina iç duvarında ön tarafta ve idrar yolunun hemen altında yer almaktadır. G noktasının klitoristen daha fazla sinir ucuna sahip olduğu ve ritmik hareketler ve kasılmalar sonucu klitoral orgazmdan kat kat daha büyük bir orgazma yol açtığı bilinmektedir. Hatta yeterli uyarılma sonucu boyut olarak büyüdüğü de bilinmektedir. 

Kadınlar G noktasını nasıl keşfedebilir?

G noktasını keşfetmek aslında biraz zordur fakat imkansız değildir. Kişinin kendisinin bulmasının ihtimali yine kişinin kendi cinsel organını ne derece tanıdığı ile doğru orantılıdır. Eğer kadın vajinasını gayet iyi tanıyorsa aslında bir veya iki pozisyon deneyerek bu haz noktasını oldukça kolay biçimde bulabilir. Fakat eğer kişi cinsel organını yeterince tanımıyor ise ancak birkaç deneme sonrasında bulabilecektir. 

Kişi kendi başına bulamıyor ise partneri ile iletişime geçerek birlikte bulmayı deneyebilirler. Bu biraz daha kolay olacaktır. Şayet partner karşı cinsten ise bu çok daha kolay olacaktır. Çünkü parmak boyutu, vajina içi kısalığı göz önüne alınacak olursa penis bu konuda daha fonksiyonel durumdadır. Vajina içine doğru ön duvarlara hafif baskı yapılması ile bulunur. Bu baskılar sonucu baskı uygulanan bölgede şişme veya kabarma hissedilir ise orası G noktasıdır denilebilir. Fakat ilk etapta idrar yolunun hemen altında olduğu için idrar varmış gibi bir his verecektir. Baskıya devam edildiği takdirde hem kabarma ve hem şişme hem de zevk alma durumları bir arada yaşanır ise G noktası bulunmuş demektir. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top