Close

Mastürbasyon sırasında sakın bunları yapmayın

Kadın Olmak

Kadın Olmak

Mastürbasyon, cinselliğin ve insan olmanın ve hatta canlı olmanın bir gerekliliği. Hem insanlarda hem de çeşitli başka türlerde görülen bu kendini tatmin etme davranışı, tüm doğallığına ve hayatın parçası oluşuna rağmen birçok toplum için hala tabu. Bir tabu olmasının ve açıkça konuşulamamasının sonucunda ise özellikle mastürbasyona yeni başlayan bireyler birçok hataya düşüyor ve bu yanlışlar kötü sonuçlar doğurabiliyor. İşte hemen herkesin yaptığı ama konuşmaktan çekindiği mastürbasyon sırasında yapılan büyük yanlışlar.

Yardımcı nesne seçiminizde dikkatli olun

Mastürbasyon, nihayetinde kendi kendini tatmin etmek olduğundan, hazzınızı arttırmak için yardımcı nesnelere başvurabilirsiniz. Bu çok doğaldır. Yalnız mastürbasyon yaparken size yardımcı olacak nesneleri seçerken dikkatli olmanızda fayda var. Seçeceğiniz delici, kesici aletler cinsel organınız ya da vücudunuzun herhangi ilgili bölgesi için oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Fiziksel olarak tehlikeli aletler dışında başka bir tehlike ise oluşabilecek kimyasal tehlikelerdir. Kullanacağınız bazı maddeler vajinal kimyasal dengenize ciddi zararlar verebilir. Bunun için hazza kapılıp tedbiri elden bırakmayın. Ne olursa olsun iyi düşünerek hareket edin.

Yardımcı nesneyi seçtiniz, peki ya kullanım şekli?

Mastürbasyon sırasında kadınların sıkça yaptığı ve sonu hastanede hatta cerrahi operasyonlarla biten çok önemli bir hata ise kullanılan nesneyi fazla derine götürmektir. Her yıl birçok kadın vajinalarına soktuğu nesnelerin vajina içinde kaybolmasından dolayı hastanelere başvurmakta ve hatta bu yüzden ameliyat masasına yatmaktadır. Unutmayın, alacağınız anlık haz sağlığınızdan önemli değildir. 

Özellikle erkekler için! Kullandığınız kayganlaştırıcıyı iyi seçin

Mastürbasyon elbette erkeklerin de sıkça yaptığı bir aktivite. Erkeklerin düştüğü en büyük yanlış ise yakıcı maddeleri penisleri üzerinde kullanmak. Haz anında düşülebilen bu yanlış özellikle ciddi idrar yolu problemleri doğurabiliyor. Süresi haftalara uzanabilen idrar yolu yanmaları ve idrar yapma zorlukları sorunların başını çekiyor. Mastürbasyon için seçilecek kayganlaştırıcının bu iş için özellikle üretilmiş ürünlerden seçilmesi gerek. Seçilecek sabun, şampuan, yağ gibi ürünler bu sorunların başlıca nedenleri. 

Utanmayın

Mastürbasyon, herkesin yaptığı ve doğal olan bir olay. Toplumumuz gibi cinselliğin ve cinsel aktivitelerin tabulaştırıldığı insan gruplarında konusunun dahi açılmasının ayıp görüldüğü mastürbasyon, her şeye rağmen hayatın bir parçası. İhtiyacınız olduğunda mastürbasyon yapmaktan çekinmeyin ve kendinizi kötü hissetmeyin. Anın tadını çıkartın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top