Close

G Spot Nedir?

 

G spot herkesin merak ettiği bir noktadır. Kadınlarda orgazma ulaşmada büyük bir yeri olan bu nokta ABD’li bir jinekolog tarafından ortaya çıkarılmıştır. G spot, G noktasının İngilizce ismidir. G noktası, vajinanın ön kısmında ön duvar denilen yerde bulunur. Ve uyarılma zamanlarında seksten daha fazla haz almayı sağlayabilir. G spot; vajinanın üstünde vajina üst duvarı denen yerde bulunur. İdrar kanalının hemen yakınında erkekteki sıvı üretimine benzer sıvı üreten bi noktadır. Bu nokta kasılma özelliği taşır. G noktası kadınların orgazmda üst seviyeye ulaşmasında büyük bir rol oynar. Tam olarak G noktası nerededir? Nasıl bulunur? 

G Spot Nerededir?

G noktası vajina açıklığının yaklaşık  4-5 cm kadar içerisindedir. Ve vajinanın üst kısmında bulunur. G noktası bölgesi bazı kadınlarda hissedilmez yani çok etkili değildir. Fakat bazılarında ise oldukça duyarlıdır ve etkilidir. G noktası; Grafenberg tarafından keşfedilmiş ve 1950 yılında bir dergide duyurulmuştur. Aslında Grafenberg vajinadan bahsederken bunların yanında vajinanın ön duvarındaki bir bölgeden de bahsetmiştir. Grafenberg ölünce ise bu noktaya isminin baş harfi verilmiştir. İsmi G spot olmuştur. Uzmanlar G spotun (G noktasının) kadınlarda klitoris bölgesinden sonraki en uyarıcı bölge olduğunu söylerler.

G Spot Nasıl Bulunur?

Sanılanın aksine bu noktayı bulmak zor değildir. İlişki sırasında idrarınızı tutamacakmışsınız gibi bir hissiyat geliyorsa bu nokta çok da uzakta değildir. Uyarılma işlemine devam edildikçe de bu idrar hissi gittikçe size zevk vermeye başlar. G noktasını partnerinizle birlikte keşfetmek de cinsel hayatınıza renk katabilir. Partneriniz işaret ve orta parmaklarını vajinanızın içerisine sokup yukarıya doğru hareket ettirmeli ve baskılamalıdır. Ön tarafın biraz üstüne yoğunlaşıp nazik ve ritimli hareketlerle sizi uyarmalıdır. Bu uyarma işlemine devam edilmelidir. Bu sırada partnerinizin baş parmağı pubis kemiğinde olmalıdır. Son olarak birine kendinizi işaret ediyor gibi basınç uygulamalıdır. Pubis kemigi ile vajina idrar yolunu sıkıştırılmalıdır. Eğer bu sırada idrar yapma hissi geliyorsa doğru G noktasını bulmuş olabilirsiniz. G noktasını ilk denemede  bulamayabilirsiniz. Bu durumda pes etmemeli ve partnerinizi yönlendirmelisiniz. G spotu bulurken ona yardım etmelisiniz. Sizin tepkileriniz onu motive edecektir. Tepkiler partnerinizin G noktanıza daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasına yardım eder. G noktasının bulunup uyarılması sonrası alt bedende kasılmalar olur ve orgazm yaşanır.

G Spot Tek Başına Yeterli Mi?

Cinsellik, uyarılma, sevişme olmadan yalnızca G spotun uyarılmasıyla bir kadının orgazm olması mümkün değildir. Önce beyninizi zevke ulaştırmanız gerekir. G spotun varlığına göre G spot orgazmı sağlasa da vücuttaki diğer orgazm noktalarını bulup uyararak da zirveye ulaşabilirsiniz. Önemli olan doğru partnerdir. Ve ayrıca doğru bölgelerin keşfedilip o bölgelerin uyarılmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top