Close

Hamile kalmak için en uygun pozisyon nedir?

Bebek sahibi olmak için doğal olarak cinsel birliktelik yaşanması gerekmektedir. Fakat bazı pozisyonlar ile bebek sahibi olmak daha kolay olabilir. Peki, hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları nelerdir? İşte en uygun pozisyonlar…

Hamile kalmak yumurta ile spermin birleşmesi sonucunda oluşmaktadır. Spermin yumurtaya daha rahat ulaşması içinde penisin vajinada ilerlemesi gerekir. Bu ilerlemeyi kolaylaştıracak, hamile kalmayı sağlayacak uygun pozisyonlar vardır.

Genellikle hamile kalmak için erkeğin üstte olduğu, kadın ve erkeğin yan tarafa yatar vaziyette olduğu ve kadının dizleri üzerinde durması en uygun pozisyonlar arasındadır.  Hamilelik için en uygun pozisyonlar uzmanlara göre misyoner ve köpek pozisyonudur. Kadının üstte olduğu veya oturur vaziyette olduğu pozisyonlar ne yazık ki hamile kalmak için uygun pozisyonların arasına girmemektedir.

Misyoner pozisyonu

Kadının altta erkeğin üstte olması sebebiyle misyoner pozisyonu hamilelik kalmak için en uygun pozisyondur. Bu pozisyonda kadın sırt üstü yatar eğer kadının belinin altına bir yastık konulursa pelvis daha yüksekte kalır ve hamilelik ihtimali daha da artar. Bu pozisyonda erkek altında yatan kadının bacaklarını açar ve içine girer. Çekim sayesinde spermler daha rahat bir şekilde rahime doğru yol alır. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler için en çok denenen pozisyon misyoner pozisyonudur. Bu pozisyon ayrıca sperm sayısı az olan erkekler içinde bebek sahibi olmak için en uygun pozisyondur. Pozisyon itibariyle sperm aşağı doğru çekilir ve doğru yoldan rahime ulaşır. Bu pozisyon sonrasında kadın 25-30 dakika boyunca yerinde kalkmamalı ve spermin rahime ulaşması için yatar pozisyonda beklemelidir. Yine erkeklerde spermin etrafa saçılmaması ve hepsinin kadının içine boşalması için birkaç dakika boyunca kadının içinde kalması gerekmektedir.

Köpek pozisyonu

Hamile kalmak için bir başka uygun pozisyonda köpek pozisyonudur. Uzmanlar tarafından hamile kalmak için gayet uygun bir pozisyon olduğu açıklanan köpek pozisyonunda spermler rahim ağzına en yakın olan bölgede depolanır. Bu sebeple bu pozisyon hamile kalma ihtimalini den çok yükselten pozisyonlar arasındadır. Bu pozisyonda kadın diz ve dirsekleri üzerinde bank biçiminde durur. Erkek arkasında durur ve ilişkiye bu şekilde girilir. Misyoner pozisyonunda olduğu gibi bu pozisyonda da erkek boşaldıktan sonra hemen vajinadan çıkmamalı ve birkaç dakika kadının içinde durmalıdır. Hamilelik için bu uygun pozisyon ile kolaylıkla hamile kalabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top